Arginine i proline supplementation przysługi zdyszany gojenie w cukrzycowych szczurach

Chroniczne rany tak jak nożni wrzody są wspólnym problemem dla cukrzyków i są przyczyną więcej niż 80 procentów niskie nóg amputacje w te pacjentach. Tam  jest obecnie żadny skuteczny sposób ulepszać gojenie te typ rany, ale nowe badanie oferty mieć nadzieję.

Francuscy badacze zakładają bez arginine i proline supplementation że cukrzycowi szczury na wysokości proteinowy jedzenie. - proteinowa dieta i karmił standard lub - znajdować w pokazywać lepszy zdyszanym gojeniu nad szczurami lub wysokimi z arginine, specyfika molekułami

Artykuł tytułuje "Arginine plus proline supplementation uzyskuje metaboliczną adaptację która wyróżniać zdyszanego gojenie w cukrzycowych szczurach." Ja pojawiać się w onlinym wydaniu Amerykański czasopismo fizjologii - Wykonawcza, Integrative i Porównawcza fizjologia publikująca Amerykańskim Fizjologicznym społeczeństwem.

Metodologia

Badacze dzielili 18 szczurów w trzy grupy której lub karmili standardową dietę, proteiny dietę lub wysokość, - proteinowa dieta uzupełniająca z arginine i proline (ARG+PRO). Na pierwszy dniu eksperyment, each szczurowi dać nacięciu, pod którym zbierać gojenie fluid umieszczał gąbka po to, aby. Oceniać skóry gojenie i odrośnięcie także usuwali dwa gęstości sekci skóra od szczurów plecy każdego dnia od dnia 1 do dzień 5, badacze, gdy eksperyment kończył.

Przy końcówką eksperyment szczur krew analizował dla krwionośnego cukieru, insuliny i amino zjadliwych koncentracj. Rany na ich plecy egzamininowali dla skóry odrośnięcia i rozwoju nowi naczynia krwionośne. I, w końcu, makrofagi zbierali od gąbek i analizowali dla przejawów cytokine pobudzenie i podżegająca aktywność.

Rezultaty

Szczury na oba wysokości - proteinowe diety lepszy azot równowagę niż tamto na standardowej diecie. Jakkolwiek rany szczury na ARG+PRO diecie pokazywali nowego naczynie krwionośne przyrosta na dniu 5. Nowy naczynie krwionośne przyrost jest niezbędną częścią zdyszany gojenie gdy naczynia krwionośne ximpx odżywianie i tlen narastająca tkanka.

Furthermore makrofagi w ARG+PRO grupują pokazywali cytokine pobudzenie podżegającej aktywności niż inne grupy i. To wskazuje lepszy środowisko dla promować zdyszanego gojenie, gdy rozognienie zwalnia leczniczego proces.

Badacze no znajdowali różnicy w skóry odrośnięciu między grupami, ale ich znalezienia mogą ograniczający przez małej liczby szczury w nauce. Dodatkowo, badacze no mierzyli markierów kolagenu świadkowanie w ranie, i nauka no może potwierdzać korzystnego skutek arginine na kolagenu świadkowaniu i rany łamania sile donoszących w poprzedzającym badaniu.

Ważność znalezienia

Ten nauka sugeruje że arginine i proline supplementation mógł oferować nową nadzieję dla wydajnego traktowania w cukrzycowych pacjentach z chronicznymi ranami. To jest obiecujący nowy teren badanie dokąd tam  są nie istniejący wydajni traktowania dla te pacjentów.

Źródło: Amerykański Fizjologiczny społeczeństwo

Advertisement