Przegląd: Omega-3 tłuści kwasy mogą wciąż pomagać zapobiegać kierową chorobę

Dosłownie setki próby kliniczne, wliczając niektóre które zyskiwali rozlewną uwagę, zrobili na ewentualnych korzyściach omega-3 tłuści kwasy dla zapobiegania kierowa choroba - produkujący sprzecznych rezultaty, zróżnicowanych żądania i udaremniających konsumentów niepewnych, co wierzyć.

Niedawna analiza robić naukowami w Linus Pauling instytucie przy Oregon stanu uniwersytetem, publikującym w czasopiśmie Lipid badanie, sortował przez dużo te konkurowań znalezienia, i ono pomaga wyjaśniać dlaczego w ten sposób dużo studia wydają się przyjeżdżać przy odróżniać się wnioski.

Przegląd wnioskuje że rybi spożycie i żywienioniowi omega-3 tłustego kwasu nadprogramy możemy wciąż pomagać zapobiegać kierową chorobę; że niektóre tłuści kwasy od pewnych źródeł, są wydajni niż inny; że te mieszanki mogą mieć cenić dla poważnych problemów zdrowotnych inny niż kierowa choroba ogromny; i że prawdziwa skuteczność nowożytne lek terapie dla kierowej choroby może być jeden wyjaśnieniem dla sprzecznych znalezień na korzyściach omega-3 tłuści kwasy.

Po dekad studiować omega-3 tłustych kwasy, ja jest jasny" powiedział Donald skok, autora analiza, głównego oficera śledczego w Linus Pauling instytucie i profesora w OSU szkole wyższa, zdrowie publiczne i nauka o człowieku. "że wartość w początkowym zapobieganiu kierowa choroba,"

Ja jest mniej jasny ile wpływu" powiedział. "rybi oleje w zapobiegać dalszy sercowonaczyniowych wydarzenia w ludziach które już kierową chorobę, skok "studia ale niedawni studia robić pokazywać wartość wyrównująca dla ten cierpliwej populaci kilka dekady temu, są mniej roztrzygająco. Wierzymy że jeden wyjaśnienie jest skutecznością aktualni najnowocześniejsi traktowania teraz oferuje."

Niektóre wczesna praca która podnosił interes w omega-3 tłustych kwasach zrobił w 1970s z Greenland Inuits które jedli duże ilości ryba i znajdowali mieć niezwykle niskich poziomy choroba sercowo-naczyniowa., Ale, skok powiedział, millions ludzie teraz zagrożoni dla choroba sercowo-naczyniowa wp8lywy lekarstw tak jak statin narkotyzują dla wysokości - cholesterol; fibrates dla wysokich triglycerides; anty cienieć ich krew; i inni leki z podżegających lub arrhythmia skutkami.

Rybi oleje mogą mieć pozytywnych skutki na wszystko te ten sam sercowonaczyniowi współczynniki ryzyka praktycznie, skok powiedział, ale więc mogą leki.

Niektóre wcześni studia robić na rybim oleju byli przed w ten sposób wiele wydajnymi lekarstwami szeroko używają, "- dostępny i ciężko -" skok powiedział. "I ludzie często zapominają ich najlepszy wartość i często gdy używają dla przedłużonych okresów. że odżywki, jak rybi oleje, są mniej możne niż lek na receptę,

Gdy w ten sposób wiele ludzie w te studiach wziąć reżim lekarstwa adresować ten sam zagadnienia który także wpływać można rybi olej, ja jest łatwy rozumieć" go powiedział. "dlaczego jakaś dodająca korzyść od rybich olejów jest trudna wykrywać,"

Punkt, skok, powiedział, no jest że ich omega-3 tłuści kwasy żadny wartość - robi. Ale dla studiów które często zrobią ich wartość w chorobie sercowo-naczyniowej, gdy pacjenci biorą innych lekarstwa które wartość jest mniej jasna.,

Szeroki ciało inny badanie, mówi, robi je jasny że omega-3 tłuści kwasy także świadczenia zdrowotne które iść poza choroba sercowo-naczyniowa. Pokazywali ulepszać wizualnego acuity; ulepszamy poznawczą funkcję i zmniejszamy demencję; zmniejszamy rozognienie i niektóre typ nowotwór być może, tak jak rak okrężnicy; i zmniejszamy sumaryczną śmiertelność.

Wśród znalezień ten przegląd:

  • Znacząco typ omega-3 tłusty kwas dla zdrowie ludzkie jest DHA który jest dominującym omega-3 tłustym kwasem który akumuluje w tkankach.,
  • Czerpiący źródła te tłuści kwasy tak jak flaxseed oleju lub chia ziarna, mniej korzyści niż tamto od zimnej wody ryba, przez różnic w jak ciało ludzkie przetwarza te odżywki.
  • Ryba lub oleju dla jednostek niechętnych spożywać nadprogramy lub niezdolnych, niektóre produkty robić od drożdże lub algi są wysokiej jakości.
  • Ja jest trudny być pewny kwota omega-3 tłuści kwasy w podnoszącej ryba, ponieważ te ryba wymaga żywienioniowego omega-3 supplementation.

Wciąż wierzymy dowód jesteśmy silnym" skokiem powiedzieliśmy. "że EPA, DHA zawartość w i jest znacząco zdrowie i zapobieganie choroba sercowo-naczyniowa, kierowych tkankach i krwi" "spotykać aktualne rekomendacje dla początkowego zapobiegania choroba sercowo-naczyniowa, jednostki radzimy spożywać 200-300 miligramów łączący DHA i EPA na dzień."

Źródło: Oregon stanu uniwersytet

Advertisement