Overexpression BCL6 wynika w transformaci neural komórki macierzyste w cortical neurony

Cerebralny cortex jest najwięcej powikłanego struktury w nasz mózg i siedzeniu świadomość, emocja, motorowa kontrola i język. Po to, aby spełniać te funkcje komponuje różnorodny szyk nerw komórki, ja, nazwani cortical neurony które wpływają wiele neurologicznymi i neuropsychiatric chorobami.,
     
(UNI)Otwiera nowe perspektywy na móżdżkowym rozwoju i komórki macierzystej neurobiology odkrywać gen dzwoniącego BCL6 jako czynnik kluczowy w pokoleniu cortical neurony podczas embrionalnego móżdżkowego rozwoju. (ULB) (IRIBHM - fakultet medycyna) pracuje od zespołu badaniowy prowadzącego Pierre Vanderhaeghen Université libre de Bruxelles, WELBIO oficer śledczy przy Institut De Recherches Interdisciplinaires en Biologia Humaine, Moléculaire et ULB Neuroscience (, instytut)

Ten nauka publikuje online ten 18th Listopad w natury Neuroscience.
     
Drs Luca Tiberi i Jelle Samochód dostawczy Melina Ameele, utożsamiał BCL6 szukać dla czynników które mogą modulować produkcję nerw komórki w modelu neural różnicowanie od myszy embrionalnych komórek macierzystych. (FNRS kumpel przy IRIBHM, ULB,) Zakładają że overexpression BCL6 wynikał w masywnej transformaci neural komórki macierzyste w cortical neurony które byli dobrze odróżniający i czynnościowi.

Ten odkrycie zaskakiwał odpowiedzialny dla różnorodnych komórka krwi nowotworów dzwoniących lymphomas. ponieważ BCL6 jest w rzeczywistości słynnym oncogene Jakkolwiek, nic znał o ten genie w móżdżkowym rozwoju. Weryfikować ich intrygujące obserwacje wtedy egzamininowali transgenic mysz modela naukowowie dokąd BCL6 gen niszczył. Zakładają to w te mutant myszach cerebralny cortex był znamiennie mały i zawierał mniej nerw komórek. Te dane tak wskazują że BCL6 właściwie wymaga podczas normalnego móżdżkowego rozwoju dla właściwej produkci cortical neurony. Pójść dalej wyjaśniać zasadniczych cząsteczkowych mechanizmy i pokazywali że BCL6 postępuje wraz z genem dzwoniącym Sirt1 tłumić aktorów które wymagają w odnowieniu neural komórki macierzyste. karb droga przemian Ten represi zjawisko jest i jedzie neural komórki macierzyste w kierunku różnicowania irreversibly w cortical neurony "epigenetyczny".
     
Ten podstawowa praca otwiera wiele perspektywy dla neurobiology także dla nowotwór biologii ale i pytania, nie tylko rozwojowego i komórki macierzystej. Po pierwsze, ja utożsamia czynnika kluczowego dla produkci cortical nerw komórki, niektóre znacząco komórki które także dobrowolnie wpływają neurologicznymi i neuropsychiatric chorobami. w nasz mózg Po drugie, ja wyjaśnia nowatorskiego cząsteczkowego mechanizm różnicowanie, z znacząco następstwami dla nasz ogólnego zrozumienia co kontroluje różnicowanie vs. odnowienie neural komórki macierzyste. W końcu, ja przynosi wpólnie trzy ważnych graczów wymagających w krociu normalni i patologiczni procesy: BCL6, oncogene odpowiedzialny dla komórka krwi nowotworu; Sirt1, wymagający w starzeniu się, chorobie alzhaimera, metabolizmu i cukrzycach; i karb droga przemian, kluczowa dla wiele procesów jak rozwój lub oncogenesis móżdżkowy i kierowy. Te geny poprzednio no pokazywali oddziałać wzajemnie z each inny, można dobrze robić w żadny te konteksty ale, tak otwierający nowego drzwi lepszy zrozumienie patologia, biologia i potencjalny rozwój nowe terapie i.

Źródło: http://ulb.ac.be

Advertisement