Ludzki przyrost, wzrost, rozmiar: Powody być mały

Tomasowskimi Samaras

Ten komentarz oryginalnie pojawiać się w Światowym odżywianiu miesięczny linii czasopismo Światowy zdrowia publicznego odżywiania skojarzenie, który wiele dzięki. Wszystko ciekawiący publicznie lub zdrowia odżywianie wliczając jedzenia i odżywiania polisy populaci lub społeczności, zachęcają zostać miarowymi czytelnikami skojarzenie strona internetowa i łączyć skojarzenia, przy www.wphna.org. 


Wprowadzenie

Tomasowscy SamarasPrawie w dzisiejszych czasach myśleć everybody i nawet wysoki niż prądu średnia wzrost populacje w wysokodochodowe krajach. że ja jest najlepszy być wysoki, znaczący dużo wysokiego niż średni tradycyjny wzrost Azjatyckie populacje, Ja także często wierzy - though zaludnia można być nieśmiały przyznawać to - który wysocy ludzie są z natury wyżsi krótcy ludzie. Wyrażenia spojrzenie do" i "spojrzenie puszek na" jesteśmy znaczący.

Biorę różnego widok. Wszystkie istotne rzeczy rozważali, jestem pewny że ja był lepszy jest teraz skrzynką w najwięcej krajów. jeżeli ludzcy gatunki byli krótcy i mali niż Nad 35 rok nauka i myśl potwierdzał ja w ten osądzie. Naprawdę, iść dalej i mówję że daje maleć odnawialnych zasoby mimo to wartko wzrasta globalna populaci, mała rasa ludzka jest istotna dla opieki społecznej i być może wyrównywał kontynuującego przetrwanie nasz gatunki.

W ten komentarzu odnosić sie odmianowych ludzi. czasem Żadny ogólna teoria może podtrzymująca na podstawie indywidualnego dowodu - to musi iść bez mówić. Robię to częsciowo przez okropnego uprzedzenia przeciw małym ludziom, zjawisko ostatni półwiecze przeważnie lub w ten sposób, wzmacniam co widzię jako krótkowzroczni widoki odżywianie naukowowie. Rezultat był przegapiać osiągnięcia ludzie które zdarzają się być stosunkowo krótcy. i nawet degradować wyniosłość i

Tak ilustrować i, tutaj jesteśmy obrazkiem spotkanie goścący Margaret Chan aktualny dyrektor generalny światowa organizacja zdrowia. Mężczyzna następnie ale jeden Dr Chan lewica jesteśmy Kula Gautam i wiodący zawodnik, ostatnio przechodzić na emeryturę jako delegata dyrektor wykonawczy UNICEF przewodniczyć UN szczyt na zrozumiałych chorobach trzymać w Nowy Jork ten Wrzesień. Jak może widzieć przez porównanie z poprzednim UK pierwszorzędnym ministrem Gordon Brown czyj wzrost jest 1,80 metres, (5 stóp 11) stoi obok Dr Chan dobro, jej wzrost jest wokoło 1,54 metres (5 stóp 0,5) i Kula Gautam's wzrost jest wokoło 1,50 metres (4 stopy 11). Margaret Chan jest wysoki i jest być może prawie taki sam wzrostem niż był Brytyjski cesarz Wiktoria, gdy aktualna królowa Elizabeth teraz jest. Kula Gautam jest trochę krótki niż Niemiecki filozof Immanuel Kant, i dużo wysoki niż Meksykański mąż stanu Benito Juarez.

Tam  jest specjalny powód notatka że Margaret Chan i Kula Gautam jesteśmy krótcy, wymierzeni przeciw średnim wzrostom ludzie rodzimi wysokodochodowe kraje ludzie od ich swój krajów i zdecydowanie, nawet. Trzymają lub trzymali, bardzo wysoki urząd w dwa UN agencjach które szczególnie dedykują zapewniać ten dzieci "peł ich genetycznego potencjał" dla wzrosta. Ten dogmat powszechnie interpretuje znaczyć że krótcy mali młode dzieci wliczając tamto pokazuje żadny znaka choroba, muszą karmiący specjalne zwarte diety które przyśpieszają ich przyrosta dawać one najlepszy szansie w życiu., tak, że ich wzrost i ciężar "łapiemy w górę" pasma które uważają w dzieciństwie i jako dorosli wtedy,

Ale Margaret Chan i Kula Gaetam zrobiliśmy lepiej, jeżeli ich "genetyczny potencjał" pomyślnie "pełnił" tak, że to one był teraz wysoki? Lub są po prostu bardzo niezwykłymi skrzynkami jednostki genetycznie programować być krótcy? Lub co? Dwa ludzie udowadniają nic. Ale w obszarach wiejskich ich rodzimi kraje azjatyccy Chiny i Nepal no byli bardzo niezwykli, - no byli wyraźnie krótcy, gdy wydają się są w fotografii.

W ten sposób zaczynam ten komentarz z pytaniami adresującymi profesjonaliści i także wszystko my które dotyczą z ludzką opieką społeczną. zdrowie publiczne i odżywiania, Dlaczego praktycznie wierzą wszystko my że ono jest lepszy i bardzo wysoki względny tradycyjnych wzrostów wiele Azjatyckie populacje? że jednostki i populacje, są względnie wysocy, Co jest podstawą ten widok? Dlaczego my wydają się jesteśmy w ten sposób pewni ja? No jest ewentualny ja że tradycyjni Azjatyccy wzrosty reprezentują lepszy adaptację? No jest oczywiście w ten sposób to, jeżeli bierzemy ekonomicznych, środowiskowych i biologicznych czynników w konto, w świacie paliwo i jedzenie rosnąco krótko? No jest ewentualny ja że dochód i populacje miejskie przez cały światu jest zbyt wysoki, i że prawie są niepotrzebnie wysocy wszystkie czytelnicy ten komentarz, i nie model dla przyszłych pokoleń? Te są wymagający pytania i wszystkie inni istotni producenci, potrzeba stawiać czoło, teraz., które wierzę zdrowie publiczne i odżywianie zawodom ten,

Pudełko 1

Osobista podróż

Tutaj jest niektóre informacja o ja i mój pracie który ximpx pytał ja WN redaktor., "Najwięcej zdrowie publiczne nutritionists prawdopodobnie no znają co jesteś ty, więc mówją", on wyjaśniali. Co jest tutaj below opracowywa niektóre informacja w mój członka Skojarzeniowym profilu, linia ten miesiąc.

No jestem lekarza medycyny nor dyplomowanego odżywiania naukowa. Jakkolwiek, jak inni profesjonaliści na zewnątrz te poly jesteśmy istotni zdrowie publiczne, mój zawód i. Kończyłem studia w inżynierii w 1959 i pracowałem dla wiele rok w kosmicznym przemysle, przeważny w terenie konfiguraci zarządzanie. To jest dyscyplina system inżynieria ten naciska cenienie istotni czynniki na sukcesie fizyczny system. Opóźniony w mój karierze i po emerytura od inżynierii, stosowałem ten podejście ludzki system oceniać jak ciało wzrost, kojarzący ciężaru afektu fizyczny występ, chroniczna choroba, długowieczność, inteligencja i nasz środowisko. Także patrzałem fiskalnych koszty narosły ciało rozmiar.

Ponieważ dzieciństwo Ja ciekawił w zdrowie i długowieczności, i o dlaczego starzejemy się. Dyscyplina termodynamika provided odpowiedź dla ja. Od dyscypliny termiczny physics, I zakłada że skłonność w kierunku nieładu fizyczny system odnosić sie swój masowa i energetyczna zawartość. (entropia) Myśleć że ten prosty prawo mógł stosować ludzcy systemy. Mój dyplomówka który promujemy entropię masa i energia, która z kolei promuje ludzkiego starzenie, najpierw publikował w 1974 (1). Podczas gdy entropii pojęcie był wokoło zanim formułowałem mój dyplomówkę, wierzę że mój energii kombinacja w związku z istotami ludzkimi był oryginalna.

Byłem świadomy że studia wymaga kalorii ograniczenie dla wiele rok pokazywać że to był wydajny metoda dla unikać chroniczne choroby i przedłużyć długowieczność zwierzęta. Studia wymaga szczury, myszy, psy i małpy, znajdowali że kalorii ograniczenie zmniejsza chroniczne choroby i przedłużyć długowieczność. To może dobrze także być prawdziwy w istotach ludzkich (2,3).

Decydowałem widzieć czy ciało masa także zmniejszał długowieczność w istotach ludzkich, używać wzrost jako wskaźnik ciało masa, i patrzałem dla rejestrów populacje ludzie czyj wzrost solidnie mierzył. Ankieta nad 750 pomyślnych ludzi wliczając USA prezydentów boksery i inne osobistości, gracze baseballa, pokazywał pokaźnego spadek w długowieczności ze wzrastającym wzrostem. Te znalezienia publikowali w 1978 (4). Następnie używałem baseball encyklopedię egzamininować długowieczności powiązanie dla wokoło 3100 zmarłych graczów. Rezultaty byli jednakowi, jak był tamto opóźneni studia (5).

Wokoło 1990 przedstawiałem Lowell burze szkoła medyczna uniwersytet kalifornijski przy San Diego. Sugerował że patrzejemy długowieczność dane USA weterani. Dane dostępny w San Diego zrobił weteranów administraci centrum medycznym. Zakładamy że krótcy weterani żyli długiego. Nasz znalezienia publikowali w biuletynie światowa organizacja zdrowia w 1992 (6).

Few rok opóźniony spotykałem Harold Elrick, lekarz który wydawał odżywianie, ćwiczenie i długowieczność jego życia studiowania. Burze, Elrick i Ja, my zgadzaliśmy się pracować wpólnie. W 1993 I ustanawiających Reventropy współpracownikach skupiać się pełnego czas na następstwach na wzrastający ciało wzrost, ciężar as well as. Publikowaliśmy liczbę papiery w medycznym i czasopismach naukowych. Teraz oceniałem nad 5000 przeglądającymi papierami i setki, książki i raporty, dotyczyć z rozmiarem i swój powiązaniem wzrosta i ciała fizyczny występ, inteligencja, przyrost, chroniczne choroby, odżywianie i długowieczność. Dużo ten praca teraz streszczał w książce publikującej w 2007, z czego jestem redaktorem naczelnym (7-9). Ostatnio publikowałem innych papiery w czasopismach naukowych (10-14).

I odpowiedź pytanie ty jesteś zbyt grzeczny pytać? Nie, gdy młody człowiek Ja nigdy piasek kopiącego wewnątrz mój twarz. Mój wzrost jest średni dla USA samiec.

 


"duży jest najlepszy" paradygmatem

najeźdźca

Ten komentarz bada wpływ ciało rozmiar na fizycznym występie, inteligenci, zasoby spożyciu, szkoda dla środowiska naturalnego, chronicznej chorobie i długowieczności, bezpartyjnik ciało masa. Mój znalezienia opierają się na prawach physics i przegląd nad, 5000 naukowy, medyczni papiery, książki i raporty. Mój znalezienia one no zgadzają się z istniejącym paradygmatem który gwałtowny rozwój i wysocy bodies jesteśmy najlepszy. Naprawdę, myśleć że fizycznie duża światowa populacja no jest konsekwentna z długookresowym ludzkim przetrwaniem. W jakaś jeden papierze, ja jest ewentualny tylko dawać szerokiemu widokowi z few przykładom i mała liczba odnosi się. Więcej szczegóły i jeszcze więcej odnoszą się są w mój książce na ten temacie (7).

Przez cały historii, wśród jakaś społeczeństwa klasy rządzące i na średnia, jesteśmy wysocy niż działania lub chłopa klasy. Jako rezultat, kojarzymy wysokiego wzrost z przywilejem, wysokim statusem i władzą. Dzisiaj, prawdopodobnie wszędzie w świacie miewają skłonność zarabiać więcej i są prawdopodobni trzymać wysokie pozycje w ich polach, wysocy ludzie. Populacje w materially bogatych krajach są wysokie niż populacje w dochodów krajach, opłata obfity jedzenie wliczając to który promuje i healthful środowiska wzrostową, dobrą w dodatku. Wysoki wzrost prawie powszechnie przegląda jako pożądana badanie lekarskie cecha, i promocja narosły wzrost i ciało ciężar był aksjomatem dla odżywianie naukowów (15).

Wiara, łączy z ogólnym sposobem myślenia, że ja jest najlepszy być wysoki że ja jest najlepszy rosnąć szybko i być duży. To no jest właśnie sprawa istota ludzka rozmiar, ja jest część ogólna ideologia. Dochodów kraje określają "rozwijać". Politycy jadą ekonomistami które orędują więcej przyrosta, znaczący więcej spożycie i produkcję. Gdy kraje "no r" lub "rozwija" w te sposobach środki folują opowieści ponurość i zatracenie. Wpływ środowiskowy ten sposób myślenia jest już katastrofalny.

Ja no jest prawdziwy że ogromne ilości energia potrzebują dla sukcesu. Czasem jest skrzynką odwrotność. Prowokująca ilustracja która przedstawia ten sekcję jest od prezentaci na temacie ludzki wzrost i ciężar, robić przy Drugi Światowym kongresem na zdrowia publicznego odżywianiu w Porto ostatni Wrzesień (16).It pokazuje sposoby w których najeżdżał Bagdad. Mongol jeździec podbijał co jest teraz Iracki w xiii wiek. Byli krótcy niż wojska one pokonywali, lekko opancerzali, i tworzyli dużego stycznego imperium kiedykolwiek. Masakrowali wysokich ciężko opancerzonych Europejskich rycerzy wspinających się na dużych koniach. Niedawna inwazja był sprzymierzającymi wojska i USA Ja (i no mogą opierać się wskazywać out ten cysternowe załoga jak jakaś pracownicy w uwięzionych przestrzeniach, są zazwyczaj stosunkowo krótcy mężczyzna). Kontrast w use energia jest imponująco. Te szerocy rozważania są poza zakresem ten krótkiego komentarza., podczas gdy istotny,

Świat zostać wysokim

Niestety, nasz zachwyt z wielkim wzrostem chmurniał nasz osąd. W wczesnych czasach, wielki ciało rozmiar zazwyczaj provided ochronę od drapieżników lub nieprzyjacielskich wojsk - chociaż zawsze, jako Mongol przykład pokazuje. Ale wielki ciało wzrost uwydatnia ludzkiego rozwój i przetrwanie w today świacie? I jaki rola odżywczą praktykę promować diety zawiera duże ilości zawierać zwierzęca proteina w mleku, nabiałach i mięsie który zazwyczaj także zawierają duże ilości zwarci przetwarzający foods na wzroscie, ciężarze, zdrowie, zasoby potrzebach i środowisku diety, nasz aktualnych,

Jako systemu zarządzania i inżynierii specjalista, studiowałem rozgałęzienia wzrastający istota ludzka rozmiar na nasz fizycznym występie, inteligenci, zasoby spożyciu środowisku, chronicznych chorobach i długowieczności. Podczas mój badania, zaskakiwałem znajdować ale ignorowałem ich średniego rozmiar. że ekolodzy skupiają się na problemach wzrastać liczby ludzi w świacie, Tak, brakują jedna druga równanie odnosić sie środowiskowa trwałość i przewożenie pojemność ziemia.

Oczywiście, światowy męski populaci wypośrodkowywać mówi 1,65 metres i 65 kilo (5 stóp 5 posuwa się wolno) (144 funta, lub 10 drylują 4), wymagają dużo less każdy zasoby praktycznie, porównują z populacją wypośrodkowywa 1,80 metres i 90 (5 stóp 11) kilo lub 14 2) kamień (198 funtów. Te postacie no skubają z powietrza. Niska ciężar postać jest to naród zjednoczony odniesienie mężczyzna" używać kalkulować ludzkich odżywczych wymagania mniej niż 40 rok (17) temu. Wysokiego ciężaru postać jest to USA samiec obecnie. Niska wzrost postać jest średnia dla samiec w Meksyk, Peru, Nigeria, Wietnam i innych krajach. Wysoka postać jest aktualnym średnia dla białych USA samiec.

Ten sam punkty stosują kobiety które wokoło 10-13 centymetrów na średnia krótkie niż mężczyzna są., (przepraszam dla tylko cytować postacie dla mężczyzna. Jako na boku, i wracam to below, kobiety ogólny żyję 5-7 rok długi niż mężczyzna. Wszystko znamy to, ale zaskakująco mały badanie na powodach zrobił dlaczego).

Wzrosty w średnim ludzkim wzroscie są nie więcej niż wzrosty w ciężarze sprawa szansa. Od 1920s, USA samiec na średnia r wysokim wokoło 6 centymetrami (2 ½ cala) i ich średni ciężar masowo wzrastał od 65, 85 kilo. (wliczając czernie i latynosy) Czasem znają jako ludzcy humvees. Europejczycy także rośli dużo wysokiego.

Tallness koreluje z bigness. Nie wszystkie wysocy ludzie są duzi, i nie wszystko krótcy ludzie są mali. Jakkolwiek, cenienie nad 80 populacj które robiłem (te dane oczekuje publikację) pokazuje że wysokie populacje wysoką średnią ciało masę, porównującą z krótkimi ones. Tak, ogólnie są także grubi niż krótcy ludzie wysocy ludzie i. To no zaskakuje, ponieważ krótkie populacje ogólny są dochodów kraje, podczas gdy wysokie populacje ogólny są materially bogaci kraje dokąd tam  jest more than enough jeść, i jedzenie jest plentifully dostępny.

Wzrost miewa skłonność wzrastać z sumarycznej proteiny naborem, procent proteinowy nabór i cała energia nabór (18). Wzrost, rozmiar i masa, jesteśmy w dużym stopniu funkcją odżywianie. W ten sposób kluczową odpowiedzialność rozumieć następstwa promować narosłego wzrost odżywianie naukowowie - i kojarzony ciało ciężar, masa i.

Aktualne odżywcze rekomendacje ostatecznie produkują światowej populaci mężczyzna które są nad 1,83 metres (6 stóp)? Młode Holenderskie samiec są teraz nad 1,84 metres, i samiec żyje w Dinaric Alps w byłej jugosławii, są na średnich teraz 1.85.5 metres. Holender pojawiać się wciąż r., który był once krótki, Jedzenie jedzie przyrosta. I także, wysokie populacje mogą tworzący przez kombinaci genetyczna manipulacja z obfitością promuje jedzenie. Rozlewna manipulacja płodu geny z zamiarem produkować nawet wysokich dorosłych, jest prawdopodobnie less niż 20 rok oddalonych. Środowiskowi i inni wpływy jakaś taki "przełom" byli masywni.

Występ i osiągnięcie

usfootballers

W ten sekci streszczam niektóre znalezienia na występie na inteligenci i, wliczając osiągnięcia. Te no stosują wszystkie jednostki, opłata, szkolenie, motywacja i doświadczenie, różnicy w genetycznym makeup.

Występ

Różnorodni sporty tamto wymyślający lub promujący w USA, szczególnie, wymagają wielką siłę lub zasięg. Tutaj, tallness jest przewagą lub jest istotny (19). Te sporty zawierają futbol amerykańskiego, koszykówka pływa i biec sprintem. (jeśli długodystansowy) To ilustruje above w lewa ręka obrazku z kosztorysami średni wzrost, ciężar, typ paliwo i energetyczny obrót handlowy Amerykańscy futboliści, (16). (jedzenie)

Jakkolwiek, wiele sporty lepiej bawić się krótkimi lub małymi atletami. Te zawierają gimnastyki, łyżwiarstwo figurowe, pikowanie, długodystansowego bieg i samochodowego ścigać się. Najwyżsi wojenni artyści są zazwyczaj krótkimi ludźmi; Bruce Lee, Jet Li i Jackie Chan, jesteśmy przykładami. To ilustruje above w righthand obrazku Olimpijskiego złota medalista Olga Korbut z jej ciężarem i wzrostem i domysle jej typ obrót handlowy, paliwowy i energetyczny.

Niektóre sporty wcielają różne ciężar kategorie. Krótcy ludzie mogą być znakomitymi bokserami, zapaśnikami i weightlifters. Na przykład weightlifter Naim Sulymanoglu lub 4 stopy 11, wygrywaliśmy trzy Olimpijskiego złotego medalu., który jest 1,50 metres, Bokser Joe Walcott, "Barbados demon", był, nigdy ważył więcej niż 67 kilo, i wokoło 1,55 metres lub 5 stopami 1 (148 funtów). Światowy welterweight mistrz, pokonywał wiele bokserów do półśredniej klasy (19). Ukuwał nazwę zwrot "duzi są ciężki spadają".

Fizyczne przewagi wysocy persons zawierają mniej kroki zakrywać zdolność, szybkiego dopłynięcie i wielką pracy pojemność ten sam dystansową, wielką, udźwigu lub miotania. Wysocy ludzie mogą także skakać wysokiego, opłatę i środek ciężkości, ich wielki wzrost. Inne przewagi są ich zdolnością utrzymywać grzałkę w zimnej pogodzie, opłata ich stosunkowo niski nawierzchniowy teren w proporcji do ciało ciężaru. Także niski odpoczywać metabolicznego i tętna, ogólny wierzących być zdrowi. Wysocy ludzie są także mniej prawdopodobny zostać odwodnionymi; gubją mniej wilgoci należnej ich mały nawierzchniowy teren w porównaniu do ciało masy.

W kontraście z przewagami wysocy ludzie, krótcy ludzie są silni na ciężarze dla ciężar podstawy. Krótcy ludzie mogą podnosić ich bodies łatwo niż wysocy ludzie ten sam ciało proporcje. Inne przewagi zawierają szybkich reakcja czasy, szybkiego przyśpieszenie i wielką wytrzymałość (19).

Krótcy ludzie mogą wirować szybkiego i są obrotni niż wysocy ludzie. Niskiego środek ciężkości w ten sposób wielką stabilność i. Opłata ich mały celu teren, mniej wystawiają wroga ogień. Francis Galton oszacowywał że wysoki infrantryman 33 procentu wysokiego ryzyko zabijać w walce. Wielka nauka także zakłada że mali ludzie są przy niskim ryzykiem uraz lub śmierć w wypadkach samochodowych (19). Ryzyko wzrastający ze wzrastającym ciężarem. Najwięcej studiów który widziałem wskazywać że krótcy ludzie mniej modnych przełamy i problemy z kręgosłupem. Oczywiście, mali, wątli ludzie z biednym odżywianiem, mogą pewny mieć wysokich modnych przełamy porównujących z zdrowym, karmią wysokich ludzi.

Inteligencja, osiągnięcie

3

Inteligencja i osiągnięcie jesteśmy istotni ludzki postęp i przetrwanie. Ty już zgadywasz co w błoniu sześć gigantów niedawna i aktualna historia pokazywać w obrazka pasku above. Od lewicy, są savant françois-Marie Arouet mężem stanu i (Voltaire); filozof Immanuel Kant; cesarz Wiktoria; Vo Nguyen Giap generał który pokonywał francuza i USA wojska w Wietnam (co jest należny świętować jego 100th urodzinowy opóźniony tego roku); organizator monetarism Milton Friedman i ekonomista; i Birmański lider opozycji Aung San Sui Kyi (z jej angielszczyzna mężem i matką). Wszystko one byli, są lub, calem lub dwa wysokimi. wokoło 1,52 metres lub 5 stopami (0) z Voltaire San jest być może i Aung Najwięcej ludzi mogą mówić lub są pomimo ich braka postura. że ich osiągnięcie był Widzię żadny dobrego powód przypuszczać to.

Ja czasem przypuszcza że wysocy ludzie są inteligentni ponieważ wielkich mózg. W rzeczywistości, neither wysocy nor krótcy ludzie znaczącą przewagę w inteligenci i kreatywnie osiągnięciach (20).

Egipcjanie, grkowie i Romans antyczni, byli krótcy today standardami i byli inteligentni, kreatywnie i produktywni w granicach ich wiedzy bazy która był daleko mała niż to dzisiaj. niezwykle, jak był europejczykami w wczesnych wiekach, Chińczyk, indianie, japończyk, i jesteśmy krótcy niż człowiek z zachodu ale jesteśmy właśnie jak. (until adoptują Zachodnich sposoby życia wliczając w stylu amerykańskim diet,) W Kalifornia, azjata zdobywają punkty wysokiego na inteligencja testach i dokonują wysokiego fachowego doścignięcie porównującego z wysokimi Caucasians. To jest prawdopodobnie należny nie wrodzona umysłowa lepszość ale kultura która uwydatnia intelektualnych osiągnięcia.

Wielcy intelektualisty, politycznych i artystycznych osiągnięcia, dosięgali krótkimi lub stosunkowo krótkimi ludźmi. Zarówno jak i Voltaire, Kant, królowa Wiktoria. Milton Friedman i Aung San Sui Kyi, te zawieramy Michelangelo, Mozart, Keats, Picasso, Miro, Mahler i Einstein czyj wzrosty rozciągali się od 1,52 metres 1,67 metres, Beethoven, (5 stóp) (5 stóp 5,5). Zawierałem tutaj właśnie few przykłady znakomici ludzie które zdarzali się być krótcy. TARGET2177_0_ długa lista jest dostępna przy: http://www.shortsupport.org/cgi-bin/whowho_list.cgi

Zwierzęcy studia wskazuje ten ciało rozmiar lub wzrost no odnosić sie inteligencja zawierają tamto Afrykańska Popielata papuga która mózg rozmiar orzech włoski., Badacze przy uniwersytetem arizona pokazywali ten zwierzęcia być równie inteligentni jak szympans z swój target2210_0_ wielkim mózg. Wśród mądrze i niemych także psów, wzrost z grubsza równo zakłócał wśród małych, średnich i ampuły psów. Bawi się, miniatura i standardowi pudle mieć ten sam inteligencję (20) oszacowywali jak.

W ten sposób, co o kobietach? Kobiety są krótkie i małych mózg niż mężczyzna. Jakkolwiek, z ograniczeniami podnoszącymi przeciw kobietom w xx wiek są wyraźnie w wszystkie szacunek równych z mężczyzna, oprócz gdy przemoc potrzebuje. Naprawdę, w USA kończą studia z postępowymi stopniami, więcej kobiety niż mężczyzna. To no znaczy że są z natury inteligentni; interes w uczenie i motywaci prawdopodobnie uzasadniał różnicę w rodzaju skalowania tempach.


Wpływ środowiskowy

krowy

Środowiskowa skrzynka dla małej populaci ludzkiej z pewnością przytłacza. Mimo to mała uwaga do tej pory płacił badaczami na wpływie wzrastający ciało rozmiar na światów zasobach. W 1967, dwa inżyniera pracuje przy Massachusetts Institute Of Technology wskazywali out że duzi ludzie potrzebują więcej jedzenie i innych zasoby. Podążać ono, w 1978 I analizującym wpływ ważny dalszy wzrost w wzroscie na zasoby potrzebach dla USA (21), wyłącznie. To był czas gdy ekolodzy zostać rosnąco dotyczyli o wpływie narosła populacja i wzrastali produkcję i spożycie. W 2002, rozwijałem nowego cenienie dla USA (22). Być może średni wzrost USA biała i czarna populacja prawie osiągał szczyt. Ale postura Azjatyckie populacje teraz wartko wzrasta. Prawie myśleć to wszystkie odżywianie naukowowie są dobrym rzeczą. No mogę ono zgadzać się.

Co, i 10 procentów w spożyciu energia, porównującym z faktyczny prądu średnia oblicza? był środowiskowym skutkiem 10 procentów zmniejszanie w średnim ciężarze ogólna redukcja 5 procentów w średnim wzroscie lub 3 calach (z grubsza 7,5 centymetra,) Te są realistyczni postacie. Średni wzrosty Azjatyckie populacje są wokoło 12-15 centymetrami lub 4,5, 6 cale krótcy niż tamto Zachodnie populacje. Azjatyccy mężczyzna tradycjonalnie byli na średnia ten sam wzrostem jak Zachodnie kobiety z grubsza. Redukcja w kilka pokoleniach mógł dokonująca transformacją odżywianie polisy polisami które zwalniają przyrosta Azjatyccy dzieci. także teraz, i, (więcej na to below)

Kosztorys zrobił w 2010 (16). Rezultaty pokazują w obrazkach nad i pod. Ponieważ światu bydła populacja jest obecnie 1,5 miliard, 10 procentów kropla w spożyciu krowy i ich produkty insynuuje kroplę w bydło populaci 150 milion. Bydło teraz używa w górę wokoło 27 procentów nasz grunt orny masa. Ich łączący ciężar znacznie przewyższa ciężar wszystkie istoty ludzkie na ziemi. Zanieczyszczenie od przemysłowych uprawia ziemię i innych działalność człowieka zrobił o połówce strumieni, rzeki i jeziora w usa niestosownym dla, łowić lub pływać. Dają że 20-50 procent szklarniany gaz tworzy zwierzęcy uprawiać ziemię, 10 procentów krowy mniej samotnie wynikali w 2-5 procentu redukci w szklarnianym gazie. Redukcja w hamburgeru spożyciu zgadywa przy 100 miliard rok.

zanieczyszczenie

Obrazek above pokazuje redukcję w ludzkim use olej woda i jako konsekwencja 10 procentów redukci w zwierzęcej produkci (16).Total kosztorysach dla wszystkie konsekwencj populacja ludzka z energetycznym obrotem handlowym, wyłącznie 10 procentów niski niż teraz oczywiście był daleko wysoki.

Duzi ludzie kosztują więcej. Jako właśnie jeden przykład bardzo dużo które mogą dawać, niedawna nauka pokazywał że 4,5 kilo wzrost w średnim ciężarze ludzie w USA wzrastał linii lotniczej paliwowego spożycie 350 milion galonami rok (23). (10 funtów) To po prostu tropi aktualnego trend. Jeżeli zakładamy kosz paliwa $US 3 galon roczny dodatkowy koszt jest nad miliard dolarami.


Długość życia

Ty możesz myśleć że nawet jeśli przyszłe pokolenia będą sytuowani krótcy, jesteśmy sytuowani wysocy. Ja jest powszechnie akceptowany i jest ochronny przeciw chronicznym chorobom. że być stosunkowo wysokimi wzrostami długości życia To no jest mój widok.

Ja jest prawdziwy i także kojarzy z niskimi tempami choroba sercowo-naczyniowa. że tallness kojarzy z długim życiem w wysokodochodowe położeniach, Ale to no znaczy że tallness w ja jest ochronny. Także, jak krótko streszczają below no stosują w innych położeniach, te znalezienia. Dalej, choroba sercowo-naczyniowa no jest jedynego chronicznej choroby. W ten sposób jako ogólny oświadczenie kwestionuję, co obecnie jest powszechnie akceptowany. Ja no jest, przynajmniej nie bardzo rozległy dowód który egzamininowałem. co pokazuje dowód Osądy tutaj w jakaś sprawie która wymaga osąd, jak, zależą na jaki typ istotny ten dowód zobaczy jak i co imponująco zobaczy jak.

Jeden problem z egzaminem dowód jest potrzebą oddzielać informację na wzroscie od informaci na ciężarze i ciało masie. Olbrzymia ilość badanie prowadził dochodzenie względną tuczność, przez dowodu który nad pewni poziomy, poważni nadwaga wzrosty ryzyko liczba poważne chroniczne choroby. Względnie bardzo trochę egzamininował wzrost oddzielającego od ciężaru i masy badanie, niewątpliwie ponieważ prawie obecnie zakładają wszystkie badacze że wzrost no jest zagadnienia. Także oczywiście jest niewymienialny dorosły wzrost, więc oficery śledczy myśleć że tam  jest żadny punkt w patrzeć je. To jest krótkowzroczny: wzrost as well as masa przyszłe pokolenia no jesteśmy niezmienni. Ja jest tym samym konieczny patrzeć "ekologicznych" dane pierwszy linia dowód w jakaś dochodzeniu. Znaczący znalezienia na wzroscie muszą wpływać polisy dla pokoleń i dla dzieci i młodych dzieci, nie mimo to urodzony.

Jak w innych aspektach dochodzenie w ludzkiego wzrost drażnimy pytanie wzrost i długość życia. Jeden problem jest to w societies dokąd, dokąd być wysoki ceni, i tallness myśleć być w ja zdrowy, dzieci które r do byli wysocy być wysoka ogólnospołeczna klasa i dawać miewają skłonność być tamto z troskliwymi rodzicami, lepszy medycznemu i inny opieka. Te czynniki, myśleć, raczej niż tallness w ja, jest co prowadzi długi życie.

Krótkość w wczesnym dzieciństwie silnie kojarzy z kalectwem, ale zagadnienie tutaj w mój widoku, jest patogennymi czynnikami, infekcją, infestation, biedny rodzicielski, opieka zdrowotna i ogólny zubożenie wliczając które robi dzieci mali, szczególnie, karmowej niepewności i nieodpowiedniej sanaci w niskiego dochodu krajach. Bez te czynników no myśleć że krótkość jest zagadnieniem. Naprawdę, mój widok, opierający się na dowodzie który że są najwięcej odciśnięć ja, krótki wzrost w ja wzrosty szansy dłudzy życia.

Niektóre mój swój znalezienia populacje wśród usa wspominają above w pudełku 1. Te byli klasy ludzie w USA dokąd rzetelni rejestry istnieli. Mój wczesna ankieta pokazywał że krótcy USA gracze baseballa żyli długiego. Także zakładam to wśród sławnych i potężnych ludzi w USA wliczając byłych prezydentów, tamto które byli krótcy żyjący dłudzy. Ten znalezienie powtarzał dla wojsko usa weteranów. Następnie, rozszerzałem gracz baseballa naukę zawierać nad 3100 zmarłymi atletami (7,24).

Nauka nie ja i mój współpracownikami znajdował że denat Ohio męscy i żeńscy mieszkanowie ximpx długiego jeżeli byli krótcy. Nauka, zasadzona na 1671 śmierci, znajdować samiec i kobietach, gubiliśmy 0,49 roku dla każdy centymetra wzrosta w wzroscie (25). Inna nauka jest 1,3 milion Hiszpańskie samiec urodzone wokoło środka xix wiek, tropiącego nad 70 rok okresem. Tam  był postępowy wzrost w przetrwaniu dla krótkich mężczyzna (26). Dalszy nauka zakłada ten sam trend z wokoło 300 Sardyńskimi samiec tropić nad 70 rok okresem (27). Niezawodność studia komes od wzrostów mierzy w czasie służby wojskowej.

USA rządowy dane na krajowej śmiertelności między 1985-1999, różnymi grupami etnicza i zwijaniem nad 10 milion śmierć (28), pokazuje że biel i czernie przystosowywającą śmiertelność prawie dwa razy to azjata które są krótcy., Rodowici Amerykanie i latynosy są krótcy niż ale wysocy niż azjata biel i czernie, i ich wskaźniki śmiertelności byli między wysokimi i krótkimi grupami.

W USA, mężczyzna i są na średnia wokoło 7 procentów wysocy niż kobiety 7, 9 procentów niską statystyczną długość życia. Utrata życia ze wzrastającym wzrostem jest 0,5 na rok dla każdy dodatkowego centymetra. Ja nieprzystojny porównywać mężczyzna z kobietami w ten sposobie może rozważający. Nie zgadzać się. Znalezienie jest dużo to samo jak gdy wysokie samiec porównują z krótkimi samiec (10). Zwierzęcia badanie pokazuje że mali męscy szczury żyją długi niż wielkich żeńskich rodzeństwa.

Na zewnątrz USA, nauka starsi szwedzi znajdował że krótkie kobiety i mężczyzna niską śmiertelność niż wysocy ludzie. Mężczyzna i kobiety gubili 0,52 roku dla każdy centymetra wzrosta w wzroscie (29). Średnia strata 0,5 roku na centymetr znajdował w 10 studiach (10,11).

Ankiety między populacjami pokazują że ludzie w krajach i terytorium które długą statystyczną długość życia w świacie są wszystko stosunkowo krótkimi. Te są ludzie Andorra, Macao, Japonia, San Marino, Singapur i Hong Kong. W kontrascie sześć wysokich populacj w zachodniej europie niską statystyczną długość życia. Te zawierają Szwecja, Norwegia holandie, Niemcy, Dani i Finlandia, (10,11).

Centenarians

Najwięcej centenarians miewają skłonność być krótcy lub mali (12, 30,31,). Ja obserwował że jeżeli ty chcesz żyć być 100 ja jest najlepszy być i ograniczać twój proteinowego nabór skrótem i chudy (31). Okinawan męscy centenarians wypośrodkowywają 1,48 metres (4 stopy 10). Jeżeli przystosowywający dla shrinkage z starzeniem ich młodociani wzrosty byli prawdopodobnie wokoło 1,52 metres (5 stóp). Niedawna Kubańska centenarian nauka zakłada młodocianego męskiego wzrost wypośrodkowywającego o 1,55 metres (5 stóp 1) (12). Jednakowi znalezienia znajdowali dla Polska, Węgry i Sardinia.

USA rządowy dane na krajowej śmiertelności między 1985-1999, różnymi grupami etnicza i zwijaniem nad 10 milion śmierć (28), pokazuje że biel i czernie przystosowywającą śmiertelność prawie dwa razy to azjata które są krótcy., Rodowici Amerykanie i latynosy są krótcy niż ale wysocy niż azjata biel i czernie, i ich wskaźniki śmiertelności byli między wysokimi i krótkimi grupami.


Chroniczne choroby

Ideologia która szybki wzrostowy równy zdrowie jest kłopotliwy wewnątrz prawdziwy wiele sposoby, wliczając dużo na zewnątrz zakresu ten komentarz lub mój praca.

Przyśpieszony przyrost

Jeden bardzo znacząco przykład jest środkowy mój praca i to nutritionists. To jest widok który pchający musi przyrost dzieci i młode dzieci które są mali i krótcy, dawać one dodatkowemu jedzeniu. Ten praktyka najwyraźniej zrobił sensowi podczas gdy główny odżywczy problem w krajach uprzemysłowionych był undernutrition i odżywczym niedostatkiem. I oczywiście dzieci w zubożałych położeniach potrzeba odżywiającą stosownie które są cierpiący przez nieodpowiedniego jedzenia. Ale ogólna praktyka karmień dzieci i dzieci które są mali i krótcy ale jest, w opinii wzrastającej liczby oficery śledczy, błąd z ogromnymi zdrowie publiczne następstwami. co są zdrowi bez znaka jakaś choroby lub nieład

Paradygmatyczny widok wśród paediatric nutritionists jest że ja jest najlepszy że, że dzieci byli urodzeni stosunkowo duzi, i mali dzieci muszą karmiący dodatkowego jedzenie, czyj przyrosta pęd zdrowy i ciężar jest below że powszechnie akceptowany jak, tak, że ich wzrost "łapie w górę". Ten podejście mieszał sukces w swój swój terminach.

Ale gdy krótkim dzieciom dają ekstra jedzeniu miewają skłonność zostawać skrót ale zostać gruby. Studia zgodnie pokazują że gwałtowny rozwój w wzroscie i ciężar, czy nakłania lub nie, promuje nadwaga w dzieciństwie, przedwczesnej plciowej wytrawność, także przyszłościowa otyłość, cukrzyce, wieńcowa kierowa choroba i nowotwory niektóre miejsca, (32-36).

Kierowa choroba

Tam  jest stały jednomyślność wśród epidemiologów które w wysokodochodowe położeniach ochronni przeciw chorobie sercowo-naczyniowej są, być wysoki. Być może jest ja, ale mój umysł jest drżący ten znalezienie. Wysocy ludzie są przy przewagą w wiele sposobach które są ciężcy rozwikłać od skutka tallness w ja. Przeciwnie, w wysokodochodowe położeń krótkich ludziach miewa skłonność być niska ogólnospołeczna klasa, mniej pieniądze, często je unhealthily i jest mniej sprawnie patrzeć po, one i ich rodzin. W społeczeństwie, wątpię dokąd krótkość cenił i krótcy ludzie byli ogólny przy ogólnospołeczną przewagą że ten znalezienie trzyma.

Inni znalezienia pokazują że typowa "Zachodnia" dieta promuje tallness i kierową chorobę (16,38). Ekologiczni studia no wskazują jakaś korzyści tallness dla kierowego dsease (13). W wczesnych 1900s, kierowa choroba był rzadka w Północna Ameryka i Europa. Ja wzrastał ostro wokoło środka wiek. Ale populacje dotyczyć byli krótkie, wysokie, na początku wieka. Kobiety są krótkie niż mężczyzna i niskich tempa niż mężczyzna kierowa choroba.

Wiele populacje z trochę żadny kierowa choroba są krótkie. Tak, samiec w Nowej gwinei w wyspach i, Cook i Solomon, Kalahari buszmeni i Kongo pigmejowie, byli praktycznie bezpłatne kierowa choroba gdy wciąż podążać tradycyjnych sposoby życia. Inny krótkie populacje z niską kierową chorobą gdy żyjący tradycjonalnie zawrzeć Kitavans, Vicabambians, Tarahumara indianów i Inuits, Yanomamo indianie. Kontrastem, kierowa choroba jest pospolita wśród wysokich Europejskich populacj (13).

Wśród rozwijać populacj, Japonia, Hong Kong, Francja, Portugalia, Hiszpania i Włochy, mieliśmy niską CHD śmiertelność (13). Wszystkie te populacje są krótkie niż Północni europejczycy które znacznie wysokich wskaźniki śmiertelności. Poparcie dla małych ludzi ma niskich tempa kierowej choroby komes od zwierzęcych dane także. Tak sześć czasów duzi wysocy psy tempa kierowa choroba porównywali z małymi psami (12).

Nowotwór

Zakrojona na szeroką skalę rewizja literatura pokazuje i prawdopodobnie także trzustkowy nowotwór. że wysocy ludzie są przy wielkim ryzykiem colorectal i nowotwór piersi, Tam  jest żadny dowód który ochrania przeciw jakaś nowotworowi tallness (35).


Energetyczny ograniczenie

Dla wieka teraz prawie, eksperymenty pokazywali że energetyczny ograniczenie prowadzi mniej choroba długiej długości życia i, który produkuje małych zwierzęta, (39). To także znajduje w małpach (40). Czynności wstępnych studia wskazują że istoty ludzkie na energie ograniczać dietach pokazują młodocianych i zdrowych poziomy różnorodni biochemiczni czynniki wliczając promować niski jak wzrostowy czynnik -1, insulina, glikoza, CRP i komórka replikacja, (IGF-1) (2,41).

Nauka w Hawaje także zakłada że starsi ludzi żyli długiego puszek poziom less niż 1000 kalorii dzień, jeżeli spożywali mniej energii (42). Ten dowód empiryczny wspiera analizą, opierającą się na termodynamika które zakładają, że 18 procentów redukcja w caloric naborze pod średnim populacja naborem mógł w teorii, przynajmniej, ogromnie przyrostowa ludzka długowieczność (3).

Dane od Wielkiego skoku Przedniego głodu w Chiny wskazuje że dorosli urodzeni podczas głodu byli zdrowi i żyli długiego niż dorosli urodzeni po głodu (43). To iść przeciw rozlewnej wiarze że ograniczony płodowy odżywianie i wynikli mali niemowlaki produkujemy mniej zdrowych dorosłych. USA głęboka depresja także zapewnia niespodziewanych rezultaty. Na przykład, USA niemowlaki urodzeni podczas ten czasu wielkiego wzrost w statystycznej długości życia porównującej z pomyślnymi okresami podczas xx wiek (44). Także obniżał śmiertelność noworodków, jak śmiertelność dla najwięcej grup wiekowych. Powody mogą dobrze być ograniczającym dochodem i wolnym przyrostem wynikający w obniżonym karmowym naborze nieznaczący i przetwarzający foods, szczególnie.

Dodatkowy poparcie dla korzyści energetyczny ograniczenie komes od Japonia. Ludzie które spożywali ich swój tradycyjne diety, spożywają mniej kalorie porównywać z stałym lądem Japonia, są mali w i są dłudzy, wzroscie i ciężarze, zdrowy i żywy. na wyspie Okinawa Okinawans urodzeni w stałym lądzie Japonia są wielcy i mniej zdrowi niż tamto urodzonych w Okinawa.


Biologiczni mechanizmy

Znalezienia above są epidemiological. Biorą wpólnie są dobrym dowodem, ale taki dowód jest przekonywujący jeżeli popierający identyfikacją przekonywująco biologiczni mechanizmy.

Jeden mechanizm wspiera "krótkiego i mały" "jest lepszy dyplomówką jest komórki somatycznej powielania potencjałem. Telomeres jest ogonami przy końcówkami chromosomy które utrzymują chromosomy od rozplątywać. Skracają każdy czas komórka ono powiela. Gdy telomeres dostają pewna długość, komórki mogą już nie ono powielać. Mniej synchronizuje komórkę ono replikuje podczas wczesnego życia więcej ono może powielać przy starymi wiekami.

Duzi bodies używają w górę więcej komórka replikacja podczas ich ścieżki wytrawność, po prostu ponieważ zawierają więcej komórki. Duży ciało także używa w górę więcej komórka replikacja ono utrzymywać przez cały życia. Tak, telomere erozja jest głównym czynnikiem promuje starzenie. Mniej są dostępni w starym wieku zamieniać uszkadzać lub nieżywe komórki replikacja (45).

Przeglądy telomere skrócenie i swój powiązanie długowieczność produkują dowód zawiera od zwierzęcych studiów że ten mechanizm jest naprawdę przekonywująco (46,47). Ludzcy studia pokazują że zdrowi centenarians długich telomeres niż niezdrowi centenarians (46). Wśród 90 roczniaków, tamto które są krótcy długich telomeres i lepszy przetrwania tempo (47). Męscy i żeńscy dzieci ten sam długości telomeres, ale w dorosłości długich telomeres i żyją długiego niż samiec, małe kobiety.

Kilka inni biologiczni mechanizmy favour krótkich ciało typ, dawać ten sam ciału masa. Te zawierają, obniżają atrial fibrillation (24), niska lewa komorowa hipertrofia, i. niskiego ciśnienie krwi, narosłego serce pompuje wydajność, niską lewą komorową masę (48)

Oprócz serca i płuc organy mali ludzie są stosunkowo wielcy w porównaniu z ich ciało masą, dawać ten sam proporcjom (5). Organy krótcy ludzie są pod mniej czynnościowym ładunkiem. Kobiety stosunkowo wielkich organy porównujących z mężczyzna, oprócz płuc i serca.

Krótcy, lekcy ludzie, spożywający mniej napoju i jedzenie, absorbują mniej toksyny i organizmy które przez czas mieć negatywnego wpływ na zdrowie i długowieczności mogą., Także mniej bezpłatni radykałowie wytwarzają. Jako jeden przykład, 19 procentów wysocy ludzie 85 procentów wysoką DNA szkodę porównującą z krótkimi ludźmi (5,49). Fact robi one mniej podatni DNA i inna komórki szkoda która promuje nowotwór lub inne choroby. że krótcy ludzie mniej komórek

Biochemiczni poziomy szkodliwe substancje są także niscy. Jak z ludźmi które ograniczają ich energetycznego nabór są zdrowi biochemiczni profile mali lekcy ludzie. Niskiego cholesterol, insulina, jak przyrost factor-1, cystatin-c, Odczynnikowa proteina i inne niepożądane substancje. (IGF-1) Także wysokich poziomy płeć hormonu wiążąca globulina, IGF-1 wiążąca proteina, adiponectin i gęstości lipoprotein (5) korzystni czynniki -.


Następstwa dla zdrowia publicznego odżywiania

Pytałem mówić jak znalezienia i dyplomówka krótko streszczający w ten komentarzu, wpływie na nauczaniu i praktyce zdrowia publicznego odżywianie. Jeden powody czuje trochę robić z naturą, ilością i ilością dowód. propozycja opiera się że ja jest najlepszy być krótki i mały, czasem gwałtownie, Ja Raczej, ja jest ponieważ dyplomówka jest czołowym wyzwaniem podstawowa doktryna odżywianie od swój początków jako nowożytna nauka w wczesne lata xix wieku.

W tamte dniach z rewolucją przemysłowa na pełnych obrotach z nim i potrzeba hodować dużych wysokich silnych młodzi ludzie walczyć gruntowe wojny i pracować w fabrykach potrzeba dla przyśpieszonego ludzkiego przyrosta z wszystkie to obracał out insynuować, był praktycznie oczywista. Pamięć utrzymuje się dalej. Dalej, odżywianie naukowowie teraz często nalegają "łapać w górę" ich przyrosta pomimo dowodu którego ogólny no pracuje to, że krótcy mali dzieci karmili, i także że skutek jest promować nadwaga i otyłość z wszystkie który podąża.

W ten sposób tak, z wszystkie wielkim szacunekiem proponuję, egzamininuję realia świat i prac całe nowe zasady, out. że odżywianie nauka w swój teraźniejszej konwencjonalnej formie, iść dobrze z powrotem podstawy, żyjemy w teraz Wśród te, polubiłem sugerować, jestem że, odżywianie potrzeby prowadzić teraz ekologicznymi, ewolucyjnymi i środowiskowymi rozważaniami. Nawet jeśli ja był prawdziwy że być wysokimi ochraniającymi ludźmi teraz żywymi od chronicznych chorob, i wzrastający ich długość życia - i mój czytanie dowód wskazuje że to no jest w ten sposób - środowiskowy argument dla krótkiej, małej ludzkiej światowej populaci, z pewnością przytłacza. Tutaj jest kompletnie na jeden stronie dowód. Obowiązek odpowiedzialność wszystkie profesjonaliści które oddanie kontynuacja życie na ziemi z pewnością musi być rasa ludzka która depcze less na planecie ciężko.

Pudełko 2

Tallness i krótkość: Przewagi i niekorzyści


Przewagi być wysoki

Występ

Wysocy ludzie biegają szybkiego, pływają, skaczą, i, i wysokiego i dalszy. wielkiego zasięg i siłę Mogą utrzymywać grzałkę w zimnej pogodzie, opłata niski nawierzchniowy teren ciało masy współczynnik.

Zdrowie, długość życia

Wysocy ludzie w wysokodochodowe krajach uprzemysłowionych miewają skłonność mieć mniej choroby sercowo-naczyniowej i żyć długiego. Wysocy ludzie miewają skłonność mieć niskich odpoczynkowych tętna. Ich wielcy naczynia krwionośne mogą ochraniać one od choroby sercowo-naczyniowej. Wysocy ludzie z wysokim socioeconomic statusem są prawdopodobni mieć zdrowego ciężar, podążać zdrowych sposoby życia i mieć lepszy opiekę medyczną.

Socjalny

Wysocy ludzie ogólnospołeczne przewagi. Dają więcej szacunekowi. W najwięcej krajów teraz są prawdopodobni udawać się w życiu. Kobiety wolą wysokich mężczyzna.

Ekonomiczny

Wysocy ludzie ogólny zarabiają więcej pieniądze niż krótcy ludzie. Kierownictwa miewają skłonność być wysocy niż ich podwładni.


Niekorzyści być wysoki

Zdrowie

Wysocy ludzie są prawdopodobni rozwijać niektóre pospolitych nowotwory.

Środowiskowy

Wysokie populacje wymagają więcej zasoby. Jedzenie, woda i potrzeby energii, jesteśmy wielcy Wielcy sposoby wzrastającym spożycia szkoda dla środowiska naturalnego i zanieczyszczeniem.

Ekonomiczny

Wysocy ludzie spożywają więcej i więc kosztuje więcej. Ich szkoda dla środowiska naturalnego także przyrostowi ekonomiczni koszty i.


Przewagi być krótki

Występ

Krótcy ludzie mogą podnosić ich bodies łatwo ponieważ są silni w związku z ich ciężarem. Także mogą i. Są obrotni i więcej wytrzymałość.

Zdrowie, długość życia

W wiele położeń krótkich ludziach żyje długiego. Najwięcej centenarians są krótcy. Krótkie populacje od dochodu, uprzemysławiający kraje ogólny target4578_0_ niską kierową chorobę, wieńcowego uderzenia i.

Środowisko

Mali ludzie potrzebują mniej jedzenia, wodę i innych zasoby. Inne rzeczy jest równi, wytwarzają mniej odpady i tworzą mniej ekologicznej szkody i zanieczyszczenie.

Ekonomiczny

Ponieważ krótcy ludzie wymagają less everything praktycznie, kosztują less.


Niekorzyści być krótki

Występ

Krótcy ludzie no mogą podnosić równie ciężkich przedmioty jak wysokich ones. Krótkiego zasięg. Są wolnymi biegaczami i pływaczkami, oprócz długodystansowego bieg.

Zdrowie, długość życia

Krótcy ludzie miewają skłonność mieć wysokich tętna.

Socjalny

W wiele położeniach i krajach tam  jest uprzedzenie przeciw krótkim ludziom.


Wnioski

W niektóre sposobów wysokich ludziach jest przy przewagą. W innych sposobach są przy niekorzyścią. To samo stosuje krótcy ludzie. Całkowity osąd zależy na jaki czynnikach istotni i te które rozważają być znacząco. rozważają, Jeżeli jedyni czynniki brać w konto są biologiczni i ryzyko, specyficznie chroniczne choroby i długość życia, wśród wysokodochodowe krajów uprzemysłowionych wysokich ludzi jest na całości przy przewagą, chociaż są prawdopodobni cierpieć niektóre nowotwory. Jeżeli szeroki widok wziąć, wysocy ludzie wykonują lepiej w niektóre sposobach, i krótcy ludzie wykonują lepiej w innych sposobach.

Jeżeli ekonomiczni i środowiskowi czynniki wziąć w konto opowieść jest różna. Inne rzeczy jest równy, małe populacje spożywają less i potrzebę everything mniej, praktycznie. Środowiskowa skrzynka dla fizycznie małych i krótkich populacj jest przytłaczająca. W najwięcej części świat ja ogólny myśleć że wysocy ludzie są wyżsi. Ten widok zakładający na nauce no jest well. Uprzedzenie przeciw krótkim ludziom jest budzący sprzeciw. Ja jest także nierozsądny.


Odnosi się

 1. Samaras TT. Prawo entropia i starzenie się proces. Istota ludzka Development1974; 17: 314-320.
 2. Fontana L, Meyer TE, Klein S, Holloszy JO. Długookresowy kalorii ograniczenie jest wysoce wydajny w zmniejszać ryzyko dla atherosclerosis w istotach ludzkich. Postępowania Krajowy skojarzenie nauka 2004; 101 (17): 6659-6663.
 3. Silva CA, entropii pokolenie i istoty ludzkiej starzenie się, Annamalai K.: Długości życia entropia i skutek dieta skład i caloric ograniczenie diety. Czasopismo termodynamika 2009, artykuł ID186723, 10 pg. Dostępny od: doi: 10:1155/2009/186723.
 4. Samaras TT. Krótcy ludzie. Nauka przegląd 1978; 84: 76-78.
 5. Samaras TT. BMI i ciężar: Ich powiązanie cukrzyce, śmiertelność, CVD, nowotworu i przyczyny. [rozdział 6] W: Samaras T, redaktor. Ciało Ludzkie rozmiar i prawa przeliczanie: Fizjologiczny, występie, przyroscie, długowieczności i Ekologiczny rozgałęzieniu. Nowy Jork: Nowa nauka, 2007.
 6. Samaras TT, burzy LH. Wpływ wzrost i ciężar na długości życia. Biuletyn światowa organizacja zdrowia 1992; 70: 259-267.
 7. Samaras T, redaktor. Ciało Ludzkie rozmiar i prawa przeliczanie: Fizjologiczny, występie, przyroscie, długowieczności i Ekologiczny rozgałęzieniu. Nowy Jork: Nowa nauka, 2007.
 8. Studnie JCK. Ciało Ludzkie rozmiar i prawa przeliczanie: Fizjologiczny, występie, przyroscie, długowieczności i Ekologiczny rozgałęzieniu. [recenzja książki]. Ekonomie 2008 i Ludzka biologia; 6: 489-491.
 9. Marson SM. Dlaczego duży musimy być? Herkulesowa praca osiągająca. [recenzja książki]. Zdrowia Publicznego odżywianie 2009; 12: 1299-1300.
 10. Samaras TT. Musimy dotyczący nad wzrastającym ciało wzrostem, ciężarem i? Eksperymentalna gerontologia 2009; 44: 83-92
 11. Samaras TT. Są dla przyrosta i wzrosta poprawnych xx wiek rekomendacje? Przegląd. Południe - afrykański czasopismo Kliniczny odżywianie 2009; 22 (14): 171-176.
 12. Samaras TT. Rozgałęzienia wzrastający narodziny ciężar, przyśpieszony przyrost, wielki wzrost na zdrowie otyłości epidemia i długowieczność. Czasopismo Chińska Kliniczna medycyna 2010; 5 (8): 433-449.
 13. Samaras TT. Rola wzrost w nowotworze i chorobie sercowo-naczyniowej. Czasopismo Chińska Kliniczna medycyna 2010; 5 (21): 87-99.
 14. Samaras TT. Odpowiedzi krótka postura kojarzą z wieńcową kierową chorobą: Sprzeczny raport na wzroscie i wieńcowej kierowej chorobie. Europejski Kierowy journalJuly 20, 2010. Dostępny od: eurheartj.oxfordjournals.org/content/31/14/1802/reply.
 15. Działo, G. Przeznaczenie narody: Jedzenia i odżywiania polisa w Nowym świacie. Londyn: Caroline piechura zaufanie, 2003. Obtainable dalej: www.cwt.org.uk
 16. Działo G. Ja jest najlepszy być mały. [debata]. Prezentacja robić przy Drugi Światowym kongresem zdrowia publicznego odżywianie, Porto, 24 2010 Wrzesień. W przygotowaniu do publikaci.
 17. Światowa Organizacja Zdrowia. Podręcznik Ludzcy Odżywczy wymagania. Genewa: WHO, 1974.
 18. Hoppe C, Molgaard C, Thomsen BL, Juul A, Michaelsen KF. Proteinowy nabór przy 9 mo wiek kojarzy z ciało rozmiarem ale nie z ciała sadłem w 10 starych Duńskich dzieciach. Amerykański czasopismo Kliniczny odżywianie 2004; 79: 494-501.
 19. Samaras TT. Przewagi wysoki ludzki wzrost i przewagi krótki ludzki wzrost. [rozdziały 3, 4,]. W: Samaras T, redaktor. Ciało Ludzkie rozmiar i prawa przeliczanie: Fizjologiczny, występie, przyroscie, długowieczności i Ekologiczny rozgałęzieniu. Nowy Jork: Nowa nauka, 2007.
 20. Samaras TT. Birthweight, wzrost, mózg zdolność, wielkościowa i intelektualna. [rozdział 12] W: Samaras T, redaktor. Ciało Ludzkie rozmiar i prawa przeliczanie: Fizjologiczny, występie, przyroscie, długowieczności i Ekologiczny rozgałęzieniu. Nowy Jork: Nowa nauka, 2007.
 21. Samaras TT. Postura czynnik--dlaczego znacząco jest ludzki rozmiar w energii, zanieczyszczeniu i ekonomicznym obrazku? Elektryczne perspektywy 1978,6: (Edison Elektryczny Co) 9-16.
 22. Samaras TT, burzy LH. Świecki przyrost i swój szkodliwi rozgałęzienia. Medyczne hipotezy 2002; 58: 93-112.
 23. Dannenberg AL, Burton DC, Jackson RJ. Ekonomiczni i środowiskowi koszty otyłość: wpływ na liniach lotniczych. Amerykański czasopismo Prewencyjna medycyna 2004; 27: 264.
 24. Samaras TT. Ciało wzrost i swój powiązanie chroniczna choroba i długowieczność. [rozdział 5] W: Samaras T, redaktor. Ciało Ludzkie rozmiar i prawa przeliczanie: Fizjologiczny, występie, przyroscie, długowieczności i Ekologiczny rozgałęzieniu. Nowy Jork: Nowa nauka, 2007.
 25. Miller DD. Ekonomie skali. Wyzwanie 1990; 33: 58-61.
 26. Holzenberger M, Martin RM, Vicent d, ruiz-Torres A. Decelerated przyrosta i długowieczności w mężczyzna. Archiwa gerontologia 1991 i geriatrie; 13: 89-101.
 27. Salaris L, Poulain M, Piras JEST, Ghiani JA, Inghes S. Vona G, Calo CM. Wzrost i długowieczność wśród samiec urodzonych w Villigrande Strisaili (1866-1915). Konferencyjni postępowania XLIII, Riunione Scientifica SIS, Torino, Włochy, 14-16 2006 Czerwiec: 649-652.
 28. Eberhardt MS, Ingram DD, Makuc DM et al. zdrowie Chartbook, Miastowi i Wiejscy, zdrowie, Stany Zjednoczone, 2001. Hyattsville, MD: Obywatela centrum dla zdrowie statystyk, 2001.
 29. Krakauer JC, Franklin b, Kleerekoper M et al. ciała składu profile czerpiący od, ciało obrazu cyfrowego i śmiertelności energia absorptiometry, sumarycznego Radiologicznego. Prewencyjna kardiologia 2004; 7: 109-115.
 30. Roth GS, Ingram DK, pas ruchu MA. Zwolnienia starzenie caloric ograniczeniem. Natury medycyna 1995; 1 (5): 414.
 31. Chan y-c, Suzuki M, Yamamoto S. Porównanie antropometria, biochemiczni zmienny i osocze amino kwasy wśród, centenarians, starszych osob i potomstwo tematów. Czasopismo Amerykańska szkoła wyższa odżywianie 1999; 18 (4): 358-365.
 32. Samaras TT. Otyłości epidemii, birthweight, gwałtownego rozwoju i przełożonego odżywianie. [rozdział 7] W: Samaras T, redaktor. Ciało Ludzkie rozmiar i prawa przeliczanie: Fizjologiczny, występie, przyroscie, długowieczności i Ekologiczny rozgałęzieniu. Nowy Jork: Nowa nauka, 2007.
 33. Monteiro POA, Victora CG. Gwałtowny rozwój w, otyłość w opóźnionym życiu i - systematyczny przegląd. Otyłość 2005; 6: 143-154.
 34. Jacobsen BK, Heuch Ja, Kvale G depresja wiek przy menarche z narosłą przyczyny śmiertelnością. skojarzenie: 37-letni uzupełnienie 61.319 Norweskich kobiet. Amerykański czasopismo epidemiologia 2007; 166: 1431-1437.
 35. Singhal A, Cole TJ, Fewtrell M, Kennedy K, Stephenson T, Jones A, Lucas A szybki ciężaru zysk w niemowlaka urodzony małym dla gestational wieka. promocja. Jest niekorzystny skutek na opóźnionym ciśnieniu krwi tam? Cyrkulacja 2007; 115: 213-220.
 36. Światowy badania nad rakiem fundusz, amerykanina instytut badania nad rakiem/. Jedzenie, odżywianie, Fizyczna aktywność i zapobieganie nowotwór: globalna perspektywa. Waszyngton, DC: AICR, 2007.
 37. Silventoinen K. Pierwszy autor odpowiedzi. Amerykański czasopismo epidemiologia 2007; 165 (1): 114.
 38. Tuomilehto J. Wysoki jest piękny i serce zdrowy? Europejski Kierowy czasopismo 2010. Dostępny od: Doi: 10.1093/eurheartj/ehq183.
 39. Bartke A. Długożyciowy mutant, genu nokaut i transgenic myszy. W: Samaras T, redaktor. Ciało Ludzkie rozmiar i prawa przeliczanie: Fizjologiczny, występie, przyroscie, długowieczności i Ekologiczny rozgałęzieniu. Nowy Jork: Nowa nauka, 2007. P. 191-212.
 40. Coleman RJ, Anderson RM, Johnson SC, Kastman EK, Kosmathka KJ, Beasley TM et al. Caloric ograniczenie, opóźniamy choroby śmiertelność w rhesus małpach i początek. Nauka 2009; 325: 201-204.
 41. Fontana L, Weiss EP, Villareal DT, Klein S, Holloszy JO. Długookresowi skutki alorie, proteiny ograniczenie na serum koncentraci w istotach ludzkich lub. Starzenie się komórka 2008; 7 (5): 681-687.
 42. Willcox, BJ, Yano, K, Chen, R, Willcox, DC, Rodriguez, BL, Masaki, KH et al., Co musi jeść my? Skojarzenie między energetycznym naborem i śmiertelnością w 36-letni uzupełnienie nauce japońsko-amerykański mężczyzna. Czasopismo gerontologia: Biologiczne nauki 2004; 59A: 789-795.
 43. Piosenka S. Robi głodowi długookresowego skutek na kohorty śmiertelności? Dowód od 1959-1961 Wielkiego skoku Przednich głodów w Chiny. Czasopismo Biosocial nauka 2009, 41, 469-491.
 44. Topia Granados JA, Diego Roux AV. życie i śmierć podczas głębokiej depresji. Postępowania narodowa akademia nauk 2009; 106: 17290-17295.
 45. Werner C, Furster T, Widmann T, Poss J, Roggia C et al. Fizyczny ćwiczenie, zapobiegamy komórkowego senescence w cyrkulacyjnych leukocytes w naczynie ścianie i. Cyrkulacja 2009; 120: 2438-2447.
 46. Terry DF, Nolan V, Andersen SL, Perls TT, Cawthon R dłudzy telomeres z lepszy zdrowie w centenarians. skojarzenie. Czasopismo gerontologia: Biologiczne nauki 2008; 63A (8): 809-812.
 47. Maier AB, Samochód dostawczy Heemst D, Westendorp RGJ. Powiązanie między ciało wzrostem i replicative pojemnością ludzcy fibroblasts w nonagenarians. Czasopismo Gerontology2008; 63A: 43-45.
 48. de Simone G, Devereux RB, Daniels SR, Mureddu GF, rzymianin MJ, Kimball TR, al. uderzenia pojemność et sercowa wydajność w, normotensive dorosłych i dzieciach. Cyrkulacja 1997; 95: 1837-1843.
 49. Giovannelli L, Saieva C, Masala G, al. Odżywczy et stylów życia determinanty DNA oxidative szkoda: nauka w Śródziemnomorskiej populaci. Carcinogenesis2002: 23: 1483-1489.

Kluczowi terminy

Wzrost, ciało rozmiar, odżywianie, ekologia, zanieczyszczenie, zasoby, gwałtowny rozwój, otyłość, długowieczność, chroniczne choroby, nowotwór, kierowa choroba, centenarians, caloric ograniczenie, biologiczni mechanizmy i starzenie, telomeres.


Przyznanie i prośba

Czytelnicy zapraszają zadawalają odpowiadać. Zadawala use odpowiedzi łatwość below.

Cytacja: Samaras T. Rozumują być mali. [komentarz] Światowy odżywianie, Marzec 2011, 2, 3: 108-135. Obtainable przy www.wphna.org

Autorów stany: Przez lata zawierali Lowell burze, Harold Elrick, Antonia Demas, Jonn Desnoes, Andrezej Bartke i David Rollo mój kolaboranci. Dzięki one także Geoffrey działo i dla pozwolenia używać cztery jego obruszenia przedstawiający przy II światu kongresem na zdrowia publicznego odżywianiu, trzymającym w Porto w Wrześniu 2010.

Advertisement