MRI, EEG może przepowiadać children epilepsi ryzyko po długich febrile schwytanie

Helen Albert, Starszy medwirenews reporter

Dzieci które prolongowali febrile schwytanie (FSE) są przy narosłym ryzykiem dla obrazowanie rezonansem magnetycznym (MRI) obserwującego hippocampal urazu i anormalnego rozwoju hippocampal i skroniowego, przedstawienie wynikają od konsekwencj Długotrwali Febrile schwytanie w dzieciństwa (FEBSTAT) nauce.

Badacze także zakładają (EEG) z 6,5% pokazuje wzorami jednakowymi tamto z epilepsją. że 45,2% dzieci z FSE anormalnych wzory na encephalography,

"Nasz cel był rozwijać biomarkers które mówją my czy tak czy nie szczególny dziecko jest zagrożony dla epilepsi. To mógł z kolei pomagać my rozwijać strategie zapobiegać nieład," powiedział ołowianego FEBSTAT oficera śledczego Shlomo Shinnar w prasowym oświadczeniu. (Albert Einstein medycyna szkoła wyższa, Miasto Nowy Jork, usa)

Schwytanie zdarza się jako rezultat wysokiej gorączki są pospolici i w dużym stopniu nieszkodliwi, wpływający 3-4% wszystkie dzieci. Jakkolwiek, mieć jeden lub więcej prolongujący długi lub myśleć wzrastać dziecka ryzyko dla opóźnionej epilepsi 30-40%. (FSE)

Shinnar i koledzy rekrutowaliśmy 199 dzieci starzejących się 1 miesiąc, 5 rok który doświadczali przynajmniej jeden kojarzącego schwytanie nad 30 minut. dla FEBSTAT Grupa 96 dzieci które doświadczali jeden prostego febrile schwytanie zapisywał się postępować jak kontrola. (mniej niż 30 minut)

Kombinezon, 191 dziecko MRI zobrazowanie mózg i wszystkie 199 dzieci przechodzili EEG. Jak zrelacjonowane w dwa papierów w neurologii, 11,5% dzieci w FSE grupowym określoność MRI obserwować anormalność w hippocampus porównującym z nikt w grupie kontrolnej.

W dodatku, rozwojowe hippocampal i skroniowe anormalność byli znacząco więcej błonia w FSE grupie w kontrola niż, przy 10,5% versus 2,1% i 7,9% versus 1,0%, odpowiednio. Ale anormalność w innych móżdżkowych terenach obserwowali przy jednakową częstotliwością w oba grupach.

Pospolita EEG anormalność był ogniskowym zwolnieniem lub osłabiać widzieć w dzieciach z FSE, 47 i 25, odpowiednio. Anormalność na EEG byli ogłoszeni nad skroniowym terenem w większości FSE dzieci.

Szczególnie, hippocampal anormalność na MRI wzrastali ryzyko dla ogniskowego zwolnienia lub attenuation w dzieciach z FSE bardziej niż potrójnym.

Jeżeli MRI i EEG znalezienia kojarzący z FSE ostatecznie korelują z epilepsją, mogli używać utożsamiać dzieciaków," niezależny ekspert Vicky Whittemore (obywatela Neurologiczni nieład i uderzenia Neuroscience centrum instytut Bethesda, Maryland, usa) mówił prasy. "są zagrożoni i można korzystać od badania na prewencyjnych terapiach dla epilepsi"

Licensed from medwireNews with permission from Springer Healthcare Ltd. ©Springer Healthcare Ltd. All rights reserved. Neither of these parties endorse or recommend any commercial products, services, or equipment.

Advertisement