Śródżylna infuzja HDL cholesterol mógł zmniejszać ryzyko natępny atak serca

Śródżylna infuzja dobry cholesterol mógł zmniejszać ryzyko natępny atak serca, badacze donoszący przy Amerykańskiego Kierowego skojarzenia Naukowymi sesjami 2012.

W małej, wczesnej nauce, badacze zauważał że śródżylna infuzja naczelna proteina w wysokości - gęstości lipoprotein wydają się wartko podnosić ciało zdolność ruszać się cholesterol z zatykać arterii, (HDL lub cholesterol "dobry")

Klatka piersiowa bólu lub ataka serca w tygodniach po i dniach, pacjenci są przy wysokiego ryzyka inny atak. Standardowi ataków serca lekarstwa tak jak Aspirin i platelet leki, zapobiegają krzepnąć ale no pomagają eliminować prawdziwą przyczynę - cholesterol który budował up w arterii plakiecie.

Inni HDL leki które atakują prawdziwą przyczynę, tak jak niacyna i fibrates, stopniowo podwyżka HDL i mogą zapobiegać ataki serca rok po początku terapia. Nauka wymaga CSL112, ludzkiego formułowanie Apolipoprotein A-1, nietopliwego i naturalnego kluczowa proteina która odtransportowywa cholesterol od arterii i innych tkanek w wątróbkę dla usuwania. w HDL cząsteczkach (apoA-1)

CSL112 zarządza jako krótkie serie tygodnika IV infuzje zapoczątkowywać wkrótce po atak serca lub odnosić sie klatka piersiowa ból," powiedział Andreas Gille, M.D, Ph.D, wiodący autor nauka nauki strategia i głowa., Kliniczna i Translacyjna "W aktualnej centrum nauce" przy CSL Ograniczającym w Parkville, Australia. "Nasz cel jest adresować znaczącą przerwę w ostrym wieńcowym syndromu zarządzaniu zmniejszać wysokiego ryzyka wcześni nawrotni wydarzenia."

Badacze studiowali markierów cholesterolu ruch w odpowiedzi na pojedynczą infuzję CSL112 przy dawkami rozciąga się od 5, 135 mg/kg w 57 zdrowych wolontariuszach.

Porównują z placebo infuzją, zakładają:

  • Cholesterol ekstrakcja od komórek wzrastał natychmiast (up to 270 procentów od linii końcowej).
  • preBeta1-HDL, subfraction HDL wymagający w cholesterol eliminaci, wzrastającej dramatycznie (up to 3.600 procentów od linii końcowej).

"kombinezon, CSL112 zachowywał się także lub polepsza niż oczekiwaliśmy i wszystkie zmiany są konsekwentne z pragnącą elewacją w odwrotnego cholesterolu przewiezionej aktywności," Gille powiedział. "no obserwowaliśmy jakaś nieprzychylnych zmian w niskiej gęstości lipoprotein lub "zli" odnosić sie biomarkers badali." Zachowanie CSL112 w pacjentach z niewywrotną kierową chorobą i bezpieczeństwo my oceniamy w centrum próbie.

Źródło: Amerykański Kierowy skojarzenie

Advertisement