Fizjoterapia pomaga defekację w constipated dzieciach

Lucy dudziarzem, Starszy medwirenews reporter

Fizjoterapia może być wydajnym uzupełniającym terapią laxatives dla taktować zaparcie w dzieciach, badanie wskazuje.

Znalezienia pokazywali że łączący use isometric szkolenie brzuszni mięśnie, oddychań ćwiczenia i brzuszny masaż wzrastająca defekaci częstotliwość w dzieciach z chronicznym zaparciem, starzał się 4-18 rok, chociaż ono żadny skutek na odchodowym incontinence.

Use kombinacja ćwiczenia które stymulują brzusznych mięśnie i relaksują które pośrednio postępują na miednicowej podłoga w koordynaci z diaphragmatic oddychaniem, może wywoływać skracanie mięśnie i przynosić ulgę pacjenci z CFC jelitowi i odbytniczy," wyjaśnia. "[chroniczny czynnościowy zaparcie]" drużyna prowadząca Maria Eugênia Motto Universidade Federacyjny De Pernambuco, Recife, Brazylia (,)

Dodają przez pobudzenia parawspółczulny układ nerwowy który wzrasta motility i pobudzenie współczujący układ nerwowy, zmniejszający niepokój i wzrastającego endogenicznego serotonin uśmierzać niewygodę. as well as neurologiczni skutki, że fizjoterapia dla szkolenie jelitowej funkci jest prawdopodobna mieć machinalnych skutki zaostrzania colonic ruchami i brzmieniem wzrastającego odchodowego napędu i brzusznego mięśnia,

Naprawdę, taki terapia zarządzająca w połączeniu z miarową laxative terapią wynikał w znamiennie wysokiej częstotliwości kiszka ruchy w 36 dzieciach, przy 5,1 dniami/tydzień versus dni, tygodnia dla 36 podobnie starzejących się dzieci bierze laxatives tylko 3,9/. Fizjoterapia zarządzał podczas 12 sesj którym trzymali dwa razy tydzień z each trwa 40 minut.,

Częstotliwość odchodowy incontinence był jednakowa między dwa grupami przy 3,6 dniami i 3,0 dniami, jakkolwiek,/tydzień/tydzień, odpowiednio. Badacze mówją w Colorectal chorobie że to jest "prawdopodobnie ponieważ pacjenci przychodzili od tercjarskich usługa i surowy CFC długi trwanie."

Uwydatniali, jakkolwiek, że jeżeli kiszki częstotliwość wzrasta, inni kiszki przyzwyczajenia parametry "miewają skłonność ulepszać stopniowo także."

Motto i drużyny notatka także wzrastaliśmy traktowania dotrzymanie ten fizjoterapia. 72 dziecka zapisującego się w nauce, dwa w fizjoterapii grupie i osiem w laxatives grupie no byli w pełni ulegli podczas 6 tygodni traktowanie.

Wnioskują i wierzyć że "fizjoterapia może używać jako uzupełniająca terapia dla constipated pediatrycznych pacjentów," że ono może dalej korzystać dzieci robić one mniej skorymi warunek jako dorosli.

Licensed from medwireNews with permission from Springer Healthcare Ltd. ©Springer Healthcare Ltd. All rights reserved. Neither of these parties endorse or recommend any commercial products, services, or equipment.

Advertisement