Radykalna operacja trwa korzyści dla epileptycznych dzieci

Eleanor mcDermid, Starszy medwirenews reporter

Hemispherectomy w dzieciach z medically oporną epilepsją oferuje wysokiego wskaźnika długookresowa schwytanie kontrola, raportowi USA badacze.

Tercja dzieci które przechodzili procedurę byli bezpłatnymi wokoło 5 rok opóźnionymi, mówją Ajay od Cleveland kliniki w Ohio, Gupta i koledzy. I pokaźna proporcja tamto z schwytanie recydywą ważnego ulepszenie od linii końcowej, one donosi w neurologii.

W towarzyszy artykule wstępnym, Samuel Wiebe i Anne góra lodowa mówimy: (uniwersytet Calgary, Alberta, Kanada,) (Północno-zachodni Feinberg szkoła medyczna Chicago, Illinois, usa) "Ponieważ hemispherectomy często wykonuje w dzieciach które już osoba o umiarkowanych poglądach surowy hemiplegia dodający motorowi niedobory od operaci są ogólny niscy.

Furthermore, daje plastyczności w rozwija mózg, operacja może pozwolić przeorganizowania i konserwaci oba funkcja motorowa i poznawcza. "gdy robi wcześnie"

Ale stresują się "i inni czynnościowi wyniki w dzieciach globalni negatywni efekty na ich życiach na ich rodzinach i i pozytyw, lub." że "wciąż brakujemy całościową ocenę rozwojowy, poznawczą,"

170 dzieci w nauce byli 7 lat na średnia, gdy przechodzili hemispherectomy. Średnia 5,3 roku opóźniony, 66% dzieci zostawał zgodnie bezpłatny od 7 dni po operaci.

Wśród innych dzieci, 5% opóźnionego darowanie, 9% więcej niż 90% ulepszenie w schwytanie częstotliwości i natężeniu, (cała kohorta) i 6% 50-90% ulepszenie. Dalszy 3% less niż 50% ulepszenie, 4% żadny ulepszenie, i schwytanie ciężar był niewiadomy w zostaje 6%.

Kombinezon, 80% dzieci dokonujący uzupełnia wolność od schwytanie lub ważny ulepszenie, mówi Gupta et al.

Drużyna zakłada dwa czynników które niezależnie przepowiadali schwytanie recydywę po rozliczać dla wieloskładnikowych confounders. Te byli obecność bilateralne anormalność na pozytron emisi tomografii która nastroszony recydywy ryzyka 2,53 fałd i mieć schwytanie wśród 7 dni hemispherectomy, które podnosili ryzyka 7,03 fałd., Właśnie 29% pacjenci z oba te czynnikami dokonywał wolność od schwytanie.

Dwadzieścia trzy dziecka w nauce przechodzili hemispherectomy dla the second time. To udowadniał kuracyjny w osiem sugeruje chirurgicznie niepowodzenia pierwszy procedura. (35%) Jakkolwiek, wytrwali schwytanie w inny 65% insynuowali nieodłącznego epileptogenicity w innej hemisferze.

Hence nacisk musi zawierać analizę anormalność w opposite hemisferze która może wskazywać niezależnego epileptogenicity," mówi badaczów. ", podczas gdy oceniający kandydatów dla hemispherectomy,"

Licensed from medwireNews with permission from Springer Healthcare Ltd. ©Springer Healthcare Ltd. All rights reserved. Neither of these parties endorse or recommend any commercial products, services, or equipment.

Advertisement