Uniwersyteta Chicago profesora wygran Manpei Suzuki Międzynarodowa nagroda dla cukrzyc pracuje

Graeme Ian Bell, PhD Louis blok Odróżniał Usługowego profesora medycyny i Ludzkie genetyka i oficerowi śledczemu w Kovler cukrzycach Ześrodkowywają przy uniwersytetem chicago, nagradzają Manpei Suzuki Międzynarodową nagrodę dla 2012 dla jego torowanie pracy w rozumieć rola w genetyka traktowaniu cukrzyce i diagnozie.

Nagroda świat wielka nagroda dla cukrzyc bada, zawiera, świadectwo honor, Japoński objet i $150.000, - d ' sztuka. Inauguruje w 2008 upamiętniać 15th rocznicę Manpei Suzuki cukrzyc podstawa nagroda honoruje "tamto które oświecali badaczów w polu cukrzyce z ich znakomitymi naukowymi osiągnięciami i oryginałem dookoła świata."

Bell ono rozpoznaje, według komisi kwalifikacyjnej, dato che jego "rozlegli i groundbreaking wkłady nad wiele rok wiele punktów zwrotnych odkrycie w cukrzycach badają utylizowywać potężne technologie cząsteczkowa biologia i genetyka." Otrzymywa nagrodę i przedstawia pamiątkowego wykład na Feb. 5 przy ceremonią wręczenia nagród w Tokio, 2013.

Bell jest drugi naukowem od uniwersyteta chicago wygrywać ten prestiżową nagrodę w pięć rok ono dać. Jego kolega Donald F. Steiner, MD A.N. Pritzker Odróżniał Usługowego emerytowanego profesora medycyna, biochemie i Cząsteczkowa biologia, otrzymywającego nagroda dla 2009.

"To jest cudowny honor i bardzo przyjemna niespodzianka," Bell powiedział. "jestem dumny ono znajdować wśród taki wybitnej firmy i zadawalający ten praca od nasz laboratorium i nasz wiele kolaborantów miał wpływ na polu i rozpoznającego w ten sposobie."

Bell studiuje genetyka cukrzyce mellitus i biologię secreting trzustkowa komórka. Klonował dużo geny które są kluczowi w przepisie glikoza metabolizm wliczając insuliny, glucagon, glikoza transporterów i wiele inny. i charakteryzował

Pracujący z kolegą Nancy Cox, PhD, profesor medycyny, Ludzkie genetyka i sekci Genetyczna medycyna szef, przy uniwersytetem chicago, Bell odkrywał mutacje w genach dla glucokinase i dla trzy transkrybowanie czynników które powodują dzwonił początek cukrzyce potomstwa początek forma cukrzyce. Once myśleć być bardzo rzadki, ten forma cukrzyce reprezentuje up to 5 procentów skrzynki. Poprawna genetyczna diagnoza może zmieniać traktowanie i ulepszać klinicznego wynika.

"Być może jest swój zakresem wybitny aspekt Graeme badanie w cukrzycach," Cox powiedział. "robił fundamentalnym odkrycie, ale także chce upewniał się że pacjenci korzystają szybko od tamte postępów. Angażuje z naukowami w opiek zdrowotnych ekonomiach oceniać w rutynowego opieka nad pacjentem, pracuje z klinicystami rozwijać protokoły dla ten przekładu, i. korzyści tłumaczyć badawczych znalezienia i koszty Few zdolność robić i przejażdżkę podstawowemu, translacyjnemu i klinicznemu badaniu, w ten sposób efektywnie. To jest zasłużony honor."

Bell jest kluczowym członkiem uniwersytet chicago medycyny cukrzyce genetyka zespalają się, czyj praca wymaga używać genetykę personalizować traktowanie celującego pacjenta odmianowy genetyczny defekt. Dzieci z cukrzycami zapewniają dramatycznego przykład ten podejście. Prawie cukrzyce należne mutacje w genach połówka. Niektóre te dzieci mogą taktujący z pigułkami które kompensują dla genetycznego defektu, z insulinowymi strzałami raczej niż. Więcej niż 1.500 członków rodziny i pacjenci teraz uczestniczą w genetycznych studiach celujących przy udoskonalającym traktowaniem przez lepszy zrozumienia genetyka.

Manpei Suzuki cukrzyc podstawa promuje badanie na cukrzycach zachęcającymi międzynarodowymi kontaktami wśród młodych naukowów. Manpei Suzuki, były przewodniczący federacja Farmaceutyczny wytwórcy skojarzenie Japonia, prezes zarządu dyrektory Sankyo Co. Ltd. Japoński dom Councilors i członek, cierpiał od cukrzyc mellitus w ostatni rok jego życie. Zgodnie z jego ostatnimi życzeniami, jego wdowi Mitsu Suzuki ustanawiał podstawę wspierać cukrzycy badanie.

Według podstawy, kreatywnie podstawowi i stosować studia są wymagającym opłatą błyskawiczny starzenie się który zdarza się w xxi wiek. "społeczeństwo" Międzynarodowa wymiana wśród badaczów który pomagają ulepszać opieki zdrowotnej technologię i rozwijać nowych opieka zdrowotna zasoby w Japonia fundacyjni poparcia ". To, z kolei prowadzi ulepszenia w, może mieć poważne konsekwencje dla ich jakości życia, choroba która wpływa wiele ludzi i." zapobieganiu, diagnozie i traktowaniu cukrzyce

Źródło: Uniwersytet Chicago

Advertisement