Białej sprawy alteracje oczywiste przed psychoza rozwojem

Mark Cowen, Starszy medwirenews reporter

Rezultaty od UK nauki pokazują że białej sprawy (WM) prawość zmniejsza w pacjentach przy wysokości ryzykiem (UHR) dla psychozy, chociaż lesser zakres w epizod psychozy (FEP) pacjentach niż.

Drużyna także zakłada że UHR pacjenci niż tamto które no. które iść dalej rozwijać na wielką skalę psychozę wielkich WM niedobory

Znalezienia, publikujący w schizofrenia biuletynie, sugerują mówją Francesco Carletti i drużyna. że "początek schizofrenia może kojarzący z postępową redukcją w prawości antepedium WM," (królewiątko szkoła wyższa Londyn)

Badacze studiowali 32 jednostki przy UHR dla psychozy, 15 pacjentów z FEP i 32 umysłowo zdrowych jednostek, (kontrola).

Wszystko uczestnicy oceniali dla WM prawości używać obrazowanie rezonansem magnetycznym. Pacjenci w UHR grupie także skanowali 28 miesięcy opóźniony i różnicy między tamto które rozwijają schizofrenię podczas interwału analizowali. (n=8) i no (n=24)

Przy linią końcową drużyna zakłada znaczące różnicy wśród grup w frakcjonalnych anizotropii wartościach w dwa móżdżkowych gronach. (FA) Pierwszy grono zawierał ciało i splenium korpusu językowego callosum lewy podłużny fasciculus (SLF) i lewy podrzędny frontooccipital fasciculus, podwładnego i przełożonego. Drugi grono zawrzeć prawą zewnętrznie kapsułę retrolenticular część prawa wewnętrzna kapsuła i prawego posterior korony słonecznej radiata.

W oba gronach, FA wartości byli niska w FEP grupie wysokiej w kontrola i średniej w UHR grupie.

Trzy grupy także pokazywali znaczące różnicy w promieniowym diffusivity przez rozlewnych móżdżkowych regiony z diffusivity jest wielcy w FEP grupie niskiej w kontrola i średniej w UHR grupie.

Wśród UHR pacjentów, tamto które następnie rozwijali schizofrenię pokazywali postępową redukcję w FA wartościach w lewym czołowym regionie, podczas gdy żadny taki postępowe redukcje w tamto które no rozwijali schizofreni. obserwowali

Carletti et al wnioskujemy: "Te dane sugerują lesser stopień ale. że UHR stan kojarzy z obniżoną WM prawością w jednakowych terenach tamto wpływający w epizod psychozie,

"Furthermore, provided pierwszy dowód który kojarzący z podłużną progresją anormalność w lewym antepedium WM może początek psychoza w UHR tematach."

Licensed from medwireNews with permission from Springer Healthcare Ltd. ©Springer Healthcare Ltd. All rights reserved. Neither of these parties endorse or recommend any commercial products, services, or equipment.

Advertisement