Tętna variability może pomagać rozumieć chronicznego zmęczenie syndrom (CFS)

Badacze odkrywali pierwszy raz tak jak koncentracyjne szykany powszechnie donosić ludźmi z chronicznym zmęczenie syndromem (CFS). że najlepszy przepowiadamy poznawcze awantury, obniżony tętna variability lub zmiany w kierowego rytmu timing - To dodaje narastający ciało łączy autonomic układu nerwowego niezrównoważenie objawy to dowód biednie rozumiejący nieład.

Znalezienia donoszą w czasopiśmie PLOSO JEDEN.

Chroniczny zmęczenie syndrom charakteryzuje medically niewytłumaczonym, obezwładniający zmęczenie i neuropsychiatric objawy sześć miesięcy trwanie przynajmniej. Awantura leżeć u podłoża objawy w CFS wciąż biednie rozumie.

"studiowaliśmy autonomic funkcję w CFS na jakiś czas i nasz znalezienia wyraźnie wskazują stratę prawość w wyczulonych neural i fizjologicznych systemach w CFS. Pacjenci z ten warunkiem są wyczuleni wyzwania powstaje z wewnątrz ciała i od środowiska," mówi ołowianego badacza, uniwersytet Nowy południowa walia profesora nadzwyczajnego pikap vollmer-Conna.

"Nawet gdy śpią, ich wyczuleni neural systemy są na stanie pogotowia, sygnalizuje że ja no jest bezpieczny relaksować. Myśleć ten warunek mogę rozumiejący analogią pourazowy stresu nieład to w CFS, właśnie, jeden, tak jak surowa infekcja." oryginalny uraz jest najprawdopodobniejszy fizjologiczny, wewnętrzny

W nauce 30 pacjentów z CFS i 40 zdrowych jednostek, UNSW badacze nagrywali kierowych rytmy uczestnicy i analizowali sercowe odpowiedzi poznawczy wyzwania i skojarzenia z umysłowymi występów wynikami. (przez ECG)

Pacjenci z CFS wykonującym z jednakową dokładnością ale one, wziąć uzupełniać testy bez warunku znamiennie długi niż ludzie. Także wielką tętno odczynowość; niski i obojętny tętna variability; i długotrwały kierowy wyzdrowienie po poznawczego wyzwania.

Odpoczynkowy tętna variability utożsamiał jako jedyny znaczący predictor poznawczy wyniki, (wskaźnik vagus nerwu aktywność) podczas gdy obecni poziomy zmęczenie i inni objawy no odnosić sie poznawczy występ.

"To jest pierwszy demonstracja skojarzenie między obniżonym sercowym vagal brzmieniem i poznawczym nadszarpnięciem w CFS. Nasz znalezienia potwierdzają poprzedzających raporty znacząca strata vagal modulacja która zostać szczególnie pozorną gdy rozdający z rzucać wyzwanie zadania., Aktualni rezultaty są konsekwentni z pojęciem" profesor nadzwyczajny że CFS reprezentuje ` system pod stresami, vollmer-Conna mówi.

Znalezienia mogli prowadzić nowi sposoby ulepszać poznawcze szykany w ludziach z CFS, wliczając biofeedback pomagającego retraining autonomic funkcjonować mówją badacze.

Czasopismo artykuł może przeglądać tutaj: http://dx.plos.org/10.1371/journal.pone.0049518

Badanie wspierał fundować od kamieniarz podstawy; ANZ powiernicy: Medyczne i badanie naukowe dotacje - Chroniczny zmęczenie syndrom, Australia.

Źródło: http://www.unsw.edu.au/

Advertisement