Hormon który pali energię odkrywa

Boston naukowowie znajdowali hormon który jest wydzielony mięśniami podczas ćwiczenia i podnosi kwotę energia ciało pali. Ten hormon mógł być pierwszym krokiem w rozwoju nowi leki dla otyłości, cukrzycami i innymi chorobami, czuje badaczów. - irisin - Boston początkowa firma, Ember lecznictwa, już pracuje rozwijać formę hormon który mógł używać jako lek który przedrzeźniał niektóre korzyści ćwiczenie. i

Nauka publikował online w czasopismo naturze i prowadził Bruce Spiegelman, komórki biolożka przy dana-farber cancer institute i Harvard szkołą medyczną. Dla rok, rozplątywał pytania o naturze i formaci "brown sadło," typ sadło który pali energię niż przechujący je raczej. Spiegelman i koledzy odkrywaliśmy że hormon wywołuje zmiany zwyczajny "biały" sadło który robi one przypominać brown sadło i wzrastać energetycznego wydatek. Gdy nakłaniali wielkich poziomy hormon w otyłym, cukrzyk myszy nad krótkim okresem, zobaczyli drobną ciężar stratę, narosłego energetycznego expenediture i ulepszenia w insulinowym oporze, współczynnik ryzyka dla cukrzyc.

Irisin poziomy wzrastali 65% w myszach po trzy tygodni koło bieg. W istotach ludzkich skutek był troszkę mniej dramatyczny, ale wciąż dobry: Po 10 tygodni "doglądający wytrzymałości ćwiczenia szkolenie," irisin poziomy podwajali. Pod irisin's oddziaływaniem, podskórny sadło dostaje brązowym, ciało energetyczny wydatek wzrasta, i kaskada zmiany zmniejsza insulinowego opór (który jest pierwszym krokiem wzdłuż ścieżki prowadzi typ cukrzycy diagnoza).

W myszach hodować zostać grubą sadło dieta, wyrównująca krótki kurs fndc5 i skromny wzrost w irisin poziomach powoduje niektóre ciężar stratę; gdy karmi Ich mięśnie spożywają więcej tlen, tak jakby wydawali kopyto_szewski kilka tygodni ćwiczyć; Ich narastający insulinowy opór odwraca i ich glikozy tolerancja ulepsza. Demonstrować niedowiarkowie zatrzymywać produkcję niedawno opisujący hormon kursowali ich tematy z anti-FNDC5 niwecznikami, badacze. że irisin był odpowiedzialny dla zmiany Rezultat: 10 dni pływania szkolenie no wpływali powiązanych parametrów i ciężaru.

"ja jest hormonem robić mięśniem, stawiającym w krew, i z ćwiczeniem wzrasta ono," Spiegelman powiedział. Ja wydają się uosabiać niektóre jaki ćwiczenie który jest antidiabetes, antiobesity skutek. "zna robić," Rozległy zwierzęcy testowanie hormon jest trwający widzieć, jak duży leczniczy skutek może dosięgający. Laboratorium także skupia się na pytaniach jak dokładnie pracuje dokonywać swój obiecuje skutki hormon.

Tymczasem, Ember lecznictwa stawiali priorytet na znajdować sposób optymalizować hormon tworzyć eksperymentalnego leka który można pomagać walczyć różnorodne choroby aktywować brown sadło., które ogłaszali w zeszłym miesiącu że one podnosił $34 milion od trzeci skał przedsięwzięć, Spiegelman jest, fundował krajowymi instytutami zdrowie, i. współfundatorem firma ale teraźniejszym pracą zdarzającym się przy jego akademickim laboratorium

"nad ostatnimi trzy rok naprawdę jest wybuch w odkrycie w brown grubym terenie i pracie lub w ten sposób, tam. … ja jest aktywnym, ono jest activatable," powiedział Lou Tartaglia Ember lecznictwa, dyrektorem naczelnym. Powiedział otyłość traktowania które pracują wzrastać energetyczny wydatek mógł być bezpieczna niż lekarstwa które tłumią apetyt. To jest ponieważ taki mieszanki no musieli pracować na środkowym układzie nerwowym lub mózg.

Mitchell Lazar, dyrektor instytut dla cukrzyc, otyłości i metabolizmu przy uniwersytetem pensylwanii, powiedział, nowotwór., który no wymagał w badaniu, że nowy znalezienie zapewnia podniecającego sposób atakować problemy które rozciągają się od otyłości cukrzyce - możliwie - "ja jest nowym molekułą i nowa droga przemian i nowy mechanizm dla myśleć o dlaczego dostawać przy ten bardzo, bardzo trudny problem częstowanie chroniczne choroby które są rozrzewniającymi dziesięć millions ludzie," Lazar powiedział. Ale dodawał od podstawowych ones o że ja podnosi wiele nowych pytania, czym zdarza się jeżeli poziomy hormon krople rozumieć lepiej rola, ja bawić się w ciele.

Z punktu widzenia no jest naprawdę jasny przy ten czasem, ja, jak ono korzysta osoby mieć ten drogę przemian i to będzie bardzo ciekawi temat dla przyszłości badania który można kończyć up ustalać" Lazar powiedział. "czy to będzie nowatorski sposób dostawać cel chcemy,"

W ich natura papierze badacze piszą, "ja wydają się paradoksalnymi że ćwiczenie stymulował sekrecję polypeptide hormon który wzrasta [...] energetycznego wydatek. Jeden wyjaśnienie dla narosłego irisin wyrażenia z ćwiczeniem w myszy i mężczyzna może być że ono rozwijał jako konsekwencja mięśnia skracania podczas rozbijania. Mięsień sekrecja hormon który aktywuje adipose thermogenesis podczas ten procesu można zapewniać szeroką, krzepko obronę przeciw hipotermia. W zimnej pogodzie niezwykle, to jest mocno przez rozbijania, mięsień praca. Z kolei, drżeć może wysyłać wiadomości ciało tworzyć brown sadło który lepiej reguluje upał."

"no próbujemy zamieniać dietę i ćwiczenie," Spiegelman ostrzegał. "który jest wciąż znacząco."

Ananya Mandal

Written by

Ananya Mandal

Ananya is a doctor by profession, lecturer by vocation and a medical writer by passion. She specialized in Clinical Pharmacology after her bachelor's (MBBS). For her, health communication is not just writing complicated reviews for professionals but making medical knowledge understandable and available to the general public as well.

Advertisement