Biliary szlamu błonie w psach

Sara facetem, medwirenews reporter

Biliary szlam zdarza się wewnątrz wokoło tercja psy w starszych zwierzętach bez różnicy w częstotliwości między i, często, samiec i kobietami, przedstawienie analiza ultrasonography dane dla więcej niż 1000 zwierząt.

Specyficznie warunek zdarzający się w znacząco więcej starzejących się psów niż ich potomstwa i w średnim wieku counterparts. - charakteryzujący pogrubioną żółcią - (10 rok lub bardziej) (0-4 rok) (5-9 rok)

Badacze także zauważali żadny znaczących skojarzenia między obecnością biliary szlam i psa rodzajem. Neither był tam  jakaś korelacja między warunkiem i jeść częstotliwość, nabór istota ludzka, domowej roboty, lub handlowy jedzenie lub nabór wszystkie trzy karmowego typ.

"Miarowe ultrasonographic oceny ustalać oprócz dodatkowych testów tak jak mikroskopijna analiza szlam i pośmiertna histopathological analiza gallbladder ściana,… mogą przyczyniać się zrzucać niektóre światło na szlam formację kiedy biliary szlamu formacja, rozpuszczenie/zdarzamy się [ding] i swój kliniczny znaczenie w psach," sugeruje P Secchi i koledzy. (uniwersytet Passo Fundo, Brazylia,)

PETLAB, 34,9% mieć biliary szlam wśród w liczbie 1021 psów z medycznymi kartotekami w podziale zobrazowanie diagnoza z osoby zależnej motility i, dokumentujący na ultrasonography na niskim szczeblu echami bez akustycznego zacieniania. Porto Alegre, Brazylia (,)

Próbka 100 psów od początkowej kohorty także przechodził krwionośnego próbobranie dla wykrycia biochemiczni markiery wliczając albuminy, alaniny aminotransferase, alkalicznego fosfatazu, gamma, sumarycznych protein i cholesterolu.

Biliary szlam był dominujący w pudlu, trakenach porównujących z jakaś inny, Cocker Spaniel i Beagle, (23,3%) (6,2) (5,1%)

Zakładają żadny znaczące różnicy w biochemicznych parametrach 100 badających psów, chociaż ALP poziomy byli wysokim kombinezonem w kohorcie, i psy z biliary szlamem wysokich podłych poziomy niż tamto, przy 426,49 versus 223,91 U/L, odpowiednio.

Obecność biliary szlam kojarzył z hepatomegaly w 61,8% zwierzęta bierze systemowych leki które diagnozowali z szlamem przez ultrasonography, podczas gdy 82,4% wszystkie zwierzęta z szlamem cardiopathies.

Naprawdę jedyny czynnik który wykazywać tendencję w kierunku znaczenia w regresi analizie był obecnością choroby sercowo-naczyniowe donosi autorów w badaniu w Weterynaryjnej nauce., który kojarzył z fałd wzrastającymi 7,07 szanse dla mieć biliary szlam,

"Hepatomegaly mógł zapoczątkowywać od bezwolnego przekrwienia. Ten znajdować często wskazuje sercowego inny niż wątrobowe choroby," one piszą.

Licensed from medwireNews with permission from Springer Healthcare Ltd. ©Springer Healthcare Ltd. All rights reserved. Neither of these parties endorse or recommend any commercial products, services, or equipment.

Advertisement