סטטיסטיקה של הסיכון לסרטן השד

לפעמים זה יכול להיות קשה להבין אנשים מדברים על סרטן, בעיקר רופאים, מדענים, עיתונאים. אחת הסיבות היא בגלל שהם רבים כל כך להשתמש במספרים ונתונים סטטיסטיים מבלי להסביר בדיוק למה הם מתכוונים. הפילוסוף המפורסם אמר פעם כי "מתמטיקה היא השפה של המדע." אבל רובנו לא מדברים את השפה היטב. הנה כמה דרכים לחשוב על מספרים כי אנשי מקצוע יכולים להשתמש כאשר מדברים על סרטן.

לדוגמה, רבים מספרים תוכלו לראות או לשמוע על הסיכון של נשים ממוצא היספני של סרטן השד הם נתון המכונה שכיחות. זהו מספר בכלל אומר לך את מה שקורה בחוץ בעולם כרגע. זה נראה על קבוצה של אנשים החיים - קבוצה גדולה וכללית מספיק כדי להיחשב "ממוצע" - ואומר לך כמה מהם קיבלו את המחלה שאתה מדבר עליו.

הרבה סטטיסטיקות ואחוזים שימוש (%), כלומר פיסת השבר של 100 - 100 אחוז של משהו תמיד אומר את כל זה. אז אם אתה נכנס לארוחת צהריים עם 9 חברים, רק 3 מכם יין, זה יהיה 30 אחוז. השכיחות של סרטן השד אצל נשים בשנה האחרונה היה 78.1 ב 100,000, כלומר הרבה פחות מ 1 אחוז מכלל הנשים היספני יש סרטן השד בשנה זו. עבור 2009, זה מתרגם ל 14,200 מקרים חדשים מוערך בארצות הברית.

מהו הסיכוי כי תקבלו סרטן השד?

עכשיו, מה לגבי הסיכון האישי שלך? אם סרטן השד עובר במשפחה שלך, הסיכון שלך יהיה גבוה יותר מזה של מישהו באותו הגיל שלך, אם אישה שאין לה קרובי משפחה עם המחלה. הסיבה לכך היא כי בני המשפחה חולקים גנים חשובים והם גם נוטים לחיות בסביבה דומה. גורמי סיכון אישיים, כגון המשקל, צריכת אלכוהול, ושימוש בטיפול הורמונלי לגיל המעבר, יכול להשפיע גם על הסיכון.

חוקרים במבט לאחור על שנים של נתונים מצאו כי 1 מתוך 11 נשים ממוצא היספני יפתחו צורה כלשהי של סרטן השד בחייהם. לכן, אם אתה שוכח על גורמי סיכון אחרים שהוזכרו לעיל, סיכון חייו האישיים הוא קצת מעל 9 אחוזים.

אבל המספר הזה לא אומר לך מה אחריותך יכול להיות בגלל שאתה לא יכול לשכוח את כל אלה גורמים אחרים להגדיל או להקטין את הסיכון. אבל אם כוללים רק בגיל שלך (עם כל המאפיינים האישיים האחרים בממוצע בחוץ), ישנם נתונים סטטיסטיים מדויקים לשקול.

כאשר אתה חושב על הסיכון לפתח סרטן שד במהלך השנה הבאה מגיל 40 עד גיל 70, המספרים הם הרבה יותר קטנים, אבל הם עושים עלייה מדי שנה. לגבי גיל 40, הסיכון הוא 1 ל 1404 (שבע מאיות אחוז 1). לגבי גיל 50, הסיכון הוא 1 ל 657 (אחד עשר אחוזים 1). לגבי גיל 60, הסיכון הוא 1 ל 343 (חמישית אחוז 1).

המספרים יכול להיות מבלבל, ויש לך זכות להבין מה יכול להיות מקצוע אומר לך על בריאותך. אז אל תהססו לשאול אותם כדי להסביר עד שאתה באמת מקבל את ההודעה.

מקור המכון הלאומי לסרטן

Advertisement