Kombinacja badania krwi i ROMA algorytm otrzymywa FDA odprawę taktować raka jajnika

Badanie krwi i algorytm rozwijać onkologiem przy kobietami & niemowlakami Szpitalnymi

Zatwierdzenie Usa Food And Drug Administration (FDA) w zeszłym tygodniu rozjaśnia ścieżkę dla ogólnonarodowego use narzędzia które pokazują wielką specyficzność w oszacowywać ryzyko rak jajnika w kobietach z miednicową masą.

FDA użyczał 510 odprawę dla wprowadzać na rynek i use kombinacja badania krwi dla protein z ryzykiem Jajnikowego Malignancy algorytmu HE4 i CA125 (k) (CC$ROMA). Badanie demonstruje to egzamininuje poziomy HE4 i CA125 używa ROMA algorytm pokazuje wysoką dokładność w ustalać raka jajnika ryzyko w pre- i menopauzalnych kobietach.

Kombinacja badania krwi i ROMA algorytm rozwijaliśmy przez badania drużyna prowadząca Richard G. Moore, MD, gynecologic onkolog z programem w kobiety onkologii przy kobiet & niemowlaków szpitalem Rhode - wyspa i dyrektor centrum dla Biomarkers i Wyłaniać się technologii. Dr. Moore jest wiodącym autorem centrum nauka prowadzi dochodzenie use ustalać raka jajnika ryzyko HE4 i CA125.

Używać ROMA z HE4 i CA125 znamiennie ulepsza nasz zdolność utożsamiać kobiety które są przy wysokim lub niskim prawdopodobieństwem rak jajnika" tłumaczony Dr. Moore, który jest także asystentem profesora położnictwo i gynecology przy Warren Alpert szkołą medyczną Brown University. "gdy przedstawiają z jajnikową cystą masą lub,"

CA125 test był wartość pieniądza w stosunku do złota dla monitorować pacjentów diagnozujących z rakiem jajnika. Test, jakkolwiek ogranicza w swój wrażliwości wykrywać wszystkie typ rak jajnika i swój zdolność, specyficzność. HE4 pokazywał wynoszącym w nabłonkowych rakach jajnika ale no wynosi w wiele korzystnych gynecologic chorobach pospolity typ rak jajnika. Łączący lekarz ocenę z niezależnie uprawomocnionym ROMA algorytmem precyzyjnie nawarstwia korzystną chorobę od raka jajnika w kobietach które przedstawiają z miednicową masą. Ja także umożliwia lekarzów utożsamiać tamte pacjentów przy wysokim prawdopodobieństwem który musi mieć ich operację wykonującą gynecologic onkologiem. malignancy

Pacjenci które raka jajnika mieć lepszy wyniki, "gdy ich operacja wykonuje gynecologic onkologiem przy centrami doświadczającymi w zarządzaniu ten choroba" Dr. Moore powiedział. "Ten kombinacja test zmienia sposób lekarki diagnozują raka jajnika i taktują."

Rak jajnika dzwoni "cichy zabójca" ponieważ ja jest trudny diagnozować z objawami które łatwo wprawiać w zakłopotanie z innymi rakowe warunkami. Trzy czwarte rak jajnika skrzynki diagnozuje przy postępowym stanem, gdy choroba jest trudna taktować. Pacjenci które diagnozują wcześnie, bardziej niż 90 procentów żyje past pięć rok. (scena III) Jakkolwiek, tylko jedna czwarta skrzynki diagnozuje w wczesnych fazach.

Jakaś test który może pomagać utożsamiać kobiety przy wysokiego ryzyka rak jajnika rzeczywistego klinicznego wpływ dzisiaj, "tak, że mogą otrzymywać prawą opiekę prawym lekarzem" powiedział Cornelius "Skipowy" Granai, MD, dyrektor program w kobiety onkologii. "Ja szczególnie ekscytuje że to rozwijał jako rezultat badania spearheaded jeden nasz lekarki. Dr. Moore wydawał rok bada sondą odpowiedzi dla kobiet z rakiem jajnika i ja jest medycznym przełomem być sprawnie pomagać wykrywać raka jajnika podczas swój wczesnych faz."

Odprawa ROMA jako nawarstwiania narzędzie opiera się na rezultatach spodziewany, stora, multicenter próbny zwijanie 472 kobiety która planowali dla chirurgicznie interwenci. z miednicową masą Próbki krwi uzyskiwali od te kobiet mierzyć dla poziomów HE4 i CA125. Dwa oddzielnego algorytmu dla premenopausal i postmenopausal kobiet nawarstwiali pacjentów w depresję i wysokiego ryzyka grupy. Wszystkie pacjenci wtedy przechodzili chirurgicznie usunięcie miednicowa masa i chirurgicznie inscenizację, wymagali protokołem. jeżeli pacjent diagnozował z nabłonkowym rakiem jajnika, Wszystkie tkankowe próbki egzamininowali weryfikować diagnozy robić nauki miejsca patologami.

Ten badanie przedstawiał przy ten roku corocznym spotkaniem społeczeństwo Gynecologic onkolodzy i publikował w Sierpień 2011 zagadnieniu czasopiśmie Amerykański kongres położnicy i Gynecologists położnictwo i Gynecology.

Łączący HE4 i CA125 algorytm znajdował być wysoce ścisły w wyznaczać pacjentów ryzyko grupy z 95 procentami nabłonkowi raki jajnika prawidłowo klasyfikujący jak wysokiego ryzyka.

"ROMA test ulepszać specyficzność metody i wrażliwość nawarstwiać pacjentów z rakiem jajnika oczekuje pomagać tysiącom kobiety ustalać ich ryzyko dla raka jajnika i umożliwiać tamto które są zagrożoni nawiązywać do gynecologic onkolog -, korzyść która może ulepszać traktowanie wyniki," powiedział Paul Touhey, przewodniczący rady i dyrektor generalny który fabrykuje algorytm. Fujirebio diagnostycy, "Z ten narosłą zdolnością ulepszać skierowanie wzory as well as ceną która jest porównywalna CA125 testowanie wymagali z nowotwór diagnozą koszty opieki zdrowotnej i traktowanie musi zmniejszać znamiennie."

Źródło: Kobiety & niemowlaki Szpitalni

Advertisement