Princeton neuroscientists badać jak ludzki mózg osiąga rzeczywistych zadania

Princeton neuroscientists nagradzali $4 milion dotację od John Templeton podstawy badać jak ludzki mózg umożliwia my dążyć cele i żonglować priorytety w środowisku zakłócenia spokoju pełno.

Dotacja funduje móżdżkowego zobrazowanie i innych eksperymenty celujących przy odkrywać jak mózg wywrzeje "poznawczą kontrola" nad myślami utrzymuje my na zadaniu zachowaniem i, i sprawnie dokonywać długookresowych cele. Poznawcza kontrola jest fundamentalna wyższego szczebla umysłowe aktywność tak jak planowanie, interakcja Robert Bendheim i Lynn Bendheim Thoman profesor w, rozwiązywania problemów i socjalny, według kierownika projektu Jonathan Cohen, Neuroscience i współreżyserze Princeton Neuroscience instytut (PNI).

"Nasz studia wyjawiają jak mózg osiąga rzeczywistych zadania - everything od ignorować zakłócenia spokoju gdy jadący wtykać twój dieta," powiedział Cohen czyj prac centra na rozwija teoriach poznawcza kontrola as well as testowanie tamte teorie używać móżdżkowego zobrazowanie., "Ten zrozumienie może wskazywać sposób w zdrowych jednostkach nowe interwencje dla umacniać poznawczą kontrola," Cohen powiedział, i wznawiający je w neuropsychiatric nieład jak. "dokąd ono uszkadza,"

Projekt bada części móżdżkowy antrakt jak decydować jaki cele i dlaczego dążyć one są znacząco. W dodatku do używać Princeton móżdżkowego zobrazowania światowej klasy wyposażenie badacze rozwijają obliczeniowych modelów móżdżkowa funkcja as well as nowe móżdżkowego zobrazowania metody dostosowywać studiować poznawczą kontrola.

Fundacyjna dotacja wspiera pięć badawczych pytań:

  • Dlaczego wywrzejemy samokontrola nad bodzami, tak jak opierać się pilenie drapać komara kąsek oszukiwać na diecie lub kuszenie? (Prowadzący Cohen Botvinick i Matthew profesor nadzwyczajny psychologia i PIEŃ,)
  • Dlaczego mózg kieruje konkurowań subgoals i pamięta cele i? Na przykład, jeżeli ty potrzebujesz studiować dla testa, dlaczego ty decydujesz how long wydawać studiować each szczególni tematy które mogą być na tescie? (Prowadzący Botvinick Niv i Yael asystent profesora psychologia i PIEŃ,)
  • Co iść w spodziewaną pamięć i planowanie? Na przykład, dlaczego decydujemy kiedy popełniać plan i powrót ono opóźniony długookresowa pamięć, raczej niż utrzymujemy je w umysle aktywnie? (Prowadzący Kenneth normandczykiem, profesor nadzwyczajny psychologia, PIEŃ i Cohen,)
  • Dlaczego balansujemy kierującego zachowanie z odkryciem i uczenie? Kiedy zanurzony decydujemy przekładać ten cel na rzecz badać i uczyć się o innych rzeczach - na przykład, iść konwersatorium niż uzupełniający praca domowa przydział raczej? w dokonywać cel tak jak uzupełniać praca domowa przydział, dlaczego (Prowadzący Cohen i Niv)
  • Dlaczego możemy ulepszać na uczenie algorytmach które biorą móżdżkowych obrazy cyfrowych i odszyfrowywają jaki ludzie myśleć wokoło przy szczególnym czasem? (Prowadzący normandczykiem i Cohen)

Poparcie od podstawy umożliwia badaczów ruszać się zdala od uproszczonych modelów który używają neuroscientists ludzkie zachowanie ponieważ są stosunkowo łatwi studiować w laboratorium i interpretować niż skomplikowanych zachowaniach prawdziwe życie. Dotacja umożliwia Princeton badaczów projektować eksperymenty które są bliżej do" Cohen "dużo" powiedzieli. "co iść dalej w świacie rzeczywistym,"

Źródło: Uniwersytet Princeton

Advertisement