WOLNOŚĆ rezultaty ogłaszający

Piriya Mahendra, medwirenews reporter

Rezultaty od wolności próbnego przedstawienia porównywali z percutaneous wieńcową interwencją (PCI) w pacjentach z cukrzycami i wieńcowej arterii chorobą (CAD). że wieńcowej arterii obwodnicy zaszczepki operacja znamiennie zmniejsza ryzyko dla niekorzystnych wyników (CABG)

Jakkolwiek, Valentin Fuster i zespala się także donosi przy corocznym spotkaniem Amerykański Kierowy skojarzenie w Los Angeles, Kalifornia, usa (góra synaj szkoła medyczna, Nowy Jork, usa) że 5-letni padanie uderzenie był wysoki w pacjentach które przechodzili CABG w tamto które przechodzili PCI, przy 5,2% versus 2,4% niż.

Autory mówją że korzyść CABG jechał znaczącymi różnicami między grupami w tempie MI i śmiercią od jakaś przyczyny. Także uwydatniali że ten rezultat był jednakowymi poziomami angiographic złożoność, tryskanie frakcja i nerkowa funkcja wcale. (według składnia wynika)

To randomizował próbę 1900 pacjentów z cukrzycami i multivessel cham pokazywał (MI) przy 18,7% versus 26,6%. że początkowy złożony wynik śmierć od przyczyny, nonfatal miokardialnego infarction i nonfatal uderzenia przy 5 rok jakaś, zdarzał się znamiennie less niż PCI pacjenci w CABG dobrowolnie,

Fuster i drużyna zauważamy że chociaż Krajowi serce, płuco i krew instytut, polecaliśmy (BARI), kliniczna praktyka no zmienialiśmy appreciably. że CABG był traktowania metodą wybór w cukrzyku i chamów pacjentach w ślad za rezultatami od obwodnicy Angioplasty Revascularization dochodzenia w 1990s

"Gdy rozważają wpólnie dane zapewniają przekonywującego sygnał że PCI wynika w narosłej długookresowej śmiertelności, jak porównany z CABG, w pacjentach z cukrzycami i multivessel chamem," piszą w New England Journal medycyna.

W powiązanym artykule wstępnym, Mark Hlatky mówi: (uniwersytet stanforda szkoła medyczna, Kalifornia, usa) "Jako kardiolog który no wykonuje lub procedury znajduję, że wolność (Przyszłościowy Revascularization cenienie w pacjentach z cukrzycami Mellitus: Optymalny zarządzanie Multivessel choroby) próba zapewnia ważnego argument porównawcza skuteczność CABG versus PCI w pacjentach z cukrzycami i multivessel wieńcowej arterii chorobą."

Kontynuuje: "rezultaty wolności próba sugerują że pacjenci z cukrzycami powinienem informującym o potencjalnej przetrwanie korzyści od CABG dla traktowania multivessel choroba. Te dyskusje muszą zaczynać i przychodzą poinformowana decyzja." zanim wieńcowa angiografia po to, aby zapewniać dosyć czas przetrawiać informację dla pacjenta, dyskutuje je z członkami rodziny i członkami serce drużyna,

Licensed from medwireNews with permission from Springer Healthcare Ltd. ©Springer Healthcare Ltd. All rights reserved. Neither of these parties endorse or recommend any commercial products, services, or equipment.

Advertisement