Everolimus traktowania opcja dla tuberous miażdżyca pacjentów

Sally Robertson, medwirenews reporter

Badacze pokazywali że immunosuppressant everolimus zapewnia potencjalną nową traktowanie opcję dla pacjentów z tuberous miażdżycą i kojarzonymi angiomyolipomas.

W randomizować, fazy III próba lek był wydajna niż placebo przy zmniejszać angiomyolipoma pojemność i także demonstrował dopuszczalnego zbawczego profil, one donosi.

"Ten znalezienie otwiera alternatywną aleję dla traktowania pacjenci które no są ulegli chirurgicznie interwencja," mówi John Bissler i koledzy. (Cincinnati Children szpitala centrum medyczne, Ohio, usa) Uwydatniali że 40% pacjenci w ich próbie już przechodził najeźdźczą chirurgicznie procedurę ale wciąż wymagającą interwencję podkreśla ograniczenia ten podejście.

Jak zrelacjonowane w The Lancet, 33 79 pacjentów które otrzymywali everolimus 10 mg/day redukcję w angiomyolipoma 50% lub więcej i byli bezpłatni angiomyolipoma progresja po średniego leka ujawnienia 38 tygodni, (42%) podczas gdy żadny taki odpowiedź obserwował w placebo grupie.

W towarzyszy komentarzu, Prasanna Sooriakumaran i Christopher Anderson od St George państwowej służby zdrowia zaufania w Londyn, UK, mówimy to jest "wysoce znaczący i, wierzymy, clinically znaczący znalezienie."

Średni czas angiomyolipoma odpowiedź był 2,9 miesiącami i traktowanie skutek zostawał konsekwentnym gdy pacjenci nawarstwiali warstwami, rodzajem, wiekiem lub rasą.

Sześć miesięcy po linii końcowej oceny no rozwijali się w 98% pacjenci które otrzymywali everolimus, angiomyolipomas, porównują z 83% placebo grupa. I po 12 miesięcy zostawał bezpłatnym, 92% tamto które otrzymywali everolimus, podczas gdy tylko 25% byli bezpłatny. co otrzymywali placebo

Najwięcej pospolitych niekorzystnych wydarzeń z everolimus traktowaniem byli stomatitis, nasopharyngitis jak lesions i 5% tamto które wziąć placebo traktowanie., i, które zdarzali się w 48%, 24% i 22% pacjenci, porównują z 8%, 31%, Jakkolwiek, te niekorzystni wydarzenia byli przeważnie łagodni i ogólny kierujący, donosi drużyny. podczas gdy pacjenci kontynuowali everolimus traktowanie

"gratulujemy autorów ten nauka," mówi Soorakumaran i Anderson. "Ich rezultaty są obiecujący i są prawdopodobni zwiastować nowego podejście traktowanie ten choroba rzadka ale poważna."

Licensed from medwireNews with permission from Springer Healthcare Ltd. ©Springer Healthcare Ltd. All rights reserved. Neither of these parties endorse or recommend any commercial products, services, or equipment.

Advertisement