Ryzyko Parkinson choroba wzrasta z pourazowym uszkodzeniem mózgu i ujawnieniem pestycydu paraquat

Zagrożenie podwaja z ujawnieniem pestycydu paraquat

Pourazowy uszkodzenie mózgu wchodzić do społeczeństwo świadomość jako cichy, podpis meandrujący przynoszącym z powrotem dużo nasz militarni wojownicy i Afganistan, od Irak. Ale taki urazy nie tylko zdarzają się w działania wojenne, one zdarzają się cywile zbyt. Myśleć kraksy samochodowe, ślizganie i spadek, dwa gracza futbolu zderza się hełm hełm.

Podczas gdy najwięcej ludzi znają rezultaty pourazowy uszkodzenie mózgu - rozciągający się od prostej migreny długookresowi problemy z pamięcią i główkowaniem, w zależności od dotkliwości - few są świadomi neurodegenerative nieład który wpływa z grubsza 1 procent, 2 procentu populacja nad wiekiem 65. że taki uraz może także wzrastać one ryzyko opóźnionego w życiu dla Parkinson choroby

Teraz znajdowali mechanizm dla to wynoszącego naukowowie przy UCLA, długookresowy ryzyko Parkinson: strata odmianowy typ neuron.

W klinicznej nauce badacze znajdujący że, że umiarkowany pourazowy uszkodzenie mózgu w szczurach powodował 15 procentów stratę w komórkach mózgowych znać jako nigrostriatal dopaminergic neurony krótko po urazem, i ten strata kontynuował rozwijać się 30 procentów strata 26 tygodni po początkowego urazu.

Strata te szczególni neurony może wynikać w kardynała silnika objawach obserwujących w Parkinson pacjentach wliczając akinesia, postural niewzruszoności, drżenia, i. (problemy z ruchem) Dalej, gdy łączy z drugi znać współczynnikiem ryzyka dla Parkinson pestycydu paraquat strata dopaminergic neurony podwajał 30 procentów target146_0_ szybkich.

Nauka prowadził pierwszy autor Hutson, poprzedni UCLA magistrant/magistrantka wraz z kolegami i starszy autora Dr. marie-Francoise Che, Chesselet, profesor neurologia UCLA dział Neurobiology i krzesło., która pojawiać się w aktualnym onlinym wydaniu czasopismo Neurotrauma,

Podczas gdy pourazowy uszkodzenie mózgu znał być współczynnikiem ryzyka dla Parkinson, nikt znał dlaczego. Nor był znać jeden powszechnie używany herbicydy w świacie który zna być toksyczny, łączył rozwój Parkinson i. ja, czy pourazowy uszkodzenie mózgu postępuje synergistically z pestycydami tak jak paraquat, istoty ludzkie i zwierzęta

Nigrostriatal dopaminergic neurony wymagają w produkci dopamine wśród innych rzeczy., który bawić się znacząco rola w przepisie ruch, Aktualna nauka demonstrował że podczas gdy pourazowy uszkodzenie mózgu no powoduje Parkinson, ono może robić jednostki podatne nieład, Chesselet powiedział.

"zakładamy to z umiarkowanym pourazowym uszkodzeniem mózgu strata neurony był zbyt mała w liczbie powodować Parkinson chorobę, ale ono jest dosyć wzrastać ryzyko PD," powiedział. "zmniejszać liczbę dopaminergic neurony, wcale wspomaga obrazę mózg atakować małą liczbę neurony; jako rezultat próg dla objawów był dosięgający szybki."

Po drugie, Chesselet zauważał "krótko po pourazowym uszkodzeniem mózgu", ", te neurony jest podatny drugi obraza.

Badanie patrzejący długookresowi skutki pourazowy uszkodzenie mózgu krótkoterminowy i ostry, lub, skutki, łączący z ujawnieniem niskie dawki paraquat. W ostrej nauce, szczury otrzymywa umiarkowanego pourazowego uszkodzenie mózgu samotnie doświadczali 15 procentów stratę dopaminergic neurony. Dodatek paraquat wzrastał skutek, powoduje 30 procentów stratę neurony.

W długookresowej nauce która no zawrzeć dodatku paraquat szczurów mózg pokazywali 30 procentów stracie dopaminergic neurony 26 tygodni po urazu. To sugeruje to w długookresowym, pourazowym uszkodzeniu mózgu samotnie, jest wystarczający nakłaniać postępową degenerację dopaminergic neurony.

"Te są pierwszy dane wyjawia to w modelu eksperymentalny pourazowy uszkodzenie mózgu, nie tylko nigrostriatal dopaminergic neurony degenerują się, tamto które ximpx zostać wyczulający paraquat toksyczność," powiedzieli naukę autor, profesor neurochirurgia i dyrektor UCLA uszkodzenia mózgu Badawczy centrum A David. Hovda.

"Te rezultaty sugerują że, że wielka uwaga musi dawać długookresowy ryzyko Parkinson po pourazowego uszkodzenia mózgu, i epidemiologia współczynniki ryzyka, uszkodzenie mózgu i ujawnienie paraquat oba, musi oceniająca w kombinaci," Chesselet powiedział.

Źródło: Uniwersytet Kalifornijski - Los Angeles

Advertisement