Tlenowcowy ćwiczenie może wzrastać mózg rozmiar i ulepszać poznawanie w dzieciach, starzy dorosli

Ćwiczenie nie tylko umacnia twój mięśnie i serce - ono także wzmacnia up twój mózg. Tuziny studia teraz pokazują że tlenowcowy ćwiczenie może wzrastać rozmiar krytyczne móżdżkowe struktury i ulepszać poznawanie w dzieciach i starych dorosłych.

Uniwersytet Illinois psychologii profesora sztuka Kramer, narodowo uznany ekspert na rola fizyczna sprawność fizyczna na poznawaniu, dyskutuje te odmienianie wyniki przy sesją 2013 spotkanie Amerykański skojarzenie dla popierania nauka w Boston na Feb. 16. Kramer jest dyrektorem Beckman instytut dla Postępowego nauka i technika przy U I.

"populacje przez cały uprzemysłowionego światu są zostać wzrastające sedentarne jako rezultat odmienianie natury praca i czas wolny aktywność," Kramer powiedział. "Jako rezultat te społecznych zmian, wzrostów w chorobach tak jak nadciśnienie, cukrzyc, osteoporosis i niektóre nowotworów, jest wzrastający. Fizyczna aktywność słuzyć zmniejszać podatność te choroby."

"Wzrastał fizyczną aktywność także bezpośredniego, i stosunkowo błyskawiczni skutki na poznawaniu i mózg zdrowie," powiedział. "Taki rezultaty teraz donosili, nad kursem kilka dekady w zwierzęcych studiach fizyczna aktywność."

Studia w istotach ludzkich, dużo prowadzili w Kramer's lab, także pokazują że miarowy ćwiczenie tak jak odprowadzenie, trzy czasu na tydzień, także wzrasta móżdżkową władzę.

Kramer przedstawia badanie od jego swój lab i inny który demonstruje że starzy dorosli które uczestniczą w sprawności fizycznej szkoleniu i fizycznej aktywności korzyści od znaczących ulepszeń w ich móżdżkowej funkci i strukturze. Wyszczególnia (MRI) i odnosić sie okulistyczni sygnały oceniać poznawanie. jak naukowowie używają behawioralne miary i najeźdźcze neuroimaging techniki tak jak obrazowanie rezonansem magnetycznym, czynnościowy MRI, odnosić sie móżdżkowy potencjał, Wnioskuje jego prezentację, opisuje i i ludzkiej, zwierzęcej w zdrowie literaturze przerwy teraźniejsze z rozcięciem jak przyszłości badanie może naprawiać to.

Źródło: Uniwersytet Illinois przy Champaign

Advertisement