FVCG inwestuje $175.000 w Celvive dla komórki macierzystej badania w rdzenia kręgowego urazie

Rdzenia kręgowego uraz (SCI) jest niszczycielskim neurologicznym warunkiem z limitowanymi leczniczymi opcjami.  W Stany Zjednoczone samotnie, tam  są więcej niż 250.000 ludzi żyje z SCI; w przybliżeniu trzy milion na całym świecie wpływają.  

Ponieważ SCI jest w ten sposób osłabiający, pacjenci wymagają rozległego opieki i życia poparcie. Kosztorysy w USA samotnie wskazują że więcej niż $7,7 miliard wydaje dorocznie taktować i dbać dla afektowanych jednostek.

James M. Golubieski, prezydent Fundacyjna kapitał inwestycyjny grupa, LLC, mieć nadzieję ulepszać jakość życia dla pacjentów z chronicznymi rdzeni kręgowych urazami z swój opóźnioną inwestycją w Celvive dookoła świata, uruchomienie firmy działanie rozwijać technologię która taktował pacjentów z chronicznymi rdzeni kręgowych urazami z ich swój dorosłymi komórkami macierzystymi. (FVCG)  FVCG robił początkowej inwestyci w Celvive który może iść up to $500.000 podczas ukończenia pewni kamienie milowi. $175.000,

"Chociaż pacjenci z SCI współczucie i poparcie od medycznej społeczności, bardzo mały istny postęp zrobił ulepszać długookresową prognozę dla te pacjentów," wyjaśniający Dr. Hatem Sabaawy założyciel Celvive i medycyna w podziale medyczna onkologia przy asystent profesora, Robert Johnson Drewnianą szkołą medyczną i nowotworu instytutem Nowy - bydło.

Dr. Sabaawy chce zmieniać to z jego nową metodą dla taktować pacjentów z chronicznym SCI używać dorosłe komórki macierzyste które posiadają zdolność uwydatniać odzyskiwanie dordzeniowi nerwy. Przez Celvive, rozwijał technologię dostarczać szpik kostny komórki od bioder SCI pacjenci przechodzić one przez uszczelnionego torba przyrządu i dostarczać komórki bezpośrednio pacjenta urazu miejsce.

Tam  są w przybliżeniu 12.000 nowych pacjentów z rdzeni kręgowych urazami w USA każdego roku, z więcej niż 75% one samiec", tłumaczony Dr. George F, wice krzesło i CEO Fundacyjna kapitał inwestycyjny grupa ". Heinrich.  "Jeżeli Dr. Sabaawy's metody rozwijają się pomyślnie w przedklinicznych i klinicznych studiach, pomóc łagodzić cierpienie millions pacjenci i rodziny na całym świecie gdy one zmagają się z ten niszczycielskim urazem."

Dr. Sabaawy nadzieje szybko posuwać się naprzód punkt dokąd może wsiadać na statek na FDA próbach klinicznych.  

Fundacyjna kapitał inwestycyjny grupa, filia Nowy - dżersejowa zdrowie podstawa, zakładał w 2006 inwestować w handlowo wykonalnych nowych uruchomienie firmach rozwija technologię przy UMDNJ fakultetem. W międzyczasie inwestował w pięć firmach wliczając ten czas ja:

  • Actinobac Biomed Inc., rozwija leczniczego agenta celuje komórki krwi dla traktowania hematological malignancies;
  • cellXplore, Inc., angażujący w rozwoju opierający się w Vitro diagnostycznych assays dla nowotworu;
  • Longevica Środek farmaceutyczny, Inc., rozwija chemoprotective agenta który może utrzymywać normalne komórki zdrowe podczas leczeń raka ostatnio sprzedawał Rostock zawody międzynarodowi, LTD, filia Moskwa zasadzona globalna firma inwestycyjna); (FVCG'S sprawiedliwości interes w Longevica (Rosja)
  • Snowdon środki farmaceutyczni, leka odkrycia firma skupiali się na kilka ważnych leczniczych terenach, i;
  • Durin technologie, rozwija test który wymaga tylko kroplę krew utożsamiać ryzyko i diagnozować chorobę alzhaimera.  

ŹRÓDŁO kapitału inwestycyjnego Fundacyjna grupa, LLC

Advertisement