Statystyki nowotworu piersi ryzyko

Czasem być trudny rozumieć ludzi opowiada o nowotworze lekarki, naukowowie i reportery może ja, szczególnie. Część powód jest ponieważ używają w ten sposób wiele statystyki i liczby bez wyjaśniać dokładnie co znaczą. Sławny filozof once powiedział że "Mathematics jest językiem nauka." Ale najwięcej my no mówją ten języka bardzo dobrze. Tutaj są niektóre sposoby myśleć o liczbach który używać mogą profesjonaliści gdy opowiadający o nowotworze.

Na przykład, dużo liczby ty widziisz lub słuchać o Latynoskim kobiety ryzyku nowotwór piersi jest statystyki znać jako padanie. To jest ogólny liczba który mówi ci co zdarza się out w świacie teraz. Ja patrzeje grupy utrzymań ludzie -- grupa która jest rozważającym "średni" wielka i ogólna dosyć -- i mówi ci co one dostać chorobę ty opowiadasz o.

Wiele statystyki używają odsetki, (%) który znaczy frakcjonalnego kawałek 100 -- 100 procentów coś zawsze znaczy wszystko one. W ten sposób i tylko 3 ty jeżeli ty pójść jeść lunch z 9 przyjaciółmi, wino, który był 30 procentami. Padanie nowotwór piersi w kobietach w niedawnym roku był 78,1 w 100.000, więc ja znaczy że daleko mniej niż 1 procent wszystkie Latynoskie kobiety dostać nowotwór piersi w ten roku.  Dla 2009, to tłumaczy obliczone 14.200 nowych spraw w Stany Zjednoczone.

Co jest szansą że ty dost nowotwór piersi?

Teraz, co o twój swój osobistym ryzyku? Jeżeli nowotwór piersi biega w twój rodzinie, twój ryzyko będzie wysoki niż to someone który jest twój ten sam wiekiem, jeżeli ten kobieta no ma bliskich krewnych z chorobą. To jest ponieważ członkowie rodziny dzielą znacząco geny i także miewają skłonność żyć w jednakowych środowiskach. Inni osobiści współczynniki ryzyka tak jak twój ciężar, alkoholu use i use hormon terapia dla przekwitania, mogą także wpływać twój ryzyko.

Badacze przyglądający nad rok dane z powrotem zakładają że 1 w 11 Latynoskiej kobiecie rozwija niektóre formę nowotwór piersi w ich życiu. Tak, twój życia osobisty ryzyko jest trochę nad 9 procentami. jeżeli ty zapominasz o innych współczynnikach ryzyka wspominających above,

Ale ten liczba no mówi ci czego być można twój swój ryzyko ponieważ ty no możesz zapominać o wszystko tamte inni czynniki które podnoszą twój ryzyko lub obniżają. Ale jeżeli ty zawierasz tylko twój wieka, (z wszystkie innymi osobistymi właściwościami wypośrodkowywać out) tam  są ścisli statystyki rozważać.

Gdy ty myśl twój ryzyko rozwijać nowotwór piersi nad następnym jeden roku wiekiem 40, wiekiem 70 od przez liczby jesteś target275_0_ mały, chociaż wzrastają każdego roku. Dla wieka 40 ryzyko jest 1 w 1.404 (hundredths 1 procent). Dla wieka 50, ryzyko jest 1 w 657 (fifteenth 1 procent). Dla wieka 60, ryzyko jest 1 w 343 (jedna piąta 1 procent).

Liczby mogą być bałamutne, i ty dobro rozumieć co mówić wam o twój zdrowie mogą profesjonaliści. W ten sposób ono no waha się pytać one wyjaśniać until ty naprawdę dostajesz wiadomość.

ŹRÓDŁA narodowy instytut badań nad rakiem

Advertisement