Uosobiona odbytniczego nowotworu terapia pokazuje obietnicę

Kirsty Oswald, medwirenews reporter

Uosobiona chemoterapia dla odbytniczego nowotworu wynika w wysokich wskaźnikach pathologic odpowiedź, wskazuje rezultaty pilotowa nauka.

Te dane pokazują" mówją Antonio Cubillo i koledzy. "że ja jest prawdopodobny prowadzić wybór chemoterapia w pacjentach z odbytniczym nowotworem stosuje prostego, niedrogiego i praktycznego algorytm," (Universidad UE San Pablo, Madryt, Hiszpania,)

Nauka zawrzeć 16 pacjentów z T3 and/or pozytywu chorobą. Sześć, 8 tygodni przed operacją, pacjenci otrzymywali capecitabine 5 dni na tydzień, modulaci promieniolecznictwo i dodatkowego traktowanie, według algorytmu.

Tylko cztery pacjenta otrzymywali właśnie capecitabine, podczas gdy cztery pacjenta z wysokimi Topo-1-positive bolakami otrzymywali irinotecan, i osiem tamto z bolakami negatywnymi dla Topo-1 i ERCC-1 otrzymywali oxaliplatin. Dodatkowo, 10 pacjentów z KRAS- lub mutującego bolakami otrzymywali bevacizumab, i sześć pacjentów z dzikim typ mutacja otrzymywali cetuximab.

W wszystko, 11 pacjent downstaging T scena, i tylko jeden pacjent posuwał się naprzód od T2 T3. Żadny pacjenci przedstawiający z nowym limfa guzka zaangażowaniem i osiem pacjentów, doświadczali downstaging N scena.

W sumie, 81% żadny guzka zaangażowanie po traktowania, i 50% zupełną pathologic odpowiedź. Autory mówją że to porównuje typowy tempo 16% donoszący w analizach.

Co ciekawe autory zakładają (PET) z tylko dwa pacjentami z negatywnym zwierzęciem domowym wynikają pokazywać bolak regresję stopień 4. że pozytron emisi terenoznawstwo był biednym predictor wyniki, Mówją że to mógł być ponieważ wykonywali zwierzę domowe naukę przy końcówką traktowanie, podczas gdy niedawny badanie sugeruje ja może być lepszy wykonywać je tydzień po tym jak pretreatment zaczyna.

Podczas gdy autory mówją że ich rezultaty są zachęcający i opisują cierpliwych wyniki jak "wybitny," ostrzegają że mały rozmiar ich nauka ogranicza interpretację rezultaty.

"Ten strategia musi badająca w randomizującej fazy II nauce porównującej z konwencjonalni 5 opierającym się chemoradiation," one wnioskuje w Amerykańskim czasopiśmie Kliniczna onkologia.

Licensed from medwireNews with permission from Springer Healthcare Ltd. ©Springer Healthcare Ltd. All rights reserved. Neither of these parties endorse or recommend any commercial products, services, or equipment.

Advertisement