Rodzicielski zaangażowanie zapobiega use, ogranicza dziećmi lub alkoholu i marihuany

Nowy badanie od Pólnocna Karolina stanu uniwersyteta, Brigham Młodego uniwersyteta i Pennsylwania stanu uniwersyteta znalezisk niż szkolnego środowisko jeśli chodzi o, zapobiegać use dziećmi lub ograniczać alkoholu i marihuany. że rodzicielski zaangażowanie jest znacząco

"Wychowywa sztukę znacząco rola w kształtować decyzje ich dzieci robią jeśli chodzi o alkohol i marihuana," mówi Dr. Toby Pakuneczek, profesor socjologia i współautor, przy NC stanem papier na pracie. "być jaśni, szkoła programy ale więzi które adresuje alkohol i marihuana use jest zdecydowanie wartościowa, są znacząco. rodzice tworzą z ich dziećmi Idealnie, możemy mieć oba."

Badacze oceniali dane od narodowo przedstawicielskiej nauki, rodzice, nauczyciele as well as dyrektory szkoły która zbierał informację od więcej niż 10.000 uczni, ich.

Specyficznie badacze patrzejący jak "rodzinny ogólnospołeczny kapitał" i "szkolny ogólnospołeczny kapitał" wpływaliśmy częstotliwość and/or prawdopodobieństwo dziećmi marihuany use i alkoholu use. Rodzinny ogólnospołeczny kapitał może w zasadzie opisujący gdy więzi między rodzicami i dziećmi, tak jak zaufanie, otwarte linie komunikacja i aktywnego zobowiązanie w dziecka życiu. Szkolny ogólnospołeczny kapitał chwyta szkoły zdolność słuzyć jako pozytywny środowisko dla uczyć się, wliczając miar tak jak studencki zaangażowanie w extracurricular aktywność, nauczyciela morale adresować potrzeby indywidualni ucznie i zdolności nauczyciele.

Badacze oceniali marihuany use i alkoholu use oddzielnie. Badacze zakładają że ucznie z wysokimi poziomami rodzinny ogólnospołeczny kapitał i niskimi poziomami szkolny ogólnospołeczny kapitał byli mniej prawdopodobny używać marihuany lub alkoholu niż ucznie z wysokimi poziomami szkolny ogólnospołeczny kapitał ale niski rodzinny ogólnospołeczny kapitał w oba skrzynkach. - lub używać tamte substancje dobrowolnie less -

Źródło: Pólnocna Karolina stanu uniwersytet

Advertisement