הבריאות בקנדה אישר Trajenta (linagliptin) עבור סוכרת סוג 2

Boehringer Ingelheim קנדה אלי לילי בקנדה, הודיעה היום כי הבריאות בקנדה אישר Trajenta ™ (linagliptin), טיפול אוראלי חדשים לשיפור השליטה הגליקמית בקרב מבוגרים הקנדי עם סוכרת מסוג 2. Trajenta שייך לקבוצה של תרופות מרשם בשם dipeptidyl peptidase-4 (DPP-4) מעכבי והוא הראשון מסוגו לקבל אישור על לכוחו המינון עם התאמת המינון לא נדרש בחולים עם פגיעה כלייתית קלה או מתונה.

Trajenta יכול לשמש כטיפול יחיד בשילוב עם דיאטה ופעילות גופנית בקרב חולים אשר מטפורמין אינו הולם בשל התוויות נגד או חוסר סובלנות, או בשילוב עם תרופות מרשם נפוצות אחרות לסוכרת מסוג 2 בשילוב עם דיאטה ופעילות גופנית - מתן Trajenta עם הרחב אינדיקציה של המעמד DPP-4i של תרופות בשוק הקנדי. מחקרים מראים כי הוא יעיל Trajenta עם בטיחות חיובי פרופיל סבילות, הפחתת רמות המוגלובין A1c של עד 0.7 אחוז לעומת פלצבו. A1c משמש כסמן אצל אנשים עם סוכרת כדי לקבוע את היעילות של טיפולים להורדת רמת הסוכר.

"Trajenta היא אופציה חדשה חשובה עבור חולים עם סוכרת מסוג 2. בניגוד DPP-4 inhibitors אחרים, Trajenta יש רק חמישה אחוזים בהפרשת הכליה, כלומר ללא התאמת המינון הדרוש בחולים מבוגרים עם פגיעה כלייתית קלה או מתונה", אומר דוד לאו , MD, Ph.D., FRCPC, אנדוקרינולוג יו"ר, סוכרת האנדוקרינית קבוצת המחקר, פרופסור לרפואה, ביוכימיה וביולוגיה ומולקולרית, אוניברסיטת קלגרי. "זה נוח עבור שני חולים ורופאים, כי מנה אחת היא המינון הנכון לכל בחולים מבוגרים."

כמו סוכרת מסוג 2 מתפתחת, קיים סיכון הולך וגדל של ירידה בתפקוד הכלייתי. כ 67 אחוז מהחולים בסוכרת מסוג 2 נמצאים בסיכון גבוה של ירידה בתפקוד הכלייתי כ 30 אחוז כבר יש ירידה בתפקוד הכלייתי. חולי סוכרת עם ירידה בתפקוד הכלייתי יש סיכון מוגבר לסיבוכים רציניים, כולל פרקים hypoglycaemic.

כמה תרופות נגד סוכרת הקיימים כיום נמחקים בעיקר לפני שעזב את הגוף באמצעות הכליות. אחד האתגרים הוא כי ירידות בתפקוד הכליות, מטופלים בתרופות אלו לעיתים קרובות יש להתאים את מינון התרופה, או להפסיק אותה לגמרי. מטפורמין ו sulfonylrueas, אשר שניים תרופות דרך הפה ביותר שנקבע בדרך כלל בקנדה, כמו גם את DDP-4 inhibitors זמין כרגע, הם גם לא הצביעו לשימוש בחולים עם פגיעה בתפקוד הכלייתי, או חייב להיות מותאם ואת במעקב צמוד כמו המטופל לתפקוד הכליות פוחתת.

"האישור של Trajenta מסמנת את אבן דרך רגולטורית הראשון עבור Boehringer Ingelheim ו Eli Lilly and Company ברית בקנדה," אמר ד"ר טד ויטק, נשיא ומנכ"ל, Boehringer Ingelheim קנדה. "יחד חברות שלנו מחויבים לספק מסוג 2 חולי סוכרת עם אפשרות טיפול חדשה לשיפור הבקרה הגליקמית ללא חששות של התאמות מינון בחולים עם ליקוי קל עד בינוני כליות".

"אנו גאים מאוד להציע אפשרות טיפול חדשה שעלולים לסייע למיליוני אנשים עם סוכרת מסוג 2 בקנדה," אמר מייקל מייסון, נשיא ומנהל כללי, אלי לילי בקנדה. "Trajenta הוא הראשון של מה שאנחנו מקווים יהיה הרבה אפשרויות טיפול חדשות ברית זו מביאה לשיפור הטיפול בחולה סוכרת".

מקור: Boehringer Ingelheim

Advertisement