HUCPVC komórki terapia wydajna w wznawiać kierową funkcję po miokardialnego infarction

Nauka publikował ten miesiąc badaczami przy uniwersytet w toronto i Toronto Princess Margaret szpital pokazywał że komórki czerpać od pępkowego sznura, "Ludzkie Pępkowego sznura PeriVascular komórki", są wydajne w wznawiać kierową funkcję po ostrego miokardialnego infarction w klinicznym modelu niż jednakowa komórki populacja czerpiąca od szpika kostnego. (HUCPVCs) (w pospolitym języku, ataku serca,)

Przy teraźniejszością, mezenchymatyczne komórki, znać uwalniać serie czynniki które stymulują tkanki naprawę i kontrola rozognienie, powszechnie zbierają od szpika kostnego. Ale nowa nauka, głowiasta Dr. Armand Keating, teraz sugeruje że pępkowego sznura komórki wypadają lepiej szpik kostny komórki w udoskonalającej kierowego mięśnia funkci.

Nauka, uwalniająca w komórki przeszczepieniu ten miesiąc, demonstruje po nakłaniającego ataka serca gdy wstrzykuje bezpośrednio w afektowanego teren. że komórki zapoczątkowywa od tkanek otacza naczynia krwionośne ludzki pępkowy sznur, także znać jak "Wharton's galaretę," wypadali lepiej aktualnego wartość pieniądza w stosunku do złota dla komórek macierzystych terapii dla naprawiać szkodę kierowi mięśnie, Dr. Keating wezwania HUCPVC wynika "statystycznie i znamiennie lepiej" niż szpik kostny komórki.

Standardowi kierowi funkcja testy mierzyli skutek terapia po tym jak komórki wstrzykiwali. HUCPVC komórki terapia był dwa razy równie wydajna przy naprawianie szkodą kierowa tkanka niż żadny traktowanie.

Mieć nadzieję że to tłumaczy w ludzi rozwija komplikacje niewydolność serca mniej ponieważ ich mięsień funkcja, "po tym jak atak serca będzie lepszy" twierdzi Keating.

Keating i jego drużyna teraz uzupełniamy dodatkowych klinicznych studia zaczynać próby kliniczne HUCPVC komórki na pacjentach wśród 12-18 miesięcy i nadzieję.

Keating jest także zainteresowany w prowadzić dalszy badanie z pępkowego sznura komórkami pokonywać uszkadza skutki chemoterapia na kierowej tkance, zadręcza się problem dla niektóre pacjentów które mogą leczący ich nowotwór tylko stawać twarzą w twarz niewydolności serca jako rezultat traktowania.

Próby kliniczne z mezenchymatycznymi komórkami prowadzą dookoła świata prowadzić dochodzenie traktowanie różnorodność choroby wliczając poważnej komplikaci szpika kostnego gospodarza przeszczepienie dzwoniąca choroba, autoimmune nieład, neurologiczne choroby i tkankowy uraz powstaje od oprócz kierowej choroby, płuca i wątrobowej choroby. Dzisiaj, więcej niż 250 prób klinicznych obecnie one prowadzą na całym świecie używać mezenchymatyczne komórki.

Źródło: Uniwersytet W Toronto

Advertisement