Wymarzeni wizerunki mogli zapewniać wgląd w osob zdrowie psychiczne problemy

Wymarzeni wizerunki mogli zapewniać wgląd w osob zdrowie psychiczne problemy i mogą pomagać z ich traktowaniem, według psychologia badacza od uniwersyteta Adelaide.

Dr Lance Storm, Odwiedza członek grupy badawczej z uniwersytetem Adelaide szkoła psychologia, jak opisujący sławnym psychiatra i psychologiem, Carl Jung. (studiował wymarzonych symbole, "archetypy" lub ich znaczenia)

W wczesnych 1900s, Jung proponował że te archetypy byli antycznymi wizerunkami wywodzi się od istoty ludzkiej spółdzielni nieświadomie. Wierzył że sen symbole nieśli znaczyć o pacjenta emocjonalnym stanie który mógł ulepszać zrozumienie także pomoc w ich traktowaniu i pacjent.

W papierze o jeden Dr Burza kliniczni studia wspiera Jung's teorie i poleca - publikującym w przeszłym roku w Międzynarodowym czasopiśmie Jungowscy studia i obecnie publikuje online, - że wymarzona analiza badał dalej dla potencjalnego klinicznego use.

"Jung był niezwykle zainteresowany w powracający metaforyka przez szerokiego zakres ludzkie cywilizacje, w sztuce, religii, micie i sen," mówi Dr Szalejący.

"opisywał najwięcej pospolitych klasycznych wizerunków jako bohater, w pogoni za celami; cień, często grupujący jako negatywni aspekty osobowość; anima, reprezentuje element kobiecość w samiec; animus, reprezentuje męskość w kobiecie; mądry stary człowiek; i Wielka matka.

Tam  są wiele setki inni wizerunki dużo które powstają w sen tak jak wizerunek bicia serce "który jest wężem je swój swój ogon lub ouroboros "symbole i, z czego znaczenia kojarzących z one - ", "(znaczenie dobroczynność ") ("wieczność "). Tam  jest symbole kojarzący z strachem lub virility dla salwowania i w ten sposób dalej, sens władza potrzeba.

"W Jungowskiej teorii są manifestacjami nieświadomie umysł, te symbole; są przelotnym spojrzeniem w mózg "nieświadomie kod" który wierzymy możemy decrypted,", mówi.

Dr burza dyskutuje że Jung's teorie praktycznego znaczenie i mogli poszerzać pasmo opcje dostępne pacjenci przechodzi traktowanie dla zdrowie psychiczne problemów. "Nasz badanie sugeruje to zamiast przypadkowo interpretować wymarzonych symbole z wykształconym zgadywaniem, klasyczni symbole i ich powiązani znaczenia mogą obiektywnie potwierdzający. To mógł udowadniać pożytecznie w klinicznej praktyce," mówi.

"wierzymy, na przykład, że wymarzona analiza mógł pomagać w traktowaniu depresja. To jest wartko narastający teren zdrowie psychiczne koncern, ponieważ depressive ludzie znają doświadczać długotrwałych okresy błyskawicznego oka ruchu (REM) sen który bezpośrednio łączy z emocjonalnym przerobem i marzyć.",

Źródło: Uniwersytet Adelaide

Advertisement