Badacze odkrywają mechanizm który wyłacza daleko komórek przewiezione regulacyjne proteiny

Badacze przy pocieraniem od MPI Dortmund i odkrywali mechanizm który wyłacza daleko komórka transportu regulacyjne proteiny. Byli sprawnie rozwiązywać w szczególe jak środkowy przełącznikowy proteinowy Rab reguluje z dwa "proteinowymi palcami" swój interakcja partnerami. Formalnie i dynamiczny dane donosi badaczami prowadzącymi Prof. Dr. Klaus Gerwert i Prof. Dr. Roger S przysmakiem w Onlinym Wczesnym wydaniu czasopismo PNAS. (krzesło Biophysics, pocieranie,) (max planck institute Dortmund, Niemcy dla Cząsteczkowej fizjologii,) W przeciwieństwie do komórki wzrostowy proteinowy Rasa która reguluje z tylko jeden "palcem", "w "zaskakująco znajdowaliśmy palec zmiany mechanizm w Rabie ", ". To rzuca całkowicie nowy światło na funkcjonować pewni enzymy mały GTPases, Klaus który należy Rab", Gerwert wyjaśnia.

Przełącznikowe proteiny kojarzyć z różnorodnymi chorobami

W przeciwieństwie do Ras protein które regulują komórka przyrosta, Raba GTPases kontrola różnorodne przewiezione operacje między różnymi terenami komórka. (także nazwane Rab proteiny) Jeżeli przewieziony system niszczy, choroby tak jak otyłość mogą zdarzać się. Rab proteiny pracują jako zmiana jak Ras proteiny, właśnie. W "na" stanie wysokoenergetyczna molekuła GTP oprawia, w "z" stanu energii GDP. Rozszczepienie GTP GDP katalizuje określać rabGAP proteinami. W w ten sposób robić, GTP rozszczepia w GDP i fosfat. Zespół badaniowy obserwował zasadniczą reakcję w czas i przestrzeń z wysokim ewentualnym atomowym postanowieniem pierwszy raz.

Najpierw zdjęcie cały film, wtedy

Używać Radiologiczną struktury analizę badacze najpierw ustalali przestrzenną strukturę proteinowy kompleks. Dane pokazywali palec amino zjadliwy arginine i drugi palec glutamina. Arginine palec już znał od Rasa. Glutamina palec jest nowy i zaskakiwanie. rabGAP penetruje w oprawy kieszeń Rab z oba palcami i przyśpiesza GTP rozszczepienie nad pięć rzędami wielkości. Biofizycy obserwowali ten dynamicznego proces w rzeczywistej używa FTIR spektroskopii. "W kontraście do Radiologicznej struktury analizy, FTIR spektroskopia nie tylko daje my zdjęciu reakcja, ale całkowity film", mówi PD Dr. Carsten K-tting. Rezultat: katalityczni palce penetrują równocześnie w oprawy kieszeń i opuszczają mnie rozłupany od GTP z fosfatem.

Medically ciekawy mechanizm

W ich eksperymencie badacze egzamininowali proteinę Rab1b TBC1D20 i rabGAP. Inny Raba rabGAPs i są jednakowi te dwa przedstawiciela. Tak, zakładamy", Konstantin "że także oddziałają wzajemnie przez palca mechanizmu Gavriljuk spekuluje. Zdolność także wyłaczać daleko mutować Rab proteiny palca system, i.e mutujący GTPases, mógł także być medically prawdziwy ciekawić. Ja był wyobrażalny rozwijać małe molekuły i zmianę które przedrzeźnia palca mechanizm, z innego mutanta GTPases tak jak Rasa który emituje niekontrolowanych wzrostowych sygnały i tak wymaga w przerzut formaci. tak,

Źródło: uniwersytet Bochum

Advertisement