COX-2 inhibitor przedłużyć sunitinib aktywność w nerkowym komórki carcinoma

Lucy dudziarzem, Starszy medwirenews reporter

Skuteczność sunitinib dla traktowania nerkowy komórki carcinoma (RCC) mógł uwydatniająca z dodatkiem cyclooxygenase-2 inhibitoru, nauk znalezienia pokazuje. (COX-2)

Nauka badacze mówją że to jest wielkie znaczenie ponieważ opór sunitinib, tyrosine kinase inhibitor (TKI), jest pospolity.

Podczas gdy korzystni skutki TKIs są znaczącymi… odpowiedziami są prawie wyłącznie częściowi i bolaki rozwijają bolak progresję na terapii przy dośrodkową less niż 1 rok" komentują w Brytyjskim czasopiśmie nowotwór ".

Badacze niesie różnorodnych istota ludzka jasnego komórki (cc) RCC xenografts wliczając bolak tkanki bezpośrednio uzyskującej od pacjenta w czasie nephrectomy dla ccrcc studiowali skutki sunitinib i COX-2 inhibitoru celecoxib w myszach., który pierwotnie celuje naczyniastego endothelial wzrostowego czynnika,

Badacze zakładają początkowo że sunitinib traktowanie wynikający w bolaka hypoxia i COX-2 wyrażeniu wzrastał w terenach hypoxic bolak komórki, daje ciężarowi ich hipoteza że COX-2 inhibicja może uwydatniać sunitinib aktywność.

Naprawdę kombinacja sunitinib i celecoxib znamiennie prolongująca progresja porównywał z sunitinib traktowaniem samotnie, podczas gdy celecoxib traktowanie samotnie małego wpływ.

Na przykład, w myszach ukrywa A498 xenografts progresja był 34,5 dniami podąża sunitinib i 20,0 dniami podąża sunitinib plus celecoxib traktowanie średni czas traktowanie, podczas gdy ja był właśnie 13 dniami w taktować myszach i 5 dniami w taktować myszach.

Rupal Bhatt i koledzy zauważa (Harvard szkoła medyczna Boston, Massachusetts, usa) że skutek kombinacja był zależny na timing. Zmiana celecoxib terapia porównująca z ciągłą sunitinib terapią znamiennie skracającą czas progresja w myszach ukrywa 786-O xenografts, (dośrodkowa 10 vs 12 dnia) jak opóźniający dodatek celecoxib (dośrodkowa 10 dni).

To sugeruje mówi Bhatt et al. że "aktywność celecoxib zależy na dynamicznych zmianach nakłaniać sunitinib traktowaniem,"

Zauważają potencjalne korzyści identyfikowanie zastępczy markiery dla COX-2 aktywności która mógł monitorująca nad kursem sunitinib terapia w pacjentach z RCC tak "sparing koszt kojarzących z kombinaci terapią upfront toksyczność i." tak, że COX-2 inhibitor tak jak celecoxib mógł zarządzający w czasie COX-2 elewaci,

Badacze mówją: "Jakkolwiek, pod nieobecność taki biomarkers wspierają naukę początkowa kombinacja celecoxib i sunitinib w pacjentach z postępowym ccrcc, nasz dane."

Licensed from medwireNews with permission from Springer Healthcare Ltd. ©Springer Healthcare Ltd. All rights reserved. Neither of these parties endorse or recommend any commercial products, services, or equipment.

Advertisement