Dysphagia jest łatwym pigułką łykać z wideo technologią

Piriya Mahendra, medwirenews reporter

Pomagający łykający terapię (VAST) znamiennie ulepsza kojarzących wyniki w cognitively nietkniętych Parkinson choroby pacjentach, badanie sugeruje.

Yael rezydencja ziemska i koledzy zakładamy (Aviv Sourasky centrum medyczne Tel Aviv, Izrael,) że cognitively nietknięci Parkinson choroby pacjenci które wystawiali wideo łykanie proces ogólnie ich swój łykanie, as well as, pokazywali ulepszenie w jakości życia i łykania funkci. (SZEROKI)

Naprawdę, jak pokazywać włókna światłowodowego endoscopic cenieniem łykanie w łykanie funkci ulepszenie, jak oceniający kwotą karmowy osad w pharynx, był znamiennie wielki w SZEROKIEJ grupie w grupie kontrolnej niż (opłaty) (n=21) (n=21). Specyficznie, wyniki w pacjentach wyznaczających SZEROKI spadali od 1,73 przy linią końcową 0,44 postintervention natychmiast, porównującego z 1,48, 0,95 w kontrola od.

Autory zauważają że częstotliwe forsowne dymówki, powoduje świadomego akt gnieść mocno z oralnymi i przygardłowymi mięśniami byli compensatory techniką który adoptował większością grupy kontrolne i nauka. podczas gdy łykający,

Rezydencja ziemska i drużyna zakładamy że SZEROKA grupa pokazywał znaczących ulepszenia w objawów składnikach ilość porównująca z grupą kontrolną między życie kwestionariusz i ciężarze terapią terapią i 4 tygodniami. (SWAL-QOL)

Furthermore, między 4 - i 6 tygodni terapia SZEROKA grupa pokazywał znaczących ulepszenia w wszystkie pięć składnikach SWAL-QOL wliczając łasowania pragnienia, ogólnospołecznego funkcjonować i zdrowie psychiczne, porównujących z grupą kontrolną.

Jak zrelacjonowane w Parkinsonism i Odnosić sie nieład, tam  był znamiennie wielki ulepszenie w przyjemności łasowanie (POE) podczas toku terapii w SZEROKIEJ grupie porównującej z kontrola.

Proponujemy" zauważać rezydencję ziemską i zespalać się. "że szczegółowa wizualna pomoc ulepsza, uwydatnia pacjent motywację ćwiczyć i urzeczywistnienie strategie i zrozumienie"

"SZEROKIE główne atrakcje związek między pacjenta poziomem jakość życia, stopniem POE i poziomem satysfakcja od terapia programa łykać nieład i interwencyjnych wyniki."

Licensed from medwireNews with permission from Springer Healthcare Ltd. ©Springer Healthcare Ltd. All rights reserved. Neither of these parties endorse or recommend any commercial products, services, or equipment.

Advertisement