Pierwszy nauka badać jak medytacja można wpływać multitasking w realistycznych prac położeniach

Potrzeba robić niektóre poważnemu multitasking? Niektóre szkolenie w medytaci uprzednio robić pracie gładka od university of washington przedstawień mógł i mniej stresujący, nowy badanie.

Praca UW informaci szkoły profesorami David Levy Wobbrock i Jacob sugeruje pamięć, ulepsza i zmniejsza stres także. że medytaci szkolenie może pomagać zaludniać działanie z informacja pobytem na zadaniach długich z zakłóceniami spokoju mniej

Ich papier publikował w Maja wydaniu postępowania grafika interfejs.

Pobór, komputerowy naukowiec i Wobbrock, badacz w komputer interakci, prowadziliśmy naukę wraz z informaci szkoły doktorskim kandydatem Marilyn Ostergren i Alfred Kaszniak, neuropsychologist przy uniwersytetem arizona.

Nasz wiedza, to jest pierwszy nauka badać" pobór powiedział. "jak medytacja można wpływać multitasking w realistycznym pracy położeniu,"

Badacze rekrutowali trzy grupy 12-15 działów zasobów ludzkich kierowników dla nauki. Jeden grupuje otrzymywał osiem tygodni opierający się medytaci szkolenie; inny otrzymywali osiem tygodni ciało relaksu szkolenie. Członkowie tercja, grupa kontrolna, otrzymywali żadny szkolenie najpierw, then po osiem tygodni dać ten sam szkoleniu który pierwszy grupa.

Przed i po each ośmiotygodniowym okresem uczestnikom dać stresującemu testowi ich multitasking zdolność, wymaga one, kalendarze, przesyłanie wiadomości, telefon i przerobów narzędzia używać emaila, wykonywać pospolitych biurowych zadania. Badacze mierzyli uczestnik prędkość, dokładność i zakres, która wyłaczali zadania. Uczestników donoszący poziomy stres i pamięć także zauważali. podczas gdy wykonujący zadania

Rezultaty byli znaczący: Medytaci grupa donosił niższych poziomy stres podczas multitasking testa podczas gdy tamto w grupie kontrolnej lub co otrzymywał tylko relaksu szkolenie no. Gdy grupie kontrolnej dać medytaci szkoleniu, jakkolwiek, swój członkowie donoszący obniżają stres podczas testa jako właśnie oryginalnej medytaci grupy.

Medytaci szkolenie wydawali się pomagać uczestników koncentrować długiego bez ich uwagi zmienia kierunek. Tamto które medytowali uprzednio wydawali więcej czas na zadaniach, wyłaczali zadania często i wziąć już nie uzupełniać całkowitą pracę less, niż inny badacze uczyli się.

Żadny taki zmiana zdarzał się z tamto które wziąć ciało relaksu szkolenie tylko, lub z grupą kontrolną. Po tym jak grupa kontrolna członkowie przechodzili medytaci szkolenie, jakkolwiek, zbyt wydawali długiego na ich zadaniach z mniej zadanie zmiany i żadny kombinezonu wzrostem w akcydensowym ukończenie czasie.

Po trenować oba meditators i tamto trenujących w relaks technikach pokazywać ulepszającą pamięć dla zadań, wykonywali. Grupa kontrolna no, until ono zbyt przechodził medytaci szkolenie.

"Wiele badawczy wysiłki przy technologii granicą próbowali tworzyć technologie które zwiększają ludzkie zdolność," Wobbrock powiedzieli. "Ten medytaci praca jest niezwykła w że ono próbuje zwiększać ludzkie zdolność nie przez technologii ale przez technologii - przez żądanie technologii miejsc podołać z tamte żądaniami na my i nasz potrzeby."

Pobór dodający: "zachęcamy te pierwszy rezultatami. Podczas gdy tam  jest wzrastający dowód naukowy że pewne formy medytacja wzrastają koncentrację i zmniejszają emocjonalną lotność i stres, until teraz tam  był trochę bezpośredni dowód że medytacja może przekazywać taki korzyści dla tamto w stresujących, intensywnych środowiskach."

Źródło: University Of Washington

Advertisement