Al Jazeera egzamininuje Kuba krajowego system opieki zdrowotnej; IPS spojrzenia przy HIV/AIDS w kraju

W pełnometrażowej opowieści, Al Jazeera egzamininuje Kuba krajowego system opieki zdrowotnej który "pracuje, -- lub przypuszcza pracować -- uwydatniać początkową i prewencyjną opiekę zdrowotną." Jakkolwiek, "nic był to samo znowu" według wiadomości agenci która zauważa systemów doświadczeń leka niedobory, ",", pacjenci długich czekanie czasy, po tym jak dotacje od byłego związku radzieckiego "kończyć i Kuba gospodarka "pójść w korkociąg," i niektóre szpitale są brudni lub źle działać. "W wszystkie sprawiedliwości pięć rok robił wielkim wysiłkom ulepszać szpitale i centra zdrowia, w przeszłości rząd, ale znowu, brak zasoby robi procesowi boleśnie wolny," Al Jazeera pisze, dodający, "system jest bezpłatny, ale ono jest neither skuteczny dla dwa ważnych powodów nor postem. Jeden jest oczywiście brakiem pieniężni zasoby i inny, -- co odnosić sie pierwszy -- jest w zamian za twardą walutę "eksport" lekarki, pielęgniarki i dentyści." Cecha wnioskuje, "Ale dla wszystkie swój niedociągnięć mają lepszy dostęp niż większość żyje w tamto opieka zdrowotna, kubańczycy wiele "narodach rozwijających się, "dokąd zdrowie publiczne jest szokująco nieodpowiedni" (Newman, 6/18).

W innym artykule, Inter serwis prasowy egzamininuje HIV/AIDS w Kuba, pisze że kraj rozpowszechniania tempo "0,18 procentu w 15-49 grupie wiekowej, opisującego jak "wyjątkowo" Programuje na HIV/AIDS" depresja" Łączny Narody Zjednoczone. IPS spojrzenia przy pracą Kubańska pomocy zapobiegania grupa, krajowa sieć ochotniczy zdrowie orędują pracujący dla past dwie dekady promować bezpieczne praktyki dla ograniczać rozszerzanie się HIV" (GPsida) "[co] i pomagać ulepsza jakość życia dla z wirusem HIV ludzi, popiera - w górę pracy rządowe zdrowie agencje, według serwisu wiadomości (Gonzalez, 6/18).


http://www.kaiserhealthnews.orgTen artykuł przedrukowywał od kaiserhealthnews.org z pozwoleniem od Henry J. Kaiser rodziny podstawy. Kaiser zdrowie wiadomość, editorially niezależny serwis wiadomości, jest programem Kaiser Rodzinna podstawa, nonpartisan opieki zdrowotnej polisy organizacja badawcza unaffiliated z Kaiser Permanente.

Advertisement