Niewyrobeni malaria darmozjady odporni traktowanie z artemisinin

Nowy badanie wyjawiał, znalezienie który mógł prowadzić wydajni traktowania dla choroby która rozwijają opór leki przy alarmującym tempem zwłoka jeden osoba każdy minuta i. że niewyrobeni malaria darmozjady są odporni traktowanie z kluczowymi przeciwmalarycznymi lekami niż starzy darmozjady

Uniwersytet Melbourne badacze pokazywał pierwszy raz że malaria darmozjady w wczesnych fazach rozwój są więcej niż 100 czasów mniej wyczuleni opierający się leki które obecnie reprezentują ostatnią linię obrona przeciw malarii., (Plasmodium falciparum)

Nauka prowadził drużyną prowadzącą profesorem Leann, publikuje w czasopiśmie PNAS Klonis od działu i Bio21 instytutu biochemie i Cząsteczkowa biologia, i. Tilley Nectarios i Dr (Nick)

Leka artemisinin ratuje millions życia ale ono każdego roku no jest wciąż jasny dokładnie (sztuka) jak ono pracuje. Profesora Tilley's drużyna rozwijał nowatorskiego podejście egzamininować jak darmozjad odpowiada leki pod warunkami ono spotyka w ciele. To jest znacząco ponieważ malaria darmozjad bierze dwa dnia dosięgać wytrawność w each cyklu ale lek tylko zostaje w bloodstream dla few godzin.

"zaskakiwaliśmy znajdować że nieletni darmozjady byli up to 100 czasów mniej wyczuleni lek niż dojrzali darmozjady, i to w niektóre cedzi nieletnich darmozjady pokazywał wysokiego stopień opór szczególnie. To wynikał w ogromnej liczbie nieletni darmozjady ximpx przeciw klinicznemu traktowaniu i pomoce wyjaśniają Profesora Tilley" powiedzieli. jak opór leki rozwija,

Po to, aby ximpx w ciele ludzkim robić to zamieszkiwać czerwone komórki krwi dla części swój etap życia musi darmozjad, ono najpierw przetrawia komórek zawartość wliczając haemoglobin proteiny która niesie tlen w krwi.

Zakładamy że darmozjad jest podatny narkotyzować traktowanie proponowanie który spuszczać ze smyczy swój killing własność aktywuje sztukę awaria produkt haemoglobin pigment, możliwie," Dr Klonis powiedział. "gdy ja jest trawiącym haemoglobin"

Możliwość niska lek wrażliwość nieletni darmozjady był pierwszy podejrzewającym uniwersytet Melbourne. kiedy drużyna studiował darmozjada trawiennego system używać wywrotowa 3D zobrazowania techniki elektronu dzwoniącą tomografię przy Bio21 instytutem Ten początkowa praca wspierał łuku centrum doskonałości dla Spójnej Radiologicznej nauki.

W nieletni reżyseruje darmozjada trawiennego system no jest mimo to aktywny" Profesor Tilley powiedział. ", który wyjaśnia jak ten scena może unikać skutki lek,"

"mieć nadzieję że nasz znalezienia zapewniają przewdonika dla zmieniać timing leka traktowania reżim i rozwijać długich trwa leki, w ten sposób zmniejszający rozwój leka opór i."

Kolejni kroki dla drużyny są próbować i ustanawiać dlaczego pewni napięcia są odporni sztuka leka atak niż inny.

"Z aktualną wolą polityczną w wpływających krajach zwalczać chorobę i finansowaniem dla urzeczywistnienia malaryczne strategie dostępne od NHMRC szybko tłumaczy, bramy Fundacyjne i inni dawcy podstawowe badanie robi w życia ratujących w polu w Australia," dodający profesor Tilley.

Źródło: Uniwersytet Melbourne

Advertisement