Polio szczepienia odmowa w Nigeria kontynuuje udaremniać eliminacja wysiłki

Helen Albert, Starszy medwirenews reporter

Liczba donosić skrzynki dzika poliovirus (WPV) infekcja w północny Nigeria wzrastał znamiennie w ostatnie kilka lat które mówją badacze są w dużym stopniu należni krowiankowe odmowa i problemy z opieki zdrowotnej infrastrukturą w kraju.,

Publikującym w USA centrum kontroli i prewencji chorób śmiertelności i chorobliwości Tygodniowym raporcie, Stacie Dunkle i autory wyjaśniamy (CDC) (centrum dla Globalnych zdrowie, CDC Atlanta, Gruzja, usa) że wzrost w skrzynkach w Nigeria może stawiać bezpłatnego status otaczający kraje afrykańscy i południowy Nigeria zagrożony właściwie adresujący w raporcie jeśli nie.

Drużyna donosi że liczba WPV typ - 1 i 3 skrzynki donoszącej w Nigeria w 2011 prawie trojącym porównuje z 2010, od 21 (8 WPV1; 13 WPV3 62) (47 WPV1; 15 WPV3).

Podobnie liczba skrzynki w pierwszy 9 miesiącach 2012 prawie podwajający porównujący z ten sam okresem w 2011, od 42 (33 WPV1; 9 WPV3 w 2011, 99) (82 WPV1; 17 WPV3 w 2012).

Dunkle i koledzy wierzymy ", słabi odpowiedzialność mechanizmy," że "długotrwali weaknesses w zdrowie systemu infrastrukturze, programowi ograniczenia w urzeczywistnieniu szczepienie prowadzą kampanię i strata zaufanie publiczne w oralnego poliovirus szczepionce od 2003 w niektóre terenach, wszystko pozwolić liczbę skrzynki wzrastać.

Mówjący przy corocznym spotkaniem Amerykański społeczeństwo Tropikalna medycyna i higiena w Atlanta, Gruzja, usa, Adamu Nuhu ono zgadzał się (Nigeria opieki zdrowotnej Krajowa Początkowa agencja rozwoju) że opozycja szczepionka należna religijne lub polityczne różnicy jest problemem w północnej części Nigeria.

"pracujemy teraz z tradycyjnymi liderami które szanują lokalnymi ludźmi zmieniać postrzegania polio immunizacja i zachęcać więcej uczestnictwo w immunizacja wysiłkach, w północy" Nuhu komentowaliśmy w prasowym oświadczeniu.

"Nawet jeśli często ruszają się, przywódctwo strukturę i możemy pracować przez te liderów zapewniać polio immunizacje," powiedział.

Problemy poprzednio donoszą medwirenews z krowiankową asymilacją widzieć w Nigeria są jednakowi tamto które doświadczali w Pakistan i Afganistan, jak.

Niedawni initiatives wzrastać krowiankową asymilację w, mieć Nigeria przedstawienia obietnicie ale demonstrującym epidemiologic wpływie, nie, mówją Dunkle i kolegów które dodają, że jeżeli ulepszenia no zobaczą w 2013 dodatkowych prewencyjnych miarach może potrzebować przedstawiającym.

Licensed from medwireNews with permission from Springer Healthcare Ltd. ©Springer Healthcare Ltd. All rights reserved. Neither of these parties endorse or recommend any commercial products, services, or equipment.

Advertisement