Calmangafodipir gacenia przeciw efektom ubocznym leczenia raka

Lek rozwijał przy Linköping uniwersytetem w Szwecja gaceniach przeciw efektom ubocznym leczenia raka podczas gdy umacniający skutki na przerzucie. Międzynarodowy leka cenienie teraz zaczyna up na wielkiej grupie pacjenci.

Rezultaty studia z mieszanką, znać jako calmangafodipir, publikowali w opóźnionym zagadnieniu nowotworu czasopisma Translacyjna onkologia z profesorem Rolf G.G. Andersson jako główny autor.

Badanie na substanci dzwoniącej mangafodipir który używał zapoczątkowywał, gdy kontrasta środki w rezonansie magnetycznym skanują. Ale farmakolodzy przy LiU odkrywali że ja także ochraniał zdrowe komórki w połączeniu z leczeniami raka.

Zakładamy" mówimy profesora Andersson. "że substancja mógł wpływać formację tlenowi radykałowie które są przyczyną efekty uboczni w chemoterapii,"

Na przykład liczba która otwiera drzwi infekcje które mogli nawet być śmiertelne. białe komórki krwi zmniejsza drastycznie w wszystkie pacjentach prawie,

Badacze zaczynali z komórka testami i wtedy pójść dalej myszy infekować z komórkami nowotworowymi. Myszy taktowali z chemoterapią i byli zarządzającym mangafodipir w tym samym czasie. Przerzut formacja zmniejszał podczas gdy białe komórki krwi ochraniali.

Jeden problem był że wielka porcja mangan w substanci uwalniał; jako konsekwencja pozytywny skutek łagodniał. Bezpłatny mangan może także być jadowitego i przyczyny uszkodzeniem mózgu.

"przerabialiśmy substancję i zamienialiśmy mnóstwo mangan z wapniami. To poddawał się niewywrotnego kompleks który obracał out być przy chronienie komórkami nawet lepiej, w ten sposób wzrasta nowotworu skutek," mówi profesora Andersson.

Skutek mangafodipir na pacjentach z rakiem okrężnicy który publikował w Translacyjnej onkologii w Luty 2012. potwierdzał w małej nauce,

Jan Olof G. Karlsson jest starszym wykładowcą przy Linköping uniwersytetem i badaczem starszy rangą przy pledPharma AB który rozwija leka, który wprowadzać na rynek pod gatunku imieniem pledOx®. Międzynarodowa fazy 2 nauka, wymaga pacjentów z nowotworem wielki jelito, ostatnio zapoczątkowywał. Rezultaty oczekują przy końcówką rok.

Źródło: Linköping uniwersytet w Szwecja

Advertisement