Nauka utożsamia toksycznych płomieni retardants w dużo domowe leżanki przez USA.

Naukowowie donoszą wzrastającego use płomieni retardants w głównym zgromadzenie punkcie dla dorosłych, dzieci i rodzin zwierząt domowych w domu, - leżanka. Opisują pierwszy wysiłki wykrywać płomieni retardants stosować piana wśrodku leżanek znajdować w millions i utożsamiać rodzinni pokoje i żywi pokoje przez USA w nauce publikującej w ACS' czasopisma Środowiskowej nauce & technologii.

Wrzos Stapleton i koledzy wyjaśniamy że wiele Usa wytwórcy przylegają Kalifornia flammability standard i używają płomieni retardants w mieszkaniowym meble. - określający "Techniczny biuletyn 117" - (TB117) 1975 standard skupiający się na oszczędzaniu żyje ochraniać przeciw domowym ogieniom zaczynać świeczkami, dopasowaniami i innymi małymi płomieniami. (teraz modyfikujący wzrastać pożarniczego bezpieczeństwo bez płomieni retardants) Bada, jakkolwiek, wskazujący że płomieni retardants mogą migrować od piany gospodarstwo domowe pył i zwierzęta domowe zaludniać. Inny badanie łączył płomieni retardants z niekorzystnymi efekt zdrowotny. Stapleton's drużyna wykładał zbierać informację zawiera który często brakują konsumenci, leżanki który, jaki zawierają płomieni retardants i rodzaje.

Badacze analizowali 102 piankowej próbki od mieszkaniowych leżanek i zakładają że więcej wytwórcy teraz używają płomieni retardants w ich leżankach porównywać past. - wokoło 85 procentów - Dla leżanek nabywać w ostatnich siedem rok, 93 procentu zawierał płomieni retardants. Więcej niż połówka leżanki zawierali niesprawdzonych płomieni retardants lub retardants które podnosili zdrowie dotyczą, wliczając Tris" który rozważa prawdopodobny ludzki carcinogen opierający się na zwierzęcych studiach i przeprowadzał etapami - out od use w dziecko piżamach w 1977 ".

Źródło: Amerykańskiej substanci chemicznej społeczeństwo

Advertisement