Idealny psychotropowy lek może powodować fizyczną zależność

Raport w aktualne sprawy Psychotherapy i Psychosomatics grupą Europejscy oficery śledczy przewodzący Fabrizio Schifano badał potencjał dla zależności pregabalin używać pacjentów online raporty. (UK)

Pregabalin jest lek na receptę koncesjonującym taktować generalizującego niepokoju nieład, częściową epilepsję i neuropatycznego ból. Pregabalin formalnie odnosić sie gabapentin i dzieli niektóre leczniczych przejawy z clonazepam. Jakkolwiek, clonazepam i gabapentin posiadamy utożsamiającego nadużycie potencjał w wybranych populacjach, przynajmniej. Między Styczniem 2008 i Sierpień 2010, jakościowy Google szuka 203 strony internetowej niósł out w 8 Europejskich językach używać kluczowe słowa tak jak "legalne wysokości, "badawcze substancje chemiczne, "online apteka", "Lyrica", "pregabalin" i online apteki, ". Pregabalin opisywał gdy "idealny psychotropowy lek" dla rekreacyjnych purposes dokonywać odmianowych mindsets, zawiera: alcohol/GHB/benzodiazepine-like skutki mieszający z euforią; dokonywać entactogenic uczucia jak disassociation i podołać z i, opiatem, opioid wycofaniem/. Niewłaściwe używanie przeważnie wydający się zdarzać się orally pregabalin ale administracj techniki, śródżylne, odbytnicze i "spadochroniarstwo", także donosiliśmy. ("czopujący ") (opróżniający zawartość kapsuła w kieszonkę) Czas początek skutki rozciągał się między 10 minimalnym i 2 h, w zależności od trasy administracja. Tolerancja może rzekomo rozwijać całkiem wartko i jest ubranym daleko szybko po leka zaprzestania. Podobnie, gabapentin wydawali się posiadać ciężkiego sedative i psychodelicznych skutki. Co ciekawe, jakkolwiek, jeden użytkownik dyskutował że "pregabalin outshines gabapentin. Daleko mniej dosage dokonywać ten sam rekreacyjną wysokość". Podobnie pregabalin mógł rzekomo rozwijać bardzo wartko, lek tolerancja. Przeciwnie, clonazepam rzekomo nakłaniał sedation lub pobudzenie lub (przy 1-2 mg) (przy więcej niż 8 mg). Clonazepam typowo zarządzał z różnymi sedatives and/or psychedelics. Pregabalin, gabapentin i clonazepam, powszechnie oferowaliśmy dla sprzedaży na sieci, bez potrzeby recepta. Jeden mógł zastanawiać się o anxiolytic własność pregabalin, gabapentin i clonazepam, jako potencjalni mediatorzy dla niewłaściwego używania. W rzeczywistości, niektóre użytkownicy można zaczynać zarządzać z te GABAergic lekami jako sposób medicating. Przez błyskawicznego rozwoju wysokiej toleranci poziomy z pregabalin i gabapentin, wzrastający dosages zarządzają. W linii z obserwacjami przedstawiać w ten papierze, pregabalin naprawdę charakteryzuje wysoką potencją, szybkimi absorbowań tempami i wielkimi bioavailability poziomami niż gabapentin. (2,5 czasów)

Jeden mógł zastanawiać się dlaczego gabapentin i pregabalin, w pozornym kontrascie z clonazepam, wydają się posiadać sedative as well as dysocjacyjnego skutek. Chociaż wszystkie 3 mieszanki są GABAergic precyzyjny mechanizm akcja pregabalin i gabapentin jest wciąż niejasny. Przeciwnie, clonazepam jest charakteryzujący, potężny, mieszanka która wydają się ma zamieniającego flunitrazepam jako popularny nadużywający benzodiazepine. Lepszy klarowanie pregabalin niewłaściwego używania potencjału poziom jest interes, ponieważ lek ostatnio proponował jako traktowanie dla substanci niewłaściwego używania dla alkoholu i osoby zależnej jednostek. Potencjał niewłaściwe używanie pregabalin typowo no wspomina w prescribers pomocach. Jakkolwiek, kontrolowani kliniczni studia niosący out wewnątrz nad 5.500 pacjentami pokazywali że w niektóre cierpliwych populacjach rozciągali się między 1 i 12% reportaży tempa euforia. Gwałtowny, błyskawiczny discontinuation pregabalin/może kojarzący z bezsenność, mdłością, migreną lub biegunką która może być sugestywna fizyczna zależność., Jeden ciekawi znalezienia przedstawia raport jest dysocjacyjnym skutkiem zauważającym wśród pregabalin/gabapentin zwyrodnialec i nie w clonazepam zwyrodnialec.

Źródło: Psychotherapy i Psychosomatics

Advertisement