Nauka zrzuca nowego światło na uczenie i robić

W eksperymentach na szczurach outfitted z malutkimi gogle, naukowowie mówją one uczył się specyficznie timed oczekiwania przyszłościowe nagrody ale może także "uczyć się" i tworzyć czasów interwały. że mózg wzroku przerobu początkowy centrum nie tylko retransmituje wizualnych bodzów, Badanie drużyną przy Johns Hopkins Uniwersytecką szkołą medyczną, Massachusetts Institute Of Technology i jaty nowy światło na uczenie i robić oficery śledczy mówi i mógł pomagać wyjaśniać, dlaczego ludzie pamięta ostatnie wydarzenia z chorobą alzhaimera kłopot.

Rezultaty nauka w czasopismo neuronie, sugerują że związki wśród nerw komórki sieci w przerobu centrum mogą umacniający neurochemical acetylocholiną którą secrete myśleć mózg, (ACh) po tym jak nagroda otrzymywa. Tylko wpływają ACh który z kolei pozwoli tamte nerw sieci kojarzyć wizualną wskazówkę z nagrodą. nerw komórki sieci ostatnio stymulować błyskiem dostarczającym przez gogle światło, Ponieważ móżdżkowe struktury wysoce chronią w ssakach znalezienia prawdopodobnie paralele w istotach ludzkich, mówją.

Odkrywaliśmy że nerw komórki w ten części mózg początkowy wizualny cortex, wydają się są sprawnie rozwijać cząsteczkowych wspominki, pomaga my rozumieją" mówją Marshall Hussain Shuler, Ph.D., asystent profesora neuroscience przy instytutem dla Podstawowych Biomedycznych nauk przy Johns Hopkins uniwersyteta szkołą medyczną. "jak zwierzęta uczą się przepowiadać dający satysfakcję wyniki,"

Maksymalizować przetrwanie pamiętać musi, zwierzęcia mózg jaki wskazówki poprzedzają pozytywnego lub negatywnego wydarzenie, pozwolić zwierzęcia zmieniać swój zachowanie wzrastać nagrody i zmniejszać wpadki. W CC$MIT nauce badacze szukali klarowność o jak mózg łączy wizualną informację powikłana informacja o czasie i nagrodzie.

Marszałkowanie teoria, Hussain Shuler mówi, zakładająca że ten związek zrobił w teren poświęcać "na wysokim szczeblu" przetwarzać, jak czołowy cortex który zna być znacząco dla uczyć się i pamięci., Początkowy wizualny cortex wydający się po prostu otrzymywać informację od "kawałka" i oczu wpólnie przed przedstawiać je podejmowanie decyzji części mózg wizualny świat.

Monitorować nagroda związku proces dostosowywał szczury z specjalnymi gogle które pozwalali badaczów błysnąć światło zanim lub ich lewica lub dobra oko. drużyna Spragnionym szczurom z gogle dać dostępowi wodny spout wśrodku probierczej sala. Gdy zbliżali się wodnego spout, krótka wizualna wskazówka przedstawiał jeden oko.

Jeżeli światło wysyłał lewy oko wodny spout musiał być liżę few czasy zanim woda przychodził szczur; jeżeli światło wysyłał prawy oko szczur musiał lizać jeszcze więcej czasów zanim woda przychodził. Po few dziennych sesj taki "uwarunkowywać" szczury uczyli się (nie w przeciwieństwie do Pavlov nagrody sławnych eksperymentów) jak długo musieli lizać przed dostawać wodną nagrodę. Jeżeli no dostać nagrody w oczekiwać ilości czasu, dać up spout i opuszczali.

Monitorujący wzór elektryczni sygnały dawać daleko indywidualnymi nerw komórkami w szczurów mózg badacze zakładają że sygnałów "kolce" właśnie no odbijali wizualnej wskazówki samotnie. Raczej sygnały wydawali się retransmitować czas oczekiwać nagrody dostawa przez zmieniających gwożdżenie wzorów. Także zobaczyli ale nie oba. że wiele nerw komórki wydawali się donosić jeden lub innego wizualnego nagroda interwał, W komórkach stymulować błyskiem lewy oko elektryczny sygnał wracał swój linia końcowa po krótkiego opóźnienia, w synchronizacji z timing wodna nagroda; wskazówka prawy oko korelował z długim opóźnieniem w synchronizacji z nagrodą, także. Według badaczów ilość czasu która przechodził zanim nerw komórki wracać ich odpoczynkowy stan byli mózg sposobem utworzenie "timed oczekiwanie."

Znać że nasadowy forebrain wplątuje w uczenie badacze chcieli znać jeżeli ich obserwacje mogli wyjaśniający nerwami od nasadowego forebrain dostarcza ACh przerobu centrum. Usuwać tamte nerw komórki od równania dobierać do pary neurotoxin z, "samokierującym przyrządem" ten celów laszowania neurony przychodzi od nasadowego forebrain tylko. Wtedy powtarzali ich eksperymenty i, zakładają i w wyszkolonych szczurach które otrzymywali neurotoxin w tamto które no, że nerw komórki sygnały kontynuujący retransmitować starych czasów interwały, sugerujący ten ACh i nasadowego forebrain no potrzebowali wyrażać poprzednio uczyli się czas informację.

Badacze następnie używali tamte ten sam szczury pytać jeżeli ACh jest konieczny dla nerw komórek uczyć się nowych czasów opóźnienia. Robić to wyłaczali wizualne wskazówki, tak, że błysk w lewym oku znaczył duże opóźnienie i jeden w prawym oku znaczył krótki jeden. Przerobu nerwu komórki w szczurach adaptowali ich sygnały nowi skojarzenia; w których opuszczał ACh dostawa nietknięty ale tamto w szczurach które już nie otrzymywali ACh kontynuowali retransmitować starych skojarzenia ale no wyrażać starych ones, sugeruje. że ACh jest konieczny robić nowych skojarzenia

Hussain Shuler wyjaśnia, "Gdy nagroda otrzymywa, ACh wysyła przez cały mózg i wzmacnia tylko tamte nerw komórki związki które byli ostatnio aktywni. Proces uwarunkowywać kontynuuje umacniać te nerwów związki, daje wzrostowi timed oczekiwanie nagroda w mózg."

Według Hussain Shuler, studia pokazywali że Alzheimer pacjenci niskich poziomy ACh i kłopot tworzyć nowych wspominki. Chociaż lekarstwo może wynosić ACh, kojenie objawy ogranicza. "Nasz badanie wyjaśnia ten ograniczenie," mówi. "Therapeutically, przepowiadamy że problem no jest właśnie niskich poziomów ACh - timing ACh dostawa jest kluczowy."

Źródło: Johns Hopkins medycyna

Advertisement