"Krowiankowa dyplomacja" mógł zmniejszać choroba ciężar na półwysepie koreańskim

"Północno-koreańska lidera Kim Jong UN w nowego roku dnia mowie, dzwoniącej dla redukcj w międzynarodowym napięciu i końcówce konfrontacja z Południowy Korea, podczas gdy podnoszący perspektywę ponowne zjednoczenie między północ i południe," Peter Hotez, prezydent i dyrektor Sabin szczepionki instytut, notatki w Los Angeles Times opinii kawałku, pyta, "Mógł "krowiankowa dyplomacja" praca na półwysepie koreańskim?" Pisze, "krótka odpowiedź jest tak," dodający "Ostatecznie", ", nauki dyplomacja mógł bawić się istotnego rola w pomagać katalizuje ulepszających północno - południowy powiązania w 2013, z łącznymi programami dla eliminaci zaniedbane choroby jako kamień węgielny.

Hotez egzamininuje" zauważać "W kontraście do Południowych koreańczyków zdrowie publiczne", "[s] jak Północny Korea i Południowy Korea różniliśmy się bardziej niż 50 rok w ich poszczególnych kontrola chorób wysiłkach temu, "i ekonomiczni zyski nad ostatni pięć dekad, koreańczyk z korei północnej zostają biedę i choroby. Zapewnia przykłady jak "krowiankowa dyplomacja może bawić się kluczowego rola," i notatki "tam  są sposobnością prawdziwi naukowi sojusze między narodami." Hotez kontynuuje, "Północno-koreańscy naukowowie także zostać partnerami w biomedycznym badaniu mógł," i wnioskuje "Z odpowiednią wolą polityczną", "i poparcie, to mógł zostać wybuchu rokiem dla nauki i szczepionki dyplomaci zmniejszać choroba ciężar na półwysepie koreańskim i promować bezprecedensowego poziom naukowy współpraca (1/24).


http://www.kaiserhealthnews.orgTen artykuł przedrukowywał od kaiserhealthnews.org z pozwoleniem od Henry J. Kaiser rodziny podstawy. Kaiser zdrowie wiadomość, editorially niezależny serwis wiadomości, jest programem Kaiser Rodzinna podstawa, nonpartisan opieki zdrowotnej polisy organizacja badawcza unaffiliated z Kaiser Permanente.

 

Advertisement