VTT rozwija nowego skrytki narzędzie zarządzania

Dla udoskonalającego cierpliwego bezpieczeństwa, VTT Techniczny centrum badań Finlandia rozwijał nowego zarządzanie modela opierającego się na klient potrzebach. Wszystkie aktorzy bierze część w organizacyjnej aktywności w socjalny i opiek zdrowotnych organizacjach bawić się kluczowego rola w zbawczym zarządzaniu wliczając pacjenta -. Oba w Finlandia i za granicą, tam  jest jasny potrzeba dla systematycznego ulepszenia cierpliwy bezpieczeństwo. Cierpliwy bezpieczeństwo no może ulepszający po prostu robić nowym regułom. Na przeciwieństwie, czasem nowe reguły mogli robić pracie opieka zdrowotna profesjonaliści komplikujący i nawet zmniejszać bezpieczeństwo. Nowy przetwórczy zbawczy zarządzanie jakby wymaga. Ten nowy, opierający się zarządzanie model, już ono używa przy Vaasa centrali szpitalem.

Cierpliwy bezpieczeństwo no jest właśnie niepokojącej sprawy dla indywidualnych profesjonalistów. Raczej, ja jest produktem całkowite organisation akcje. Nowy przetwórczy zarządzanie modela wp8lywy konto połączony w sieci natura opieka zdrowotna, nieprzerwani traktowanie łańcuchy i pomyślność opieka zdrowotna personel dla pacjentów.

"skrytki zarządzanie musi przeglądać jako wspólna sprawa. W dodatku do harmonizowanie procedurami i regułami, współpraca między aktorami i organisation musimy wspierający. Pacjenci muszą także przeglądać jako część zarządzania i lepiej robić ich osobista wiedza specjalistyczna musi use", mówi VTT Starszego naukowa Elina Pietikäinen.

"dyskusja głownie krąży wokoło wysoce widocznych zagadnień odnosić sie cierpliwy bezpieczeństwo tak jak spadki. Jakkolwiek, cierpliwy bezpieczeństwo może także zagrażający w niezauważonym, stoniowym sposobie. Na przykład, biedny odżywianie może przedstawiać zbawczego problem w długookresowej opiece."

Kluczowy cel jest tworzyć dobrych warunki wstępnych które pomagają ekspertów utożsamiać zagrożenia odnosić sie ich praca i robić ich pracom flexibly i dobrze., jak ich praca łączy to inny, To wymaga długoterminowego, konsekwentnego zbawczego zarządzanie i sterowanie organisational kultura.

Pacjenci themselves także bawić się znacząco rola w zapewniać cierpliwego bezpieczeństwo. Na przykład, pacjenci mogą donosić niebezpieczne sytuacje przez ten sam systemu jak to używać pielęgniarkami. Pacjenci muszą dawać więcej informaci o, otrzymywają przewodnictwo w bezpiecznym use medycyna ryzyko brać ich lekarstwo i, na przykład, i. zagrożeniach odnosić sie Ja no jest dosyć że pacjenci znają co robić. Są, jeżeli pacjent dla jeden powodu, lub inny, jest niezdolny stosować się z traktowanie instrukcjami. dlaczego, co rzeczy zrobią w sposobie muszą także rozumieć i można zdarzać się

Przedstawiciele pacjentów skojarzenia mogą uczestniczyć w projekcie szpitalne praktyki i zmiany w one, przyczynia się perspektywę grupa reprezentują. Pacjentów skojarzenia ręki wiedzę as well as pomysły na nowych rozwiązaniach dla one typowi ryzyko i problemy traktowania odnosić sie w wiele skrzynkach. Mogą funkcjonować jak iść między pacjentami i szpitalami.

Cierpliwy bezpieczeństwo przewaga konkurencyjna

Vaasa Środkowy szpital jest pionierem w systematycznym cierpliwym zbawczym rozwoju. Przy ten szpitalem, pacjenci i ich krewnemu już dawali wewnątrz wielkiemu zaangażowania - cierpliwemu zbawczemu zarządzaniu. Zapoczątkowywający few wpisuje persons, to stopniowo rozprzestrzeniał zostać organisational siłą dla zmiany.

Najpierw, systematyczny cierpliwy zbawczy zarządzanie uwydatniał przewodnictwo akcje i harmonisation jednostki i jednostki, ale więcej ostrość stopniowo dać inne kluczowe zasady przetwórczy cierpliwy zbawczy zarządzanie. Na przykład, grupy i sieci dla udogadniać komunikację na sprawach odnosić sie cierpliwy bezpieczeństwo ustanawiali w Vaasa. Miarowi cenienia stan cierpliwy bezpieczeństwo także zaczynali, i długookresowi rozwojów cele odnosić sie cierpliwy bezpieczeństwo ustawiali dla organisation.

Organisation także zachęcał dyskusję jak personel moc flexibly uzasadniał cierpliwego bezpieczeństwo w konfliktach spotykają w ich dziennej pracie. Vaasa Środkowy szpital mianował specjalnych cierpliwych zbawczych ekspertów i grup roboczych które także zawierają przedstawicieli pacjentów skojarzenia., Pacjenci mogą także używać szpitala incydentu system donosić jakaś incydenty mogą spotykać. Sedno cel jest robić cierpliwej zbawczej perspektywicznej części dzienna praca, normalny zarządzanie i interakcja z pacjentami.

Nowi produkty i usługa wymagający

Bezpieczeństwo usługa będzie znaczącym przewagą konkurencyjną dla socjalny i opiek zdrowotnych organisations w przyszłości, z perspektywy pracowników i pacjentów. Rozwój potrzeby odnosić sie cierpliwe bezpieczeństwo także ordynackie okazje biznesowe, ponieważ tam  jest brak zbawczego zarządzania wiedza specjalistyczna w polu.

Ostatnio uzupełniającym dwuletnim "safetyAsset - Cierpliwy bezpieczeństwo gdy wartość w socjalny i opieki zdrowotnej" projekcie wynikał w rozwoju nowe narzędzia i usługa w poparciu dla cierpliwego zbawczego zarządzanie. Na przykład projekt zobaczył narodziny Cierpliwa Zbawczego raportu online usługa rozwijać Huperman Oy SPro planowania cierpliwy zbawczy narzędzie działania modelem i rozwojem dla trenować Awanic Oy i NHG rewizi, ilość i pacjenta bezpieczeństwo w opiek zdrowotnych organisations.

VTT był jeden środkowe siły w zachęcającej dyskusi na cierpliwym bezpieczeństwie w Finlandia. Osiągnięcia zawierają haiPro incydentu reportażu system rozwijać przy VTT i powiązaną procedurą które szeroko adoptowali Fińskimi opiek zdrowotnych organisations., (obecnie utrzymującą wir firmą Awanic) System był kluczowym narzędziem w posuwać się naprzód rozwój cierpliwy bezpieczeństwo w Finlandia.

Podczas "safetyAsset - Cierpliwy bezpieczeństwo jako wartość w socjalny i opieki zdrowotnej" projekcie, VTT dalej rozwijał TUK zbawczą kulturę dla oceniać stan bezpieczeństwo wśród organisations. Kwestionariusz używa kilka funkcjonujące socjalny i opieki zdrowotnej jednostki. Ja mieć nadzieję że kwestionariusz pomaga tworzyć lepszy całkowitego zrozumienie wyzwania stawia czoło cierpliwego zbawczego zarządzanie w strengths i Fińskim systemu opieki zdrowotnej i socjalny.

Źródło: http://www.vtt.fi/inf/pdf/technology/2012/T58.pdf

Advertisement