Endorectal MRI pomoce oceniają elekcyjność mężczyzna z rakiem prostaty dla aktywnej inwigilaci

PSA przesiewanie wynikał w ulepszającym raka prostaty przetrwaniu ale wysokim wskaźniku efekt uboczny podwyżki koncerny o overtreatment, diagnozy i traktowania. W poszukiwaniu zapobiegać overtreatment, "aktywna inwigilacja" wyłaniał się jako przekonywująco opcja, zachęcająca dla mężczyzna czyj bolaki no mogą potrzebować bezpośredniego traktowanie i mogą nigdy rozwijać się poważna choroba. Odpowiedni kryteria dla wybierać pacjentów dla aktywnej inwigilaci stale debatują. Grupa oficery śledczy od Pamiątkowego sloan-Kettering nowotworu centrum w Nowy Jork raporcie któremu (MRI) pomaga oceniać elekcyjność dla aktywnej inwigilaci sumujący endorectal obrazowanie rezonansem magnetycznym początkowy kliniczny cenienie mężczyzna z clinically niskim raka prostaty ryzykiem. Ich rezultaty publikują w czasopiśmie urologia.

Wśród pacjentów początkowo diagnozujących z clinically o niskim ryzyku rakiem prostaty, tamto z bolakami wyraźnie unaoczniającymi na MRI był prawdopodobny demonstrować o niskim ryzyku cechy gdy confirmatory biopsja wykonywał" powie głównego śledczego Hebert Alberto Vargas, MD, dział radiologia, Pamiątkowy sloan-Kettering nowotworu centrum. ", podczas gdy pacjenci z bolakami wyraźnie unaoczniającymi na MRI byli prawdopodobni mieć ich choroba status ulepszającego na confirmatory biopsi,"

Badacze oceniali 388 pacjentów które początkową prostaty biopsję wykonującą między 1999 i 2010, Gleason wynika 6 lub less, i biopsję potwierdzać ocenę wśród 6 miesięcy początkowa diagnoza. (miary rak prostaty agresywności) Endorectal MRI wykonywał w wszystkie pacjentach między początkowymi i confirmatory biopsjami.

MRI studia interpretowali trzy radiologami z różnymi poziomami doświadczenie. Jeden był poczet trenującym radiologiem który czytał tylko wokoło 50 prostaty MRI egzaminów przed nauką (czytelnik 1). Drugi był kumpel z oddanym szkoleniem w prostaty zobrazowaniu który czytał w przybliżeniu 500 prostaty MRI egzaminów (czytelnik 2). Tercja był poczet trenującym radiologiem który interpretował nad 5.000 prostaty MRI egzaminami (czytelnik 3). One each wyznaczający wynika 1, 5 dla obecności bolak na MRI, z 1 jest zdecydowanie żadny bolakiem i 5 jest zdecydowanie bolakiem.

Na confirmatory biopsi, Gleason wyniki ulepszali w 79 skrzynkach. (20%) Pacjenci z wysokimi MRI wynikami byli prawdopodobni mieć chorobę ulepszającą na confirmatory biopsi. MRI wynik 2 lub less wysoce kojarzyliśmy z o niskim ryzyku cechami na confirmatory biopsi. Zgoda na MRI wynikach był pokaźna między czytelnikami 2, 3 i, ale tylko jarmark między czytelnikiem 1 i czytelnikami 2, 3. i "Te rezultaty sugeruje ten MRI prostata mógł pomagać ustalać aktywną inwigilaci elekcyjność, jeżeli czytający radiologami z odpowiednim szkoleniem i doświadczeniem, i obviate potrzebę dla confirmatory biopsi w pokaźnych liczbach pacjenci," zauważa Dr. Vargas.

Aktywna inwigilacja pozwoli pacjentów z niskiego stopnia bolakami unika negatywnych efekty ubocznych raka prostaty traktowanie wliczając wyprężającego dysfunkcja i pęcherzowych problemów. Sukces aktywna inwigilacja polega pierwotnie na ścisłej identyfikaci pacjenci z o niskim ryzyku chorobą nieprawdopodobną mieć choroby progresję. Fact który jasny bolaka unaocznienie na MRI był proroczy ulepszać na confirmatory prostaty biopsi sugeruje," Dr. Vargas wnioskuje. "że prostata MRI może przyczyniać się powikłany proces oceniać cierpliwą elekcyjność dla aktywnej inwigilaci"

W artykule wstępnym w ten sam zagadnieniu czasopismo, Guillaume Ploussard, MD, PhD, CHU saint louis, APHP, Paryż, Francja, notatki "prasmoły zagadnienie jest zmniejszać liczbę kliniczni położenia w których urolog i cierpliwa twarz sytuacja narosły PSA i niepewna diagnoza. MRI można pomagać ograniczać ryzyko biopsja pod oceniać. W przypadach normalna sygnału w całym gruczole pacjent można reasekurujący i biopsja opóźniał. W przypadach podejrzanej buły, biopsja był lepszy uzasadniona, i biopsj sedno mogli celować odmianowe strefy."

Źródło: Pamiątkowy sloan-Kettering nowotworu centrum