Nowy oblicza system ustala wieka i płeć zwłoki z niezawodnością 95%

Badacze przy uniwersytetem Granada, Hiszpania, projektowali nowego oblicza system który ustala płeć zwłoki z niezawodnością 95% i wieka. Ten system opiera się na bezpłatnym oprogramowaniu dzwoniącym Wizerunek i bezpłatny DICOM displayer dzwoniący Pacs. Ten najnowocześniejszy system jest bardzo różny od tradycyjnych macroscopy systemów używać oceniać osteoarticular cechy zwłoki, i ono jest target44_0_ przyjazny dla użytkownika i szybki.

Autor ten nauka jest Manuel L-pez Alcaraz, badacz przy Sądowym antropologii laboratorium uniwersytet Granada, we współpracy z profesorami Miguel Botella L-pez, Inmaculada Alem-n Aguilera i Pedro Manuel Garamendi Gonz-lez.

Autory nauka egzamininowali 169 DICOM kartotek CT obrazy cyfrowi pacjenci między 17 i 90 rok ximpx losu angeles Mancha zdrowie usługa wiek (Cyfrowy zobrazowanie, komunikacja w medycynie i wzorzec międzynarodowy dla zakłócać medycznych wizerunki,) (SESCAM).

Histogram analiza

Badacze egzamininowali sagitalne sekcje articular powierzchnia tak uzyskuje cztery sekci łonowy symphysis i pubis: dwa sekci symphysis, dwa sekci pubis, i. Zobrazowanie techniki analizować sekcje używali, histogramy struktury uzyskiwali i statystyczni zmienny histogramy wchodzić do w wizerunku program ustalać jak histogramy odnosić sie starzeć się i płeć.

"wiek i płeć jesteśmy istotni dla identyfikaci zwłoki, i pubis jest szczególnie istotny dla ten purpose. W nasz nauce, wykorzystywaliśmy wielką pojemność dyskryminować między różnymi szarymi cieniami w histogramie ustalać systemy komputerowi, Lopez Alcaraz stany. (ludzki oko tylko dyskryminować 64 może) jak histogramy mogą zapewniać informację o wieku i płci" Badacz notatki że ten technika można być pożytecznie w virtopsies lub wirtualnych autopsja. "Przy teraźniejszością główna wada wirtualna autopsja jest że ja no może zamieniać makroskopijną analizę tkanki dla identyfikaci potencjalne patologie, ustalający ocenia kurs uraz,… etc., ja może stosować wirtualna autopsja zapewniać jeszcze więcej odpowiedzi niż tradycyjne analiz metody. czy uraz wyrządzał przed lub po śmiercią Gdy nowa technika opiera się na wizerunek analizie

Badacz twierdzi że to jest krok w polu Sądowa antropologia naprzód. "musimy zamieniać tradycyjne osteological metody z nowymi technologiami i wykorzystywać przewagi wizualne komunikacje wizerunek era i" badaczów stany.

W dodatku, ten nauka zaprzecza tradycyjnego przypuszczenie w Sądowej antropologii że pubis jest tylko pożytecznie dla identyfikaci zwłoki w pełnoletnim pasmie 20, 40 rok. "uzyskiwaliśmy znakomitych rezultaty w identyfikaci zwłoki ludzie starych niż 50 rok w mężczyzna, szczególnie" autor notatki.

Źródło: Uniwersytet Granada

Advertisement