Ćwiczenie klucz długi życie

Helen Albert, Starszy medwirenews reporter

Uczestniczyć w wolnego czasu ćwiczeniu może przedłużyć osoby statystyczną długość życia up to 4,5 rok, sugeruje badaczów.

Opieramy się na gromadzących dane od sześć kohort studiów, Steven Moore i koledzy przepowiadamy (narodowy instytut badań nad rakiem Bethesda, Maryland, usa) że nawet ludzie odpowiednik 32.5-75.0 minuty krzepka natężenie aktywność które tylko uczestniczą w połówce rząd polecającej kwoty ćwiczenie na tydzień, przedłużyć ich życia 1,8 rok.

Pisać w ploso medycynie drużyna donosi że chociaż otyłość łączył niska statystyczna długość życia w ich analizie, fizyczny ćwiczenie pojawiać się pomniejszać negatywnych efekty nadwaga pewny stopień.

"Nasz znalezienia podkreślają znacząco wkład któremu robić długowieczność może wolny czas fizyczna aktywność w dorosłości," powiedzieli Moore w prasowym oświadczeniu.

"Miarowy ćwiczenie przedłużyć życia w każdy grupie który egzamininowaliśmy w nasz nauce normalny ciężar, nadwaga lub otyły -."

Moore i drużyna gromadziliśmy dane na 654.827 zdrowych dorosłych starzejących się 21, 90 rok oceniać wpływ ćwiczenie na statystycznej długości życia.

Średni uzupełnienie okres był 10 rok, podczas który czasu 82.465 uczestników umierał.

Używać bezpośredniego nastawionego przetrwanie wygina się badacze oszacowywający które (0.10-3.74 metabolicznej równoznacznej godziny/tydzień) [MET-h/wk] zaludniają czego chodzący raźnie odpowiednik lub up to 75 minuty na tydzień, zyskiwaliśmy 1,8 roku w statystycznej długości życia porównującej z tamto które no ćwiczyli.

Ludzie które nieśli out polecającą kwotę ćwiczenie na tydzień 150 minut, tygodnia (/osoba o umiarkowanych poglądach lub natężenia ćwiczenie 75 minut, tygodnia/; 7,5 MET-h/wk) oszacowywali zyskiwać 3,4 roku życie i tamto które donosili uczestniczyć w ten poziomie ćwiczenie dwa razy zyskiwali 4,2 roku na średnia.

Najwyższy poziom donoszący ćwiczenie, odpowiednik 450 minut raźnie odprowadzenie na tydzień lub bardziej, kojarzył z zyskiem 4,5 roku w statystycznej długości życia.

Zyski w statystycznej długości życia zobaczyli przez wszystkie ciało masy wskaźnika (BMI) grupy, ale wielcy zyski byli dla ludzi2 które uczestniczyli w 7,5 MET-h/wk lub więcej które zyskiwali, 7,2 roku w życiu porównywali z tamto które byli całkowicie nieaktywni. normalny ciężar (BMI 18.5-24.9 kg/m)

Licensed from medwireNews with permission from Springer Healthcare Ltd. ©Springer Healthcare Ltd. All rights reserved. Neither of these parties endorse or recommend any commercial products, services, or equipment.

Advertisement