Zdrowie Kanada zatwierdza Trajenta dla typ - 2 cukrzycy (linagliptin)

Boehringer Ingelheim Kanada i Eli Lilly Kanada dzisiaj ogłaszaliśmy ulepszać glycemic kontrola w Kanadyjskich dorosłych z typ, nowa oralna terapia - 2 cukrzycy. że zdrowie Kanada zatwierdzał Trajenta™ (linagliptin) Trajenta należą klasa recepturowi lekarstwa dzwoniący dipeptidyl peptidase-4 inhibitory i jest pierwszy swój klasa zatwierdzać przy jeden dosage siłą bez dawki dostosowania wymagającego w pacjentach z nerkowym nadszarpnięciem łagodnym lub umiarkowanym. (DPP-4)

Trajenta może używać jako monotherapy, ćwiczenie w połączeniu z dietą dla typ w kanadyjczyka rynku i providing Trajenta z szerokim przejawem DPP-4i klasa lekarstwa. w pacjentach lub w połączeniu z innymi powszechnie przedawnionymi lekarstwami nieodpowiednim opłatą dla którego jest przeciwwskazania lub nietolerancyjność metformin, - 2 cukrzycy w połączeniu z dietą i ćwiczeniem - Studia pokazują że Trajenta jest efficacious z korzystnie bezpieczeństwa i tolerability profilem, zmniejsza hemoglobiny A1c poziomy up to 0,7 procentu porównującego placebo. A1c używa w ludziach z cukrzycami ustalać skuteczność obniżanie terapie gdy markier.

"Trajenta jest znacząco nowym opcją dla pacjentów z typ - 2 cukrzycy.  W przeciwieństwie do inny DPP-4 inhibitory, Trajenta tylko pięć procentów nerkową ekskrecję, znaczy żadny dawki dostosowanie potrzebuje w dorosłych pacjentach z łagodnym lub umiarkowany nerkowy nadszarpnięcie,", mówi David Lau, M.D, Ph.D, FRCPC, endocrinologist, krzesło, cukrzyce, Dokrewna grupa naukowa, profesor medycyny, biochemia i Cząsteczkowa biologia., uniwersytet Calgary. "To jest dogodny dla oba lekarzów i pacjentów, ponieważ jeden dawka jest prawym dawką dla wszystkie dorosłych pacjentów."

Gdy typ - 2 cukrzyca postępu, tam  jest wzrastający ryzyko obniżać nerkową funkcję. Wokoło 67 procentów typ - 2 cukrzyca pacjenta są przy wysokiego ryzyka opadająca nerkowa funkcja i w przybliżeniu 30 procentów już opadającą nerkową funkcję. Cukrzyca pacjenci z opadającą nerkową funkcją narosłego ryzyko poważne komplikacje wliczając hypoglycaemic epizodów.

Niektóre dostępny obecnie cukrzyków lekarstwa przeważnie rozjaśniają przez cynaderek przed opuszczać ciało.  Jeden wyzwania jest że gdy cynaderki funkcja obniża, pacjenci na te lekarstwach często przystosowywać dawkę ich lekarstwo muszą, lub zatrzymuje brać je całkowicie. Metformin, sulfonylrueas i DDP-4 inhibitory dostępny obecnie, lub no wskazujemy dla use w pacjentach z iść na kompromis nerkową funkcją lub musimy, przystosowywający ostrożnie i monitorujemy, który są dwa powszechnie przedawneni oralni lekarstwa w Kanada, gdy pacjenta nerkowa funkcja obniża.

"zatwierdzenie Trajenta zaznacza pierwszy wykonawczego kamień milowego dla Boehringer Ingelheim i Eli Lilly i firmy sojusz w Kanada," powiedział Dr. Ted Witka, prezydent i dyrektor generalny, Boehringer Ingelheim Kanada. "Wpólnie dedykują providing typ nasz firmy - 2 cukrzyca pacjenta z nową traktowanie opcją ulepszać glycemic kontrola bez koncernów dawek dostosowania mitygować nerkowego nadszarpnięcie dla pacjentów z łagodnym."

"jesteśmy niezwykle dumni oferować nową traktowanie opcję która mógł potencjalnie pomagać millions ludzie z typ - 2 cukrzycy w Kanada," powiedział Michael kamieniarza, prezydenta i dyrektora generalnego, Eli Lilly Kanada.  "Trajenta są pierwszy co mieć nadzieję będziemy wiele nowymi traktowań opcjami ten sojusz przynosi ulepszać opieka nad pacjentem w cukrzycach."

Źródło: BOEHRINGER INGELHEIM

Advertisement