Długookresowe dynamika ewolucja mogą brać wokoło milion rok

W badaniu który pomaga adresować długotrwałą debatę pozornego zaprzeczenie między i, naukowowie odkrywali że zmiany które uderzają skrótem i długookresową ewolucyjną zmianą chociaż ewolucja jest gwałtownego procesem i konstantą czasem i kij miewa skłonność brać długiego czas.

Daje troszkę lub bierze, milion rok wydaje się być liczbą magiczną.

Nowa nauka, publikująca ten tydzień w postępowaniach narodowa akademia nauk, łączący dane od krótkich okresów tak jak 10-100 rok z target54_0_ długim dowodem pierwszy raz zakłada w skamielina rejestrze nad millions rok.

Ja ustalał test lub rozprzestrzeniającego przez gatunek, stoi. czas że błyskawiczne zmiany w miejscowych populacjach często no kontynuują

W innych słowach, ja no znaczy właśnie ponieważ istoty ludzkie są dwa lub trzy cale wysokie teraz niż byli 200 rok temu, że proces kontynuuje i będziemy dwa lub trzy cieki wysocy w 2.000 rok. Albo nawet równie wysoki w milion rok gdy jesteśmy teraz.

"Błyskawiczna ewolucja jest wyraźnie rzeczywistością nad krótkich czasów okresami całkiem, czasem właśnie few pokolenia," powiedział Josef Uyeda, wiodący autor nauka i zoolog przy Oregon stanu uniwersytetem. "Ale tamte błyskawiczne zmiany małe populacje zawsze no upierają się, mogą ograniczający i. Dla powodów które no są całkowicie jaśni dane pokazują długookresowe dynamika ewolucja być zupełnie wolni."

Przez szerokiego pasmo gatunki badanie zakłada to dla poważnej zmiany upierać się i dla zmian akumulować wziąć wokoło milion rok, ono. Badacze napisali że to zdarzał się wielokrotnie w "znacząco konsekwentnym wzorze."

"Co jest ciekawy no jesteśmy że, że tak dużo biologiczną różnorodność i ewolucyjną zmianę, ale w ten sposób trochę," Uyeda powiedział. "Ja jest paradoksem jeśli chodzi dlaczego ewolucja musi być w ten sposób wolna."

Dłudzy okresy czasu mała zmiana, Uyeda powiedział, dzwonią "stasis," wzór który oryginalnie prowadził pojęcie "przestankująca równowaga," dyskusyjny gdy ono najpierw proponował w wczesne lata 70. Ten badanie wspiera całkowitego wzór stasis i punctuational zmiana. Jakkolwiek, Uyeda mówi tam  może być różni kauzalni mechanizmy przy pracą niż często proponowaliśmy.

"wierzymy to dla zmian upierać się zasadnicza siła która powodował one musi także upierać się i być rozlewni," Uyeda powiedział.

"To no jest właśnie niektóre przygodny genetyczny mutacja który bierze," on powiedział. "Ewolucyjne adaptacje powodują niektóre siłą naturalna selekcja tak jak środowiskowa zmiana, predation lub anthropogenic awantura, i te siły muszą kontynuować i zostać rozlewnymi dla zmiany upierać się i akumulować. To jest wolny i rzadki niż jeden można myśleć."

Though wolny proces, jakkolwiek, pojawiać się jest nieustępliwy. Najwięcej gatunków zmieniają tak dużo lub rozwijać w nowych gatunki naukowowie zauważający. że rzadko kiedykolwiek trwają więcej niż 1-10 milion rok przed iść wymarli,

Dokładna przyczyna te długoterminowy, wytrwałe ewolucyjne zmiany no jest pewna. Naukowowie powiedzieli że zmiana klimatu, w ja, no pojawiać się jest napędowego siły, ponieważ wiele gatunki zostawali znacznie niewymienionych okresy przez czas gdy klimaty zmieniali dramatycznie.

Ten nauka są jeden pierwszy swój typ pomagać godzić błyskawiczną ewolucję widzieć biolożkami w współczesnych gatunkach; wolny, stajenek zmiany obserwować paleontologists; i dramatyczne, macroevolutionary różnicy w ciało rozmiarach.

Źródło: Oregon stanu uniwersytet

Advertisement