Phenformin zmniejszań rozmiar płuco wzrostów i bolaków przetrwanie w myszach

Odkąd odkrywający dekada temu to gen zmieniający w nowotworze płuc regulował enzym używać w terapiach przeciw cukrzycom, Reuben Shaw zastanawiał się jeżeli leki oryginalnie projektujący taktować metaboliczne choroby mogli także pracować przeciw nowotworowi.

Narastający dowód dalej tankował te nadzieje, że nowotwór i metabolizm wyłania się od liczby laboratoria nad past 10 rok dookoła świata łączymy, chociaż naukowowie wciąż pracują utożsamiać jaki, co bolaki można być wyczulony i narkotyzuje pożytecznie.

Teraz, w nowej nauce w czasopismo komórce nowotworowej zakładamy ten phenformin, zmniejszaliśmy rozmiar płuco bolaki w myszach i wzrastaliśmy zwierzęcia przetrwanie, Shaw i drużyna naukowowie przy Salk instytutem dla Biologicznych studiów, derywat powszechnie używany cukrzyca leka metformin. Znalezienia mogą dawać nadziei prawie 30 procentów pacjenci z małym komórka nowotworem płuc (NSCLC) czyj bolaki brakują LKB1 (także nazwany STK11).

LKB1 gen obraca dalej metabolicznego enzym dzwoniącego AMPK gdy energetyczni poziomy ATP, molekuły bieg depresja w komórkach które przechują energię potrzebujemy dla właśnie wokoło everything. W poprzedzającej nauce, Shaw, profesor nadzwyczajny w Salk's Cząsteczkowy, komórki biologii badacz w instytutu Helmsley nowym centrum dla Genomic medycyny i laboratorium i, demonstrującym że komórki brakuje normalną kopię LKB1 gen nie udać się aktywować AMPK w odpowiedzi na niskich energetycznych poziomy. LKB1-dependent aktywacja AMPK słuzyć jako energia punkt kontrolny w komórce. Komórki które brakują LKB1 są niezdolne odczuwać taki metabolicznego stres i zapoczątkowywać proces wznawiać ich ATP poziomy podąża metaboliczną zmianę. Jako rezultat, te LKB1-mutant komórki wyczerpywali komórkową energię i przechodzą apoptosis lub programującą komórki śmierć, podczas gdy komórki z nietkniętym LKB1 ostrzegają kryzys i poprawny ich metabolizm.

"AMPK słuzyć jako czujnik dla niskiej energetycznej straty w komórkach i LKB1-deficient komórki brakują zdolność aktywować AMPK i odczuwać energetyczną stratę, "napędowy pomysł za badaniem zna że, że mówi David Shackelford i jest teraz asystentem profesora przy UCLA David Geffen szkołą medyczną, postdoctoral badacz przy Salk który spearheaded naukę w Shaw lab.

To prowadził Shaw i jego drużyna klasa leki dzwonił biguanides które obniżają komórkowych energetycznych poziomy atakować elektrownie komórka, nazwani mitochondria. Metformin oba i phenformin hamujemy mitochondria; jakkolwiek, phenformin jest prawie 50 czasami równie możnymi jak metformin. W nauce badacze badali phenformin jako chemoterapia agent brakuje LKB1 w konstruować myszach i który posuwał się naprzód sceny płuca bolaki. Po trzy tygodni traktowanie, Shaw i jego drużyna zobaczyliśmy skromną redukcję w bolaka ciężarze w myszach.

Kontynuujący naukę między Salk i UCLA, Shaw i Shackelford coordinated drużyny w oba lokacjach wykonywać dalszy testowanie na myszach z wczesnej sceny chorobą, używać nowatorskie zobrazowanie technologie jak tamto używać na nowotworów płuc pacjentach właśnie w klinice. Zakładają żadny znaczącą korzyść dla bolaków z alteracjami ale w innych nowotworów płuc genach. że wczesne phenformin traktowania przyczyny wzrastali przetrwanie i wolną bolak progresję w bolakach brakuje LKB1, Ten specyficzność w traktowanie napadach z wyłania się podejściem w leczeniu raka ogólnonarodowym, znać jako uosobiona medycyna, w której wybierać zasadzone na genach zmieniających w ich bolakach są terapie dla each pacjenta.

Ten nauka jest zasadą który leki ten chemiczny typ przyczyna energetyczny stres i niscy ATP poziomy, "dokąd ono zabija LKB1-deficient komórki bez szkodliwych normalnych, zdrowych komórek," mówi Shaw, starszy autor nauka.

Food and Drug Administration wziąć phenformin z rynku w 1978 opłacie wysokiego ryzyka mlekowego kwasu buildup w pacjentach z iść na kompromis cynaderki funkcją ale less zagadnienie dla najwięcej pacjent z nowotworem., która no jest niecodziennie wśród cukrzyków Zagadnienie cynaderki toksyczność także obchodził w pacjent z nowotworem ponieważ kurs traktowanie jest target396_0_ krótki, wymierzony w tygodniach miesiące porównujący rok traktowanie dla cukrzyca pacjentów.

Kolejny krok jest ustalać jeżeli, jeżeli phenformin samotnie był wystarczającym terapią dla pewnych podzbiorów NSCLC lub lek wykonywał lepiej w połączeniu z istniejącymi lek na raka. Opierają się na ich znalezieniach badacze mówją że phenformin był pożytecznie w częstowanie wczesnej fazie LKB1-mutant NSCLC, jako adjuvant terapia podąża chirurgicznie usunięcie bolak lub w połączeniu z innymi lecznictwami dla postępowych bolaków.

"dobre wieści," mówi Shackelford, "jest że nasz praca zapewnia podstawę nowicjuszek ludzcy studia. Jeżeli możemy organizować dosyć klinicystów które wierzą w prowadzić dochodzenie i dużo phenformin gdy nowotworu agent mógł być rzeczywistością w następnych kilka rok."

Źródło: Salk instytut

Advertisement