Odwilżanie: co pić na dzień musimy?

Kwietniem cashin-Garbutt, półdupki Hons (Cantab)

Gdy północna półkula zbliża się lato miesiące, dużo my zaczynają myśleć o wzrastać nasz rzadkopłynnego nabór zapobiegać odwilżanie. Ale dokładnie co pić dzień musimy? Kwota zmienia w zależności od co pijemy? I co zdarza się jeżeli no pijemy dosyć fluidu?

Wodny wizerunek

Co pić na dzień musisz ty?

Dział zdrowie kosztorysy według NHS. który pić wokoło 1,2 litru fluid na dzień musimy (1) To utożsamia osiem 150ml szkieł. (wokoło 5 oz)

Literatura na rzadkopłynnym naborze może być bałamutna. To jest ponieważ niektóre źródła odnosić sie kwotę fluid musimy przez napojów samotnie nabór; podczas gdy inni źródła odnosić sie sumarycznego wodnego nabór.

Ten różnica może być częsciowo odpowiedzialna dla zamieszania nad ile wody spożywać na górze wody znajdującej w twój jedzeniu konieczny jest ja.

Bliźniaczy eksperyment na spożyciu na wodzie w dodatku do to provided jedzeniem. Źródła BBC

Karmowej i odżywiania według nauki niosącej out w Usa i donoszącej deską instytut medycyna Krajowe akademie, pić napoje zrobił up 81 procentowi sumaryczny wodny nabór na średnia. Tak, woda w jedzeniu provided w przybliżeniu 19 procentów wodny nabór dla tamto przeglądających. (2)

NHS donosi nawet wysoką kwotę wodny przybycie od foods - wokoło 1 litr na dzień. (1) wyjaśnienie dla ten różnicy prawdopodobnie zależy na jaki foods na kalkulował statystyki. Porównanie wodny odsetek provided jedzeniem iść zależeć na twój diecie.

Twój polecający rzadkopłynny nabór właściwie zależy na ile jedzenia spożywasz ty. Na średnia, ludzie potrzeby 1-1.5ml woda dla each kalorii spożywają. (3) Dla osoby spożywa 2000 kalorii koresponduje 2-3 litru fluid na dzień to.

Kwota także zależy na ty musisz pić ile ćwiczenia robisz ty. NHS poleca że, ty ty wynosiłeś. w dodatku do twój normalnym dziennym naborem spożywać up to 1 litr lub 2 pół kwarty fluid dla each godziny ćwiczenie musisz () (4)

Wodny nabór musi także wzrastający podczas brzemienności. To jest częsciowo należny kobieta w ciąży radzi wzrastać ich kaloria nabór. Ja jest także utrzymywać płodową cyrkulację, amniotic fluid i wysoką krwionośną pojemność. (3)

W zasadzie wtedy, zmienia od osoby osoba. co pić na dzień musisz ty Ja zależy na liczbie czynniki wliczając jaki, ile jedzenie jesz ty i ćwiczenia ty robisz.

Dlaczego różni fluidy zmieniają kwotę musimy pić?

Kofeina jest diuretykiem który znaczy że ono robi twój ciała gubić wodę, i.e ono robi ciebie urinate dobrowolnie. W rezultacie, napoje które zawierają kofeinę, tak jak kawa, herbata, kola i energetyczni napoje, mogą mieć negatywnego efekt na twój wodnego nabór. (5)

Specyficznie, nauka publikująca w Europejskim czasopiśmie epidemiologia zakłada że wodne straty należne kofeina korespondowali 1.17ml na mg kofeina. (6) To pracuje out zagubionego 163.8ml na kubek filtrowa kawa (opierająca się na nim zawiera 140mg kofeinę). (7)

Nauka także zakłada że alkohol powodował wodne straty 10ml na gram alkohol. (6)

Opiera się na średnim szkle wino alkohol zawartość powoduje ciebie gubić więcej fluid niż provided szkłem!

To oszacowywa dla wielkiego szkła wino średnia siła .(8) (250ml) (13%) alkohol zawartość szkło jest 32.5ml, który utożsamia 25.6g alkohol (opierający się na 100% etanolu ma gęstość 0.789g/ml). (9) To znaczy że ciało gubi 256ml fluid który jest wysokim pojemnością niż szkło wino,

Co zdarza się jeżeli no pijemy dosyć fluidu?

W esenci, no pije dosyć fluidu prowadzi ciało zostać odwodniony. Jeden może mieć tylko łagodnego odwilżanie czuć i, początkowo spragnionego i niewygodnego ale odwilżanie może ono nasilać i ono zostać bardzo poważnym. W surowych skrzynkach, odwilżanie może nawet wynikać w śmierci. (10)

Odwilżanie może mieć pasmo skutki na ciało wliczając:

 • Migreny
 • Światło lub dizziness
 • Niska pojemność uryny wydajność
 • Coloured, wąchający urynę
 • Brak energia
 • Mięsień słabość
 • Suchy usta, oczy i wargi,
 • Szybki bicie serca 1, 10, 11 (,)

Tam  może być inny długi - terminów problemy zdrowotni które powodują odwilżaniem: -

 • Zaparcie
 • Cynaderek kamienie
 • Zmęczenie (10)

Niedawna nauka, publikująca w Brytyjskim czasopiśmie urologia, twierdził że wzrastający wodny nabór może zmniejszać ryzyko cynaderek kamienie. (12)

Źródła:

1. http://www.nhs.uk/Livewell/Goodfood/Pages/water-drinks.aspx

2. http://books.nap.edu/openbook.php?record_id=10925&page=74

3. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1595116/#citeref1

4. http://www.nhs.uk/Conditions/Dehydration/Pages/Prevention.aspx

5. http://www.fda.gov/downloads/Drugs/ResourcesForYou/Consumers/BuyingUsingMedicineSafely/UnderstandingOver-the-CounterMedicines/UCM205286.pdf

6. http://www.springerlink.com/content/g51u71208736t144/

7. http://www.bbc.co.uk/health/treatments/healthy_living/nutrition/healthy_caff.shtml

8. http://www.drinkaware.co.uk/alcohol-and-you/health/guide-to-alcohol-units-and-measures

9. http://www2.stetson.edu/~wgrubbs/datadriven/fchen/bartender/partialmolarvolumechen.html

10. http://www.bbc.co.uk/health/physical_health/conditions/dehydration1.shtml

11. http://www.nhs.uk/conditions/dehydration/Pages/Introduction.aspx

12. http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/j.1464-410X.1990.tb14954.x/abstract

Advertisement