Rybi olej nakłania surowego colitis i raka okrężnicy w myszach

MSU badacza wezwania dla dawkować wytyczna

Rybi olej nakłaniający surowy rak okrężnicy, colitis i. - tęsk zachęcający lekarkami jako nadprogram wspierać serca i złącza zdrowie wśród innych korzyści, - prowadzącym stan michigan uniwersytetem i publikującym ten miesiąc w czasopisma badania nad rakiem w badaniu w myszach

Jenifer Fenton, karmowa nauka i ludzkiego odżywiania badacz przy MSU, prowadził badanie który wspiera ustanawiać dawki ograniczenie dla docosahexaenoic kwasu, jeden omega-3 tłuści kwasy teraźniejsi w rybim oleju w ludziach cierpi od chronicznych warunków tak jak podżegające kiszek choroby, szczególnie. (DHA)

Zakładamy, scena rak okrężnicy gdy dajemy wysokie dawki rybi olej, "że myszy rozwijali śmiertelny" powiedział. "znacząco, z narosłym rozognieniem, ja tylko wziąć cztery tygodnia dla bolaków rozwijać."

Specyficznie zespół badaniowy zakłada wzrost w dotkliwości nowotwór i agresywnej progresi nowotwór otrzymywa wysokie dawki DHA w myszach nie tylko ale tamte dostawanie obniża dawki także. Myszy używać w nauce byli skore kiszki choroba jak; rozognienie jest znacząco współczynnikiem ryzyka dla wiele typ nowotwory, wliczając raka okrężnicy.

"Nasz znalezienia wspierają narastającego ciało wplątuje szkodliwych skutki wysokie dawki rybia konsumpcja paliw w związku z pewnymi chorobami literatura," Fenton powiedział. "Obecnie, tam, jest wezwanie naukowami i przemysłem spożywczym ustanawiać żywienioniowych wytyczna dla omega-3 spożycia. To pierwotnie motywuje fact że najwięcej amerykan są niewystarczający w omega-3 tłustych kwasach, i tam  jest pokaźny dowód wspiera korzystnych skutki spożycie."

Znalezienia zaskakiwali według Fenton, specyficznie: ponieważ DHA pokazywał mieć niektóre podżegające własność, "hypothesized że żywieniowy rybi olej bogacący z DHA myszy zmniejsza nowotworu ryzyko; właściwie zakładamy opposite. Te myszy mniej wyposażali wspinać się pomyślną reakcję odpornościową bakterie które wzrastali okrężnicowych bolaki."

Fenton ostrożność ludzie no mogą potrzebować unikać rybiego olej; co potrzebują badawczym przedstawieniom są wytyczna na dawkowaniu. Z jakaś odżywką, tam  jest "dzwonu koszowy" skutek. Na lewo od krzywy są tamto niewystarczający w odżywce; na dobrze są tamto w nadmiaze.

Powiedział ludzie już otrzymywa dosyć omega-3 tłustych kwasy przez ich normalnej diety i foods żadny potrzebę dla dodającego supplementation.

Z rybim olejem no, mimo to znać, "co jest odpowiedni" powiedział Fenton badacz z Michigan eksperymentu Rolniczą stacją, także. "Tam  są wiele przykłady brać nadprogramy, odżywki lub substancje chemiczne w nadmiaze który może promować nowotwór, (na przykład, karotenu supplementation w palaczach). Supplementation jest pożytecznie gdy osoba bierze one jest niewystarczająca w ten odmianowej odżywce."

Zespołów badaniowy znalezienia mogli mieć znacząco prewencyjnego zdrowie wpływ w świetle wysokich wskaźników rak okrężnicy w Stany Zjednoczone, specyficznie. Jednostki z podżegającą kiszki chorobą narosłego ryzyko rozwijać raka okrężnicy, i gdy nowotwór metastasizes ono może być śmiertelny.

Kolejny krok, Fenton, powiedział, jest badać omega-3 tłustego kwasu poziomy w ludziach z podżegającą kiszki chorobą. Ten końcówka, kontynuuje budować związki z gastrointestinal specjalistami rozwijać kohorty pacjenci. - przez MSU'S szkoły wyższa Osteopathic medycyna kampus w Macomb okręgu administracyjnym -

Pomagać rozwijać wytyczna, potrzebujemy widzieć" jej powiedzieliśmy. "jak te znalezienia korelują populacje ludzkie,"

Źródło: Stan Michigan uniwersytet

Advertisement