Hormonalny składnik oddechowi objawy w kobietach

Eleanor mcDermid, Starszy medwirenews reporter

Zmiany w oddechowych objawach w kobietach mogą rządzący częsciowo ich menstrual cyklami, badanie sugerują.

"Jakkolwiek wzór zmieniał nieco między oddechowymi objawami i odróżniał się między podgrupami," pisze Ferenc Macsali, pracownicy w Amerykańskim czasopiśmie i. Oddechowa i Krytyczna opieki medycyna (Haukeland Uniwersytecki szpital Bergen, Norwegia,)

Zakładają z dwa szczytami z obu stron czasu jajeczkowanie że charchotać podążał odrębnego wzór, (dni 14-16). Tam  był oceniony upad w objawach wokoło czasu jajeczkowanie na each stronie menstruacje i. Znalezienia byli jednakowi dla krótkości oddech, oprócz tego, że cyklu upad zdarzał się nieznacznie przed jajeczkowaniem.

Dane przychodzili od 3926 kobiet które pytali o ich oddechowych objawach nad past 3 dniami i data pierwszy dzień ich niedawny menstrual krwawi. W wszystko, 5,6%, 1,8% krótkość oddech i 6,1% kasłanie donosili charczenie.

Wzory w charczeniu i krótkości oddech byli konsekwentni przez najwięcej podgrup, chociaż tam  był tylko pojedynczy szczyt przed cyklem2, dla charchotać w underweight kobietach i dla krótkości oddech w kobietach które byli underweight, (ciało masy wskaźnik <23 kg/m) no mieli astmy i no dymili.

Kasłanie pokazywał odrębnych i skomplikowanych wzory jak porównany z charchocze i krótkość oddech" komentarz Macsali et al. ", także, który dawać szerokiemu pasmu wywoływać czynników wliczając górnych dróg oddechowych i pilotów cyngli wydaje się przekonywująco"

Najwięcej kobiet osiągającego szczyt wzór dla kasłania z szczytami tuż przed menstruacjami i, przed i po jajeczkowaniem, ale tamto z astmą osiągającego szczyt wzór, brakuje szczyt przed menstruacjami. Kobiety które no byli underweight ten sam wzór jak astmatyków z szczytami i upady przed i po menstruacjami podczas i po jajeczkowaniem, podczas gdy tamto które byli underweight wyraźnie różnego wzór.

Badacze mówją że skutek ciało masy wskaźnik wspiera metabolicznego oddziaływanie na oddechowych objawach.

Znalezienia sugerują "ale muszą adaptujący na indywidualnej podstawie," że "dostosowanie astmy lekarstwo menstrual cykl może udowadniać prawdopodobny i skuteczny," mówi Macsali i zespala się. Radzą lekarzów pytać kobiety nagrywać ich objawy nad kilka cyklami i opierać się traktowań dostosowania na znalezieniach.

"dostosowanie astmy lekarstwo menstrual cykl może potencjalnie ulepszać skuteczność astmy traktowanie i zmniejszać kalectwo i zdrowie kosztuje powiązanego astma w kobietach," one wnioskuje.

Licensed from medwireNews with permission from Springer Healthcare Ltd. ©Springer Healthcare Ltd. All rights reserved. Neither of these parties endorse or recommend any commercial products, services, or equipment.

Advertisement