Pewni zajęcia wzrastają ryzyko nowotwór piersi

Jest połączenie między ryzykiem nowotwór piersi i pracującym środowiskiem tam? Nauka publikująca w BioMed centrali otwartego dostępu czasopisma environmental health zapewnia dalszy dowód na ten poprzednio zaniedbanym badawczym temacie, potwierdza niż inny tamto które wystawiają pracownika potencjalni carcinogens i dokrewni disrupters., szczególnie że pewni zajęcia pozują wysokiego ryzyko nowotwór piersi

Nowotwór piersi jest najwięcej częsta nowotwór diagnoza wśród kobiet w krajach uprzemysłowionych, i Północnoamerykańscy tempa są wśród wysokiego w świacie. Kruszące substancje chemiczne i carcinogens, niektóre, są teraźniejsi w wiele pracujących środowiskach i mogli wzrastać nowotworu piersi ryzyko. z czego no może mieć mimo to klasyfikujący jak taki James T Brophy i jego koledzy wykładaliśmy charakteryzować ewentualnych połączenia między nowotworem piersi i zajęciem w uprawiać ziemię i fabrykować w ich nauce, szczególnie.

Opierająca się kontrola nauka prowadził w Południowy Ontario, Kanada i zawierać 1006 nowotwór piersi skrzynkach z 1147 społeczności kontrola, przypadkowo wybierać i dopasowywać. (nawiązywać do Windsor nowotworu Dzielnicowym Centre) Używać wywiada i ankiety drużyna zbierał dane na uczestnikach okupacyjnych i odtwórczych historiach. Wszystkie pracy kodowali dla ich prawdopodobieństwa ujawnienie carcinogens i dokrewni disruptors, i pacjenta bolaka patologia co do dokrewnego receptoru statusu oceniał.

Autory zakładają w ten grupie uczestnicy które, przez wszystkie sektory, kobiety w pracach z potencjalnie wysokimi ujawnieniami carcinogens i dokrewni disrupters podwyższonego nowotworu piersi ryzyko. Sektory z narosłym ryzykiem zawrzeć rolnictwo, baru, automobilowych klingerytów fabrykuje, karmowego konserwować i działania,/uprawiać hazard. Znacząco, premenopausal nowotworu piersi ryzyko był wysoki w automobilowych klingerytach karmowych konserwować przemysłach i.

Znalezienia także sugerowali że kobiety z niskim socioeconomic statusem podwyższonego ryzyko który może wynikać od wysokich ujawnień kruszące substancje chemiczne w dochód produkci rolniczych przemysłach nauka teren i. nowotwór piersi,

Rezultaty pożyczają ciężar hipotezy łączy nowotworu piersi ryzyko zawierać prawdopodobnie ujawnienia i. carcinogens i dokrewnych disrupters Wiodący autor Brophy powiedział, "Nasz rezultaty podkreślają ważność okupacyjni studia w identyfikowaniu i określać ilościowo środowiskowych współczynników ryzyka i ilustrują wartość brać szczegółowe okupacyjne historie pacjent z nowotworem. Wspinający się dowód sugeruje że potrzebujemy oceniać okupacyjnego ujawnienia ograniczenia w wykonawczej ochronie."

Źródło: BioMed centrala

Advertisement